Споделена история от Образование

ТУ София
Здравейте!
Възможно ли е, след като завърша тази година, понеже съм доста зле с математика, да пропусна една година, в която ще се подготвя по математика за изпита в ТУ София? Това ще повлияе ли върху образованието ми и изобщо дали е възможно?

Коментари

1.   Възможно е, човек кандидатства за по собествено желание и когато сметне че е готов. Въпреки че ако за почнеш с частни уроци отсега може да изкараш 3-ка на изпита. Доколкото помня те правиха пускаха по 3-ри изпита през лятото, като краиния беше тест.

2.   В ТУ вече се влиза и с оценка от матура по БЕЛ, но помисли как ще се справиш с математиката и физиката в университета... влизането е лесно, но гледай след това да не затънеш

3.   Възможно е, няма никакъв проблем. А дали ще повлияе - това си зависи от теб.

4.   От Автора:
Ох... Благодаря! Малко се успокоих. За пръв път ползвам Сподели... и е прекрасно!

5.   в техническият почти всичко е математика, а и като завършиш инженери не се търсят. т. е. ти ще завършиш с хиляда зора и после ще седиш без работа - това е реалността в момента - никой няма да те вземе, като си на 23-24 години без стаж. най-много да те вземат като хамалин или сервитьор. Аз ако бях на твое място -СЕГА- щях да за*ба тъпият университет да си намеря някаква работа, хващам си една жена и всичко е на 6.
няма реализация след като завършиш ТУ-то. няма и рализация в чужбина. всеки те гледа, като че ли си отровен.

ясно е, че искаш висше. мислил ли си за нещо друго освен този гаден университет

6.   Аз точно така направих - пропуснах 1 година, за да се усъвършенствам. Само че се подготвих с физика и кандидатствах с физика. Поздравления, че си се насочил към ТУ!

7.   Към коментар номер 5:
Ами аз искам да се занимавам с програмиране, а не с инженерство.
Ако можете да ме насочите към това, или пък друго у-ще в София, ще съм ви благодарен. :))

8.   Номер 5 имаш ли някакъв успех с този съвет? Понеже говориш като дете физически на 50 години а с акъл на 15. Сервитъор вечно не можеш да бъдеш, понеже искат хора с добре изглеждащ външен вид! На 50 като сервитъор ли ще ми работиш ( ужас то е смешно) Ще ми е интересно когато попаднеш на жена с висшо образование какво ще стане тогава. Точно инжинерните спецялности започват да се търсят много защото, икономиста е човек които си играе в кой джоб да бъдат парите но реално няма пройзводсто. ( имало е жатишие но към хората с които не могат да се оправят с програми като аутокад и солид уоркс). Поне в чужбина би си намерил ( сега не всеки може да се оправи и без език е безмислено), а програмисти се търсят но трябва здраво да се учи и най-вече да ти се отдава.. Към автора: минно геоложкия и софиския университет имат такива спецялности

9.   За програмиране виж и Академията на Телерик, безплатна е, доколкото помня.