Споделена история от Други

Да си взема ли куче
Здравейте! Моля за съдействие. Смятам да си взема лабрадор, но живея сама и работя.
Работното време на първите смени е от 7:30ч, т. е. трябва да съм разходила кучето преди това или може и по друг начин?

Добра идея ли е?
Благодаря ви!

25 г. момиче

Коментари

1.   Не.

2.   Вземи си, само ако живееш в къща на село. Кучетата много лаят. Ще побъркат комшиите. Не са за отглеждане в града.

3.   Първата разходка да ти е проблемът - кучето може да се разходи и в 5 и в 6 сутринта. Проблемите обаче са много, особено ако взимаш малко кутре. То е като бебе, скача, играе, гризка, изпуска се - не разбира от дума и тепърва се учи на навици и поведение т. е. възпитава се. За целта трябва много време от твоя страна, време и търпение. Цял ден по възможност. Няма как кученцето да се научи да пишка навън, ако ти не го сваляш на всеки час, след всяко ставане и т. н. Няма как да не гриза всичко което намери, ако теб те няма да му покажеш, че така не трябва (а и дори да си там то пак ще се пробва, сменя зъбки все пак). Бързо ще разбере разликата от това ти да си там и да те няма. Ще разбере, че когато прекрачиш прага сутрин и затвориш вратата вече те няма и ще те търси. Ще скимти, може и вие. Понякога го правят по много време. СЪседите ти как ще го приемат? Е, да, рано или късно ще спре, след като или заспи, или си поиграе с каквото намери и после заспи. Но като се събуди пак ще те търси с плач. Ти ще бързаш да се прибереш, да му отделиш цялото останало време, но тези изпуснати часове ще се окажат пробив във възпитанието на кученцето, проблеми със съседите, съсипани мебели и чехли и едно много самотно малко кученце в голяма стая, в която го няма неговият човек. Затова ако не можеш да вземеш отпуск ще те посъветвам да вземеш пораснало вече куче. Някои хора си подаряват своите любимци, може да намериш желаната порода. А и приютите са пълни с жални чакащи кучешки очи. Не е задължително да има порода, за да те обича повече от всичко. Дори съм убедена, че кучетата, които са живяли без дом оценяват човешката грижа и домът, ако някой ги вземе, повече от тези, които цял живот са били нашите любимци. Съдя по моите, те ме гледат като техният човек, с настоятелен поглед когато искат и очакват нещо, а бездомните гледат само с надежда в очите и тиха молба.

4.   Защо ти е това куче да ти се качва по леглата и да и ти мърси? Не ти трябва вътре да чистиш косми и мръсотите му.

5.   4, ти просто не обичаш кучета, затова ги приемаш по този начин. Аз, както писах по-горе, имам и не ми тежи нито разходката, нито чистенето на косми, нито мръсотии. Не ми тежи и да си отделя от "залъка", както за кучето, което съм отгледала, така и за бездомното. Човек няма 2 сърца, едно за хората и едно за животните - човек или има сърце, или няма!

От 3

6.   Оф, всичко, което казвате го съзнавам добре.
Авторка
Благодаря ви. Няма да го направя именно поради негативните причини, защото те не са за пренебрегване. :)

7.   Много хубаво нещо са кучетата. Лабрадорите са едни от най-игривите и големи беладжии. Та, в този аспект, знай, че точно за тази порода ще трябват доста дълги разходки и много грижи. Също така имат доста капризна козина и стомах. Иначе са незаменим приятел. Прецени си добре времето, защото, както писа някой по-горе, кучето е страшен ангажимент. Аз лично съм гледал 2 овчарки от малки и знам за какво иде реч. Просто все едно имаш дете, за което да се грижиш. Не го оставяй за дълго самичко. Много страдат и могат да се разболеят. Давай му любов, за да ти отвръща със същото. Няма смисъл да се повтарям относно преценката. Ако мислиш, че няма да се справиш, по-добре не взимай животинката, защото само ще го съсипеш. Коментарът на 4 го оставям настрани, защото явно е от хората, които не обичат животни, а това са егоисти, празни душици. Желая ти успех!!!

8.   №4, ти изобщо не обичаш животни, така че нямаш причина да пишеш. Куче или котка трябва да се отглеждат само от хора, които наистина обичат животни и не приемат драматично косми, изпускане, надрани мебели и т. н. До авторката: Не съм отглеждала кучета. Обичам и съм отглеждала котки. С кучето нещата определено са по-сложни и изискват време. Наистина ако по цял ден те няма, нещата изобщо няма да се получат с малко кученце. Ако толкова много искаш куче, по-добре е да си вземеш поотраснало такова. Другият вариант е да дадеш това да се обучи от човек. но определено няма да ти излезе без пари.

