Споделена история от Образование

Какво мога да правя с тази диплома???
Здравейте, момче съм. Уча корабоводене, но нямам желание като завърша да се качвам на кораб. Възможно ли е с тази диплома да работя нещо друго или да се отказвам, докато е време???

Коментари

1.   Кой курс си? ВВМУ или ТУ Варна?
Мой познат се уреди в някаква корабна фирма, после даже в София отиде, и е доволен.
Мисля, че и по пристанищата може да има работа.
В никакъв случай не е задължително да плаваш, имаш други варианти. Просто най-много пари се вадят на рейс, доколкото знам аз.

2.   Зависи какво имаш предвид под "да се отказвам". Ако имаш предвид да смениш училището, с друго училище което предлага желана от теб професия, да сменяй, но ако имаш предвид да се откажеш от средно образование, да не учиш въобще и да останеш с основно тогава не.
Дали ще завършиш средно образование в икономически технукум или професионално с професия, която не ти е по сърце няма кой знае какво значение, важно е да имаш средно.
Така или иначе никоя диплома не ти гарантира работно място в пазарна икономика, като нашата. Но средното завършено с добър успех ти гаранитра повече доверие от бъдещ работодател. Разбираш ли, друго е да идеш да кандидатстваш дори за неквалифицирана професия, или като калфа на квалифициран работник, но с диплом за завършено средно с оценка мн. добър.
Никой няма да те спре да станеш стройтел или да изкараш курс, за каквато и да е квалификация в бъдеще, но е важно да имаш средно. Всъщност може с курсове да изкараш диплом за всяка една професия, която би ти дал друг техникум.
А и отличния диплом от средно може да ползваш за кандидатстване във висше учебно заведение един ден, този ден може да е след 20 години, но без средно няма как.

3.   Заради здравеняците ли не искаш да го работиш? Споко, няма да има здравеняци.

4.   Aвторе, тъй кaто ти е вторa темa, ще те питaм товa, което спестих в другaтa.
Гей ли си?
В смисъл, товa ли те притеснявa? Че тaм ще имa( нaпомням) " зaкорaвели типове", които ще се гaврят.
Aко е товa притеснението ти е глупaво. Дори нa корaб ще имaш много повече свободa, зaщото тези хорa пътувaт, видели сa 2 и 200.
Но пък aко си кaтегоричен, че не желaеш товa зa себе си, сменяй!
Имaш ли мечтa относно рaботa? Кaквa е тя?
Бори се зa нея!

5.   Намери това, което ти харесва да правиш и се занимавай само с него и живота ти ще е по-лек и приятен :). Ако не те кефи това, или имаш други идеи, а можеш да извлечеш полза и от това образование, което да спомогне идеите ти... ДЕЙСТВАЙ, но иначе няма голям смисъл