Споделена история от Други

iPhone5 или HTC One
Въпросът ми може да ви се стори тъп и повърхностен, но моля за мнения... Време е за нов телефон и се чудя кой да си взема iphone 5 или HTC One. На виваком съм и ще ми е много по-удобно да си взема HTC, но той е с андроид, а аз май предпочитам iOS.. И аз не знам.. Вие какво ще кажете?

Коментари

1.   Айфон 5 :))

2.   Какво значи, "аз май предпочитам" IOS?? Или предпочиташ определена операционна система, или не. Аз съм със s4, брат ми имаше iphone 4s, но ъпгрейдна на 5s. За мен лично, IOS не струва. Имаш Android, който ти носи милиони приложения БЕЗПЛАТНО. Да не говорим, че много от комерсиалните приложенията, като Viber, Whatsapp, Chaton, не вървят гладко на IOS. Oсбенно на IOS 7, която версия е неизбежна, защото вече 74% от потребителите на iphone са със нея. Иначе ако трябва да избирам м/у HTC ONE и Iphone 5, бих избрал THE ONE! С него получаваш, високо качество на изработка на корпуса, уникален звук, дисплей и една наистина добра камера. Иначе от най-функционална гледна точка, си остава Samsung galaxy s4. Iphone устройствата са нереално скъпи и спрямо парите, които даваш за iphone 5, едва ли не, получаваш НИЩО. Пък брат, 4 инчов дисплей ? Смешна рам памет и процесор??? Осъзнай се, моля те. Аз бих избирал м/у htc one и s4. Даже ако наистина искаш уникален телефон, вземи си Note 3!! Избора е твой, гледай ревюта в youtube. Има един български сайт, който наистина е уникален. Smartphone.bg :) посети го!

3.   Аз от скоро имам iPhone 5 и бих казала, че съм повече от доволна.

4.   HTC!!

5.   Гледам ревютата, знам че HTCто е по-добър като хардуер обаче нещо ме кара да клоня към iPhone.. Не знам сигурно е пустата ябълка ееееххх и аз ли почнах да искам да се правя на интересна не знам... тц тц тц. А samsung всякакъв тип го изключвам от надпреварата.. Не ми трябват тия пластмасови боклуци.

6.   HTC ONE!

7.   Имам HTC One и съм го сравнявал с iPhone 5 на един приятел. HTC-то работи по-бързо, камерата е по-добра при ниска осветеност, звукът му е осезаемо по-мощен:)

8.   Определено не разбираш от смартфони, щом казваш че samsung са пластмасови боклуци :D Само не забравяй, че през 2011 смартфон на годината, беше S2, за 2012 беше s3, а s4 държеше топа, почти до октомрви 2014. Сега на върха, са LG G2 и Note 3. Да, имат пластмасов корпус, но какво от това? Мога да ти кажа, че при изпускане пластмасата ще предпази много повече телефона ти, по-точно дисплея ти, защото при изпускане се получава нещо като йо-йо ефект, понеже пластмасата е по-лека и отскача от земята. Следователно, удара се смекчава. Докато ако изпуснеш, телефон със алуминиев корпус както при HTC ONE и iphone 5 (5s), ще се надере брутално и най-вероятно, ще останеш без дисплей. Но да, това е единствения недостатък, в/у Самсунг устройствата. Получаваш много повече, отколкото ще получиш със Apple. В някои сайтове, даже не се описва процесора и паметта на IPHONE 5, защото са супер смешни. Стават само за гъзария, но аз си мисля че ти си над тези неща :) Не забравяй и факта, че както HTC ONE, така и iphone 5, са със непремахваема батерия, това може да ти струва доста скъпичко, ако нещо се случи. Техника е, все пак :) Ако ти забие OS, бутоните не вършат работа, само махана и слагане на батерията помага, но като го нямаш този лукс :D можеш да си чакаш доста време докато ти се оправи телефона. Имам приятел, който има честа да притежава HTC butterfly S, който още не е наличен в България, и едва ли ще бъде някога. Мощен телефон, 3GB RAM, 2. 3GHZ 64битов - 4 ядрен Snapdragon 800 процесор. Животно!! Но така му заби веднъж.. да, катото и да е, момчето си чакаше 2 дена да му се оправи телефона, докато не му падна батерията, сама. Успех със избора :) Android дава, IOS само ти иска парите. Върви в Америка. Въпреки че Apple са калифорнийска компания, 40% от американците, не предпочитат Iphone. Но в Европа, картинката е друга. Щом нямат пазар в родината си, естествено че ще инверстират за реклама, в Европа. Друг интересен факт, 70% от потребителите на смартфони в Латинска Америка, използват Nokia Lumia, без значение дали е Lumia 520 720 900 1020 и т. н. И там, не се предпочита Iphone. Следи ми мисълта. 85% то потребителите на смартфони в Азия, включително Япония и Индонезия, най-вече Корея, използват Samsung устройствата. Защо ли, ама не е трудно да се сетиш. Дойде ред и на Apple, най-много осъществени продажби на apple устройства има в Австралия. Там само срещу 150, австралийски долара получиш чисто нов iphone 5s. Обърнато в лева, това са ти 195лв. А тук колко ще дадеш за тоя боклук?? 1100лв минимум, за Iphone 5. Тва са ти 848 австралийски долара. С тях можеш да си вземеш 4 айфона :D продай ги тук, и ще си избиеш 5 пъти парите. Щото сме прост народ, и незнаем какво да купуваме.
*Дейвид 21, София.
продавач-консултант Vivacom*

9.   В момента съм с 5S и работи най-бързо от всичките модели на iPhone. (Имал съм 4, 4S и 5, работя в Apple. bg). HTC-тата са хубави телефони, но единственият HTC, който имах преди 1 година ми се прецака още на първия месец, след което пак го смених на iPhone. Но пък при ябълките не всички приложения са безплатни, iOS-a (6 и 7) 1/3 от приложенията са безплатни... Както прецениш, почети малко в нета. Пък ако искаш даже се разходи до The Mall (ако си в София де)- има Apple магазин. Питай ги каквото ти хрумне. За жалост не работя в мола, иначе бих ти помогнал... Не те отказвам от HTC-то, нито от iPhonе-а, просто съм по-опитен.

10.   Твърдо съм за HTC!

11.   Ами всъщност не казах, че са боклуци защото са пластмасови, а защото просто не харесвам телефоните самсунг. Всъщност това, че им се отварят капаците и може да им се сменя батерията е голям плюс за мен, защото на другите телефони батерията им се прецаква след време и започва да пада за 20 мин... Марката прави хубави телевизори, напоследък хубави таблети, но телефоните им колкото и да ми ги хвалите просто не мога да ги приема. Може ли да имат толкова много модели телефони и всичките да изглеждат еднакво? То трябва и малко креативност да се приложи не само хардуерни подобрения. Иначе аз разбирам, ти не се грижи за мен. Уча технологии ясно ми е как стоят нещата с процесори, памети и т. н. А иначе съм съгласна, че айфона е просто надценен.. Прекалено скъп е, но всички толкова го тачат, явно заради iOSа. Аз съм си водолей - индивидуалист, не ми се иска да се сливам с тълпата- всеки с андроид. Но колкото и хора да попитам все ми казват HTC, тъйче май на него ще се спра.

12.   HTC ONE или NOTE 3. Ябълката е боклук. Ако слушаш много музика взимай HTC :)

13.   Ако бях поставена пред избора HTC One или iPhone 5S, със 100 процентова сигурност щях да си взема 5s, но за съжаление нямам финансовата възможност. То аз за никой нямам финансовата възможност, но горките ми родители с техните 400 лв заплати са ми обещали и за 18тия рожден ден може би ще ми вземат някой. Не съм глезена, от много неща се лишавам.. Пак не ни е добро финансовото положение, но се случва веднъж на няколко години да ъпгрейдна малко.