9.   Ако си сама не те съветвам да си взимаш куче. Кучетата се разхождат поне 2-3 пъти на ден (сутрин, обед и вечер), освен това ако оставиш само бебе кученце цял ден като се прибереш вечерта ще имаш изненади, това ще е изгризано, онова ще е препикано, третото ще е съборено... просто от скука. А и си представи ако трябва да пътуваш в командировка. Кой ще гледа кучето? Не можеш просто да му оставиш храна и вода, трябват разходки... кой ще ангажираш да го разхожда по 3 пъти на ден? И това е всеки ден! Няма зима, няма лято. Няма днес ме мързи или се успах... кучето трябва да бъде разходено! А към това прибави и ходенето на ветеринар, ако искаш и ти и кучето да сте здрави ще трябва да му слагаш ваксини всяка година, а докато е малко веднъж на няколко месеца (точно като при децата си има списък на кой месец каква ваксина се слага). И те съветвам да не ги пропускаш, защото някои са против болести, които са опасни и за хората. Така, че добре си помисли, защото да гледаш куче е почти като да гледаш бебе. Така, че го помисли добре, а не да си вземеш кученце и след 2 месеца като видиш, че не е толкова лесно да го изхвърлиш на улицата! Защото те бездомните така са станали бездомни. Някой си го домързяло да ги гледа.

10.   До номер 4 - супер дразнещ коментар. Аз имам 2 кучета и ги гледам в апартамент. Нито ми се качват по леглото, нито пък правят мръсотии. Има хора, които просто обичат животните и имат нужда от такива прекрасни причрелчета !

11.   Вижте какво това не означава че не искам животни вътре че не ги харесвам и из имам куче, то е кавказка овчарка. С ваксини всичко с паспорт гледал съм и вътре животни не са за вътре казвам. Препоръчвам ти малка порода имам един стар дакел вътре който е на 13г никога не правил бели, котката ми беше проклетница.

12.   Авторка: Просто ми е самотно. Много обичам животните, няма животно, което да не харесвам мисля. Един ден дано мога да си взема куче :) Благодаря на всички!

13.   Aвторке, вземи си зайче или морско свинче. Те няма да страдат като те няма, но като си дойдеш ще ги гушкаш колкото искаш. Това е варианта за теб.

14.   О, Боже! Хора, вие добре ли сте? Как кучетата са за отглеждане в село? И какво като лаят? То тогава да ходи да живее в пустинята... Първо да кажа, че ако си възпиташ кучето както трябва всичко ще е на 6. Лабрадорът е такава хубава и умна порода... като малък (13-14) имах лабрадор, който ми късаше нервите, защото доста лаеше (породата не е от лаещите, спокойно, но той се оказа "дефектен" :D). Обаче си го възпитах като куче от казармата. Беше толкова умно... водих го на състезания - печелеше. За съжаление, като стана на 6 години видя една женска и хукна след нея... блъсна го боклукджийският камион.. гръбнакът му беше счупен, задните лапи бяха протрити... нямаше лечение и го приспаха... лиспва ми още. Това е най-гадното, защото се привързваш към кучето, сякаш то ти е дете... и като го загубиш не можеш да го преглътнеш. Обаче пак си взех куче - нюфаундленд и померан. Два различни характера са, но съм кинолог и разбирам от тия неща. Малките кученца са доста злобнички, да знаеш... :D Ако ще си взимаш куче - вземи от развъдник. Ако си взимаш голяма порода или средна или изобщо енергична, каквато е лабрадорът, го извеждай сутрин преди работа за половин час да потича и вечер като се прибираш (стига да не е след 19:30, че кучето ще се напикае) и го извеждаш за час, час и половина да потича още повече и да се измори. :)
М31

16.   Вземи си ЕДНО вълнисто папагалче: ) казвам едно за да го научиш да говори понеже като са две е много трудно.. много са пухкавки и определено няма да ти е самотно: ) аз си имам двечки вярно правят бели като събаряне на вещи но все пак няма да си ги дам за нищо: )

20.   вземи си рибки или коте

22.   Здравей, мое мнение е наистина по- добре е да си вземеш папагалче/и говорящо/. Папагалите живечт около 100 години. А кучетата много, много по-малко и като дойде време и си отиде нищо не замества болката, нищо.
Поздрави,