Споделена история от Образование

Прием в МУ-София.
Имам въпрос, задължително ли е веднага щом завършиш 12-ти клас само тогава да можеш да кандидатстваш в МУ-София???
На мене много ми върви химията и само по нея и по Биология съм добър и завърших с 6ци.
Така, че може ли да отговорите на въпроса ми?
РАзгледах програмата на МУ-София мразя езиците, а там видях, че ще уча латински.

И така, ако съм на 23 мога ли да кандидатсва???

Коментари

1.   Разбира се! Можеш да кандидатсваш много пъти, колкото години пожелаеш... мен ме приеха от 2та и бях на 20, имам колеги, които са влезнали от 3, 4 година! Успех! Животът е пред теб! Щом имаш желание да учиш, годините не трябва да бъдат проблем!

2.   Можеш, разбира се.
Латинският е фасулска работа, ако си учила английски или френски, или пък немски.

3.   Не си изпуснал си влака. Можеш дори и на 51 години.
Ама да ти кажа, студентите в МУ-София не само чаткат природните науки, ами и пишат грамотно. Може да не си за там, да знаеш.
Впрочем как си с олимпиадите? Нали знаеш , че ако си класиран за националното можеш да кандидатстваш без приемен изпит! Щот като имаш шестици , не значи , че ще те приемат .

4.   Можеш, разбира се. Има студенти на по 50 и нагоре години. А латински ще учите, тъй като основно понятията са на него. 6-тиците не означават на всяка цена, че ще се спраеяш лесно по-нагоре, но с упоритост ще успееш.

5.   (От автора:) Относно грамотното писане не ме бива за нищо друго освен за химия. Досега Сам ходил на общо 3 олимпяди бях на 3, 2, 4 място. Просто аз освен по химия по друг предмет нямам оценка по висока от 4.
Просто си мислех че ще мога да си отида там това го Искам от 8-ми клас но Като стана време за кандидатсване нямахме достатъчни Средства. просто изглегда че на 23 години ще си влизам. До тогава изглегда ще си седя с оскардната химия''.

6.   Годините не са проблем за кандидатстването, латинския се учи само първата година. съветвам те вместо да гледаш програмата за обучение, защото си много далече от това, да разгледаш програмата за кандидат-студентските изпити и да започнеш сериозна подготовка. Успех.