Споделена история от Образование

Изпит по Химия.
Здравейте, аз съм момче на 13 години и съм 7-ми клас.
Твърдо съм решен, да се занимавам с Химия в бъдеще. Въпроса ми е следния: Ако знаете кой класове включва изпита по Химия и да ми предложите учебници и помагала по който да уча. След като завърша 12-ти клас искам да вляза в Медицинският Университет във Варна, отново с Химия. И матурата, също кой класове включва и отново, да ми предложите, някакви учебници и помагала.
Знам, че трябва да си купя книга от университета, за да знам какво точно да уча, но аз съм от Варна и ми е прекалено далече, за да отида до университета.

Ще се надявам да ми помогнете.

Коментари

1.   Докато станеш 12 клас сигурно 10 пъти ще променят системата, за това за сега се концентрирай върху това, което ти преподават в училище и гледай да го научиш добре, защото няма начин да не влиза в изпита под една или друга форма. Успех! И браво на теб, че от рано си се ориентирал с какво искаш да се занимаваш.

2.   Много ти е рано за подготовка, изпитите включват материала за 8, 9 и 10 клас. Знаеш, че освен химия ти е нужна и биология, нали? Казваш, че искаш да се занимаваш с химия, което означава, че си се насочил към фармация? В МУ няма как просто да се занимаваш само с химия. Мисля, че имаш много неясноти, което е напълно в реда на нещата и няма от какво да се притесняваш. Имаш наистина много време да мислиш(твърде вероятно е да промениш мнението си), да се осведомяваш, а и изпитната форма се променя, може би съвсем скоро изпита по биология ще мине изцяло в тестова форма, както и темата по химия(2 задачи органична и 2 неорганична химия тема). Не се натоварвай от сега, твърде рано е. Учи онова което вземаш в училище, то не е нищо по-различно от това на изпита. (Даже напротив, ако има грешна информация извън учебния материал се отнема от оценката, а ако тя е правилна не носи стотни. )
Все пак желая ти успех!

3.   За сега можеш само да се подготвиш за състезанието по химия на 18. 01. 2014г., обади се на учителката да те запише.

4.   Единственото, което можеш да направиш е да си учиш редовно материала от 7 клас и по-нататък.
За университет ще трябва да започнеш да се подготвяш в 10, 11. Дори на учител да кажеш, че искаш да се подготвяш ще ти се изсмее, защото няма как да се подготвиш сега материала, който се учи МУ е този който ти тепърва ще учиш през годините.

5.   Включват се от 7/8/9/10 клас учебници за изпита за прием по медицина. Учебниците са най-вече на булвест-2000 и просвета. Има конспект в сайта на МУ Варна и там пише и точните учебници.

6.   До номер 2 не съм съгласен обхваща от 7/8/9/10 клас материала.

7.   Влез първо в НПМГ (има вътрешен изпит освен матурите) и после ...