Споделена история от Семейство

На баща ми не му пука за мен
Добър вечер, момиче на 15 години съм от Тулово. До 10 годишна възраст бях щастлива, имах семейство и баща ми ме обичаше, и се грижеше за мен. Когато навърших 10, два месеца по- късно ми се роди сестра. Баща ми стана нервен, взе да се прибира късно и да си крещят с мама всяка вечер. На мен ми се отразяваше това много, защото една вечер беше мил и усмихнат към мен, а друга - ме биеше. Винаги му прощавах и много се радвах, когато беше в добро настроение. След 1 месец се разбра, че има любовница. Почувствах се нежелана, защото прелюбодейката му също имаше дете. Отдръпнах се от него и започнах да се държа повърхностно. Все още го обичах и бях готова на всичко за него, но се страхувах, че ще злоупотреби с това. От 4 години родителите ми са в никакви отношения. Баща ми не иска развод, защото апартаментът ще остане за нас, а той - на улицата. Всеки ден, прекаран в този "дом" е изпитание, да съм свидетел на напрежение и караници. Психиката ми не го издържа. Завиждам на онези, които имат любящи бащи и тези техни бащи са готови да ги защитят винаги, а моят е егоист, мисли само как той ще се чувства добре.

Коментари

1.   Това, , че баща ти не иска развод не означава, че майка ти не може да пусне молба за развод. Всъщност развод дали ще има или не зависи и от майка ти.

2.   Подкрепям №1
За това на което си подложена "напрежение и караници" са виновни и двамата ти родители. Къде е майка ти в случая тя какво мисли по въпорса или и тя само обвинява баща ти и ти повтаряш нейните думи.

4.   Съчувствам ти - в нелеко положение си. Но бъди оптимистка. Не вярвам баща ти да е спрял да те обича, ама след тази попара, дето сам си я е надробил няма начин отношенията в семейството да останат нормални. Не знам дали майка ти иска развод - ако иска може да се разведат - няма да е по взаимно съгласие, по- трудно става, но ще се разведат. Но това си остава решение на майка ти, тя трябва да го вземе. А ако апартамента е придобит по време на брака се води общ и това предполага разправии при евентуално дело за развод.
До колкото разбрах детето на "прелюбодейката" е дете на баща ти. Съветвам те да не изпитваш злоба към тях и да не ги съдиш, най- вече детето. Злобата ще отрови теб, а детето ти е полу-брат/сестра. Баща ти е този, който е объркал нещата във вашето семейство, ама все пак ти е баща. Подкрепяй и обичай майка ти. Според мен е по- добре да са разведени, отколкото да продължава тази агония. Решението е в ръцете на майка ти.

5.   Не си само ти.. моят баща не се интересува от мен от както се помня.. никога не съм чула от него ''как си'', ''имаш ли от нещо нужда'' и т. н... Но в един момент се примиряваш със това и продължаваш напред! Аз отдавна съм го зачеркнала и, ако щеш ми вярвай грам не ми пука за него!

P. s Разбирам те.. , но в случая няма, какво да направиш..! Важното е да учиш сега, след това дай боже да влезнеш в университет, да си намериш хубава работа.. и накрая да създадеш семейство и да се радваш на живота!

6.   Не е само твоят баща така, не че това е утеха де. Моят е същият само дето вече не живее с нас, не се обажда с месеци и отдавна загубих броя на приятелките му. Но така е по-добре, отколкото всяка вечер да се прибира вкъщи, но всъщност да е с нас само тялом. Сигурно за целия си живот няма да успея да свърша толкова глупости, колкото той направи за две-три години. Направо беше взело да ми се повръща от него.

7.   Мили деца, не си пропилявайте нервите за неща, които са необратими. Затворете вратата на миналото и насочете вниманието си към бъдещето ви, то е най-важното. Вашият живот сега започва, а на нехайният родител му остава малко. Пример: баща ми се е отказал от мен преди 30г. веднага след моето раждане. Умря без да дойде при мен да ме види и опознае. Имам огромна дупка в сърцето си от скръб и ужас как е възможно точно моя баща да е този, но това не облекчава нещата. Мислете за вас самите /бъдете егоисти/ много деца са израснали без родители, като са затворили вратата на миналото. Знам, че е трудно да се прости, но е по-здравословно за вас.

8.   Моят е същият, българските мъже са възпитани егоисти. НАПРАВО СЛАГАШ МУ ЕДИН ЧЕРЕН КРЪСТ и никога ама никога не се сещаш за него и си гледаш живота. аз в момента търся квартира и нямам една стотинка в джоба си и няма кой да ми помогне, точно благодарение на е такова семейство. Но не се плаши имам Видев ден...