Споделена история от Образование

Ах тези финанси
Студентка съм в УНСС втори курс. Дотук се справих добре с почти всичките си изпити с изключение на основи на финансите. Титуляр на курса ми е доцент Стоян Александров известен с прозвището си " Малката Секира". През семестъра правихме две контролни за допускане до изпит, като условието да бъдем допуснати беше на едното да имаме оценка различна от 2. Аз се издъних и на двете уж учих, уж задачите решавах на второто се надявах да успея а то стана, така че една приятелка, на която помогнах малко изкара 3 а аз отново 2. Сега на 28 ми предстои поправка. Много ме е страх, че пак няма да го взема, защото съм чувала какви ли не легенди за доцента. Написах тази тема с надеждата да има някой от вас, който да е бил при него и да ми даде някакъв съвет. Сигурно ще има хора, които да ме критикуват, че не съм за този ВУЗ, след като не мога да се оправя с финансите, но в своя защита мога да кажа че съм добре по останалите предмети, а и на всеки се случва да не му върви по нещо.

Коментари

1.   Ние си мислехме, че за пари ще говорим, ти за финанси... Дай му някой лев на тоя чичко и няма ядове.

2.   Трябва си стабилно учене, няма друг начин. А ако изобщо не ти вървят финансите, само мога да те посъветвам преди изпита да минеш през параклисчето до университета, да запалиш една свещичка и да се помолиш за здраве и берекет. :)

3.   Не искам да те отчайвам съвсем, знам за какво то1но говориш и аз съм от УНСС. Какво да ти кажа... нз дали говориш за зимна поправка или условен изпит. При условния ще ти е комисия и няма зна1ение при кого си, нашия досецнт миналата година каза, че изпита е бил електронен и са скъсали 80 -90 процента от потока :СССС. Това сиг ще се повтори и тази. Ако говориш за поправка е гд същата работа и освен да се съсредоточиш и да научиш няма какво друго... ако беше при Манов можеше да учиш от книжката с тестовете сиг щеше да се паднат въпроси и оттам. Вземи гинко билоба, ако смяташ, че се налага. Помага за концентрацията и запаметяването :) УСПЕХ

4.   Авторката : Говоря сега за зимната поправителна сесия всичко останало си взех, но този предмет ме притеснява. Като прибавя броя на нас недопуснатите до изпит и скъсаните на редовния на поправката ще сме една доста голяма част от потока. Въпросите на изпита са били от помагалото на гл. ас. Жеко Милев, който ни водеше семинарните занятия 2 или 3 от помагалото на Манов.