Споделена история от Образование

Технически университет-София ??
Смятам от есента да запиша бакалавър в ТУ София, но съм на 24, дали това ще ми е проблем с желанието за учене? Мнения за това дали си заслужава тепърва да уча и мнения за ТУ? ..
Благодаря...

Коментари

1.   УНСС счетоводство съм и повечето ми приятели са КСТ в ТУ и... като ги гледам изобщо не си струва. Само те мъчат с безсмислени протоколи, късат те заради техни прищевки... Ако ти не се самоинициираш да си учиш сам и да търсиш материали, няма да ти помогне университета в това.

2.   Аз уча бакалавър в ТУ София, 2 курс съм и още първият семестър разбрах, че съм направил голяма грешка, като съм записал там! Ако искаш да си спестиш 4 години главоболие не записвай там! Ако аз можех да върна времето щях да запиша в УНСС може би, там още преди всяка сесия могат да се освобождават от почти всички, а в някои сесии от всички изпити! Казвам ти къде ще избуташ най-лесно, като учиш най-малко, защото едва ли си от малкото младежи които са научили нещо в гимназията. Ако все пак се решиш да запишеш в ТУ, знай че няма да имаш проблем да влезеш с оценката от матурата по български. Преподавателите - голяма част от тях ще ти се иска да ги убиеш, особено след като не искат да ти дадат една скапана заверка, дори след като си ходил на всички упражнения. На редовната сесия почти всички изпити ги вземат по около 5 % от хората от потока. Като започнахме 1 курс потока ни беше 125 души, сега сме 55, прогнозирам че ще завършим около 30. На поправки се явявай всеки възможен път! И да ти кажа една приказка за завършек ''Като знам какъв инженер ще стана (ако стана в моя случай) ме е страх да ида на доктор''

3.   Каква специалност?

4.   Какво се притесняваш? Има право да кандидатства всеки, завършел средно образование. Не си на 54 и имашвреме да учиш и реализираш.

5.   А затова дали си заслужава,трябва сам да прецениш. В БГ правим грешката, че си мислим, че образованието е последната крачка, но то в една от много стъпки. Какво смяташ да работиш? Към кого? Как го плануваш? Каква е крайната ти цел ? Отговори си на тези въпроси и не оставяйна вълната да те носи. Познавам прекалено много адвокати, работещи за по 1000 лева, които казват,че са искали да станат учители или фотографи. Познавам човек, работещ като готвач, които е завършил дизайн и архитектура и е отказал предложения за 3000 лева заплата в България (което е тройно над средната за столицата), защото на 27 години е открил любовта си към готвенето.
Това, което искам да ти кажа е: Следвай този път, който те прави щастлив. Разбира се финансовото благополучие е нещо важно, но ако мислиш само и единствено за пари, дори и да ги имаш, ставаш като нарко зависим. Те никога не са достатъчно и нищо не те прави щастлив.

6.   Аз завърших бакалавър в Техническия, а сега уча магистратура пак там. Като цяло не е толкова лесно, но не е и невъзможно да вземеш диплома от този университет. Трудностите са предимно първите две години, след това не е чак толкова. Но ако не си упорит, може да и не успееш. А дали си струва да завършиш някаква специалност в ТУ, тепърва ми предстои да разбера. Надявам се рано или късно да се реализирам. Относно годините то няма от какво да се притесняваш. Всеки може да се запише, когато пожелае. Успех

7.   Според мен не си струва да учиш в ТУ, защото специалностите там не са практически насочени, както трябва да са, а са 'откъснати от реалността'. Университетът е с изключително опростен прием - оценка от матура по БЕЛ, но след това ти предстои ужас. Ако имаш интерес да правиш чертежи, да учиш физика, химия и 100 вида математика - това е правилният избор за теб. Ако искаш нов старт социален, образоветелен и т. н. избери скандинавските страни, защото висшето образование там е безплатно. Имаш ли потенциал - имаш и реализация.