Споделена история от Образование

Какъв е шансът да ме приемат ?
Здравейте, момче съм на 17 години и съм в 11-ти клас. Искам да уча психология или МИО в ПУ - Паисий Хилендарски и искам да попитам какви са шансовете да ме приемат със диплома горе-долу 5. 10, защото винаги общият успех от всички години досега ми се върти около 5. Едва ли ще мога да изкарам диплома над 5. 40, защото има предмети като химия, физика и математика, които не ми вървят много добре. Отделно на матурите ако изкарам оценки над 5 и на приемния изпит, който ще ми е по БЕЛ и на него имам оценка до 5. 50(силно се надявам) има ли шанс да влезна още от първо или второ класиране в психология? Знам, че напоследък доста хора записват психология, но не знам как стои работата с бала. Висок е за тази специалност, но чух че при мъжете е доста по-нисък, вярно ли е? Изобщо има ли нужда от притеснение? Ще съм много благодарен ако изразите мнение и ми дадете някой съвет. :)

Коментари

1.   Ами всичко си зависи другите кандидати с какви оценки ще са. Има по-силни години има и такива когато и с по нисък бал става. За това ти гледай да изкараш максимално добър успех, пък каквото стане.
Успех!

3.   Здравей!
Аз също съм в 11 клас в момента. И аз бях се запалил по психологията, но като разбрах че искат устен изпит за да те приемат се отказах напълно. При мен работата е там че има слаби оценки дипломата ми може би ще е 4 или 4 и нещо.
Така, че не се плаши. Ще те приемат. Имаш високи оценки.
Има и по зле от теб, например аз самият.
Успех.
Д.