Споделена история от Образование

влизане в УАСГ
Здравейте. Уча в строителния техникум Бургас и искам след 12. клас да кандидатствам в УАСГ(универститет по архитектура, строителство, геодезия). Значи в 8 клас имах среден успех 5, 15 някъде. В 9 клас успеха ми е 4, 90. Сега съм 10. клас и за сега успеха ми е 4, 50. Оценките ми по математика са: 8. клас - 5, 9. клас - 5. 10 клас ще се боря за 6, тъй като на математиката наблягам сериозно. Дали имам шанс с тези оценки да влеза в УАСГ?

<< Предишна Следваща >>

Коментари

1.   Имаш шанс. Минималните балове много спаднаха. Отделно университета има мисля, че 30% квота за завършващите строителен техникум, така че ще влезеш с по-ниска оценка от тази, с която другите влизат.

2.   Значи ще сме колеги, аз съм в строителния в София

3.   Вече много влизат там с матури. Силните и перспективни ученици не намират смисъл да учат там и са демотивирани да стават инженери. Моята година на кандидатстване 2007 беше преходна. Това беше година в която започна да се влиза лесно, макар че още за криза не се беше чуло. Ученето ще ти е тежко ако учиш архитектура, ако учиш ССС горе-долу също. ТС, урабанизъм, ВиК и и др са по-лесни и учат по сериозно поседните месец, месец и половина

4.   100% влизаш ( аз съм студент-магистър и познавам добре нещата), няма защо да се притесняваш за влизането, но имай впредвид срещу какво се изправяш, този университет не е за всеки

5.   За какво ти е? Аз влязох, излязох и файда никаква.

6.   Хората приемат, че това за което чуват най-често е най-добро, за това УАСГ не е сред най-известните университети. Но проблем с влизането няма да имаш, а от там нататък е най-голямата причина никой да не иска да влиза. Следването е много по-трудно в сравнение с другите университети и всико е с цел. Строителните инженери плащат грешките си с ковчези. Противно на това, което говорят архитектурата е най-лесната специалност, в която най-трудно се влиза и най-безотговорната. Но всички хора се стремят към по-безотговорни професии за големите пари и има липса на истински специалисти с отговорна работа. Там където се влиза най-лесно, там се изкарва най-трудно :) Както виждате в УНСС се бута куцо и сакато, а там всеки познава поне по един "умник", който го изкарва. А за УАСГ да не говорим, че има специалност в университета, която я няма на Балканския полуостров и специалисти наиситна се търсят. По мое мнение, хора които не са навътре със строителството дават глупави мнения, кое е по и кое не е. Не се подвеждай, а давай здраво напред :))

7.   Аз го завърших и със сигурност е най-голчмата ми грешка! Реализирането след всеки друг Университет е много по-реално... а и ако не се бутнеш в проектантско бюро(макар и за малко пари) те очаква обекта(на студ и пек, в мръсотия с подчовеци няма Събота няма Неделя-парите малко)... ако си расъл 25 години в интелигентна обстановка това не е вариант