Споделена история от Образование

ДЗИ - ПОМОЩНИ СРЕДСТВА .
Относно матурата по "БИОЛОГИЯ". Запознат съм с подготовката за матурата, която включва усвояването на материала от 9 и 10 клас. Ако оценката от ДЗИ ми е ниска ще държа приемен изпит в МУ. Той включва и материала от 8 клас. Въпроса ми е следният : Трябва ми нещо допълнително освен двата учебника. Търсил съм в интернет, но нищо конкретно и в никаква полза. Надявам се да споделите нещо което би било в един " + " за мен. Било то и нещо малко. Тъй като искам да се подготвя сам без частни уроци и т. н. Вярвам в това, че ако изуча и двата учебника добре оценката ми ще е добра. Ще се радвам , ако някой помогне. Благодаря предварително! :)

Коментари

1.   Матурата по биология не е една от най-трудните. Като научиш двата учебника ( прочети в сайта на университета кои издания, от коя година искат от МУ да се учат, защото материала има някои разлики) може да си купиш книжки с тестове, в по-големите книжарници трