Споделена история от Образование

Съдебна медицина
Здравейте! В момента съм 11 клас и дълго време се лутах между различни специалности без да мога да реша какво да уча. Накрая открих нещо, което намирам за наистина интересно. За тези, които ще ми кажат, че много филми гледам, нека първо поясня, че единствените криминални предавания, които гледам, са правени по действителни случаи и показват подробно как са разследвани (така че разбирам с какво се заемам). Та, желанието на родителите ми да уча медицина е на път да се сбъдне, решено е, че това ще следвам, и по-точно медицина в Германия. После обаче искам да се занимавам с ДНК-анализи в съдебната медицина. Какво трябва да специализирам, генетика? Изобщо как мога да се реализирам, какво ми е нужно като квалификации и способности? Доста съм ровила из нета, но все различни версии чета. Ще съм ви много благодарна ако можете да ми дадете някакво мнение. Лека вечер ^^

Коментари

1.   Аз не съм подробно запознат, но доклкото знам, първо се учи обща медицина и впоследствие се насочваш към по-тясна специалност. Така че така или иначе трябва да започнеш с обща медицина. После вече ще имаш възможност да видиш нагледно коя област на медицината ти допада и къде да се насочиш. Може и да се окаже, че те влече нещо друго освен съдебна медицина.

2.   Аз също възнамерявам медицина в Германия :) Аз съм момиче в 10 клас в езикова гимназия и аз не съм запозната, и за съжаление не мога да ти помогна, но ти пожелавам УСПЕХ, ще следя темата

3.   Поздрaвления зa изборa! Виж този сaйт, имaш пълнa информaция нa aнглийски и испaнски език:

http://www.harriscountytx.gov/ifs-span/

Успех!

4.   Ще допълня, тъй кaто никой не ти е отговорил конкретно.
Медицинa- специaлизaция- конституция!
Не можеш дa прaвиш зaключения зa пред съд, aко не познaвaш зaконите. ( тя се учи дотолковa, доколкото дa допълни професиятa, a не кaто aдвокaт примерно)

Н3

5.   Медицинското образование е 6 години. След това специализираш каквото пожелаеш. (и имай в предвид, че ще си промениш мнението и желанията поне 10 пъти)

6.   Благодаря на всички за коментарите! Номер 2, може да засечем там, успех и на теб :)

7.   Гледала си много по Discovery доктор G.

8.   Мисля, че когато започнеш да го учиш, ще имаш възможност и време да проучиш добре въпроса. При всички случаи трябва да учиш медицина цели 6 години, а в университета ще имаш възможност да получиш повече и по-компетентна информация. Докато завършиш, може и друго да ти допадне повече, така че не го мисли отсега.

9.   Докато завършиш медицина в Германия 5 пъти ще си се побъркал, повярвай ми, уча медицина в България и е адски стрес, не мога да си представя какво е в Германия, където изискванията са по-високи...

10.   Номер 7, това за пръв път го чувам. Моля те да си спестиш глупавите коментари.

11.   Започна ли да ходиш на частни уроци по биология и химия ?