Споделена история от Тинейджърски

Промяна.
Аз съм момиче на 14.. почти на 15.
Искам да се променя. Искам да промеря начина си на обличане и такива неща. Но най-вече искам да променя
държанието си към по-добро и да променя себе си отвътре! Опитвам се всеки ден да си изграждам някакви навици, но
пък е доста трудно и мисля, че ще откача. Може ли някой да ми даде някакви съвети?

Коментари

1.   Ти си тръгнала в правилната посока, това не става бързо навиците могат да се създадат за няколко дена, а може и за години. Така че не се притеснявай, че ти е трудно, така и трябва да е! :)

2.   В сложна възраст си, трудно е да се дадат препоръки. А и каквито и да са те в сегашен етап от развитието ни, когато всичко е нагоре с краката биха били меко казнао неправилни. Следвай сърцето и душата си, не околните модели. Това ще ти помогне, но ще го осъзнаеш не сега, а след доста време.

3.   Хм, стана ми интересно. Какво толкова не харесваш в държанието си, за обличането - добре, нормално е да искаш разнообразие, но дай пример кое точно в поведението си искаш да промениш.

4.   Искаш промяна? Първо започни да влизаш в часовете по български. Не казвам, че граматиката ти е зле, а как се изразяваш. Аз лично нищо не разбирам от това което си написала

5.   Първо се допитай до приятелите си.

6.   Защо искаш да се промениш ?

7.   Бъди себе си :)

8.   Благодаря много на всички за съветите!
До номер 4 - Влизам в часовете по български :) Все пак мерси много, че сподели мнението си. Прав / а си доста зле се изразявам, но ще обърна внимание и на това.

9.   Не става толкова лесно. Ако беше така, родителите на всички щяха да изрецитират какво трябва да правим и какво не, и готово. С натрупването на житейски опит сама ще разбереш кое е правилно и кое - не, кое да промениш и кое да не променяш. Всъщност ще се изградиш като характер, а това няма кой да те научи. Най-доброто, което можеш да получиш, е влияние от някого. Но този някой трябва да ти служи като пример, с поведението си да ти повлияе до такава степен, че да вземеш един вид частица от него, а не да ти каже: "прави това и това". Надявам се да си схванала разликата. :) И все пак, не забравяй, че пълно съвършенство няма, колкото и да се стремиш към него. И ако ме питаш мен, това е най-хубавото от всичко. Красотата е в несъвършенството. :)

10.   Чети, образовай се интересувай се от заобикалящата те среда. Намери си хоби. Открий какво те влече :изкуство, музика, спорт и др. И най-важното бъди колкото можеш по спокойна, не се доверявай от раз на хората. Чуй съветите които ти дават хората, но преценявай сама. Успех за напред ще се опознаваш. :)

11.   И на мен ми стана интересно... Каква е причината да искаш да се промениш. Ако заради момче, знам какво ти е.

12.   Ппискай помощ от някой приятел, сигурно ще те разбере и ще направи каквото може!
;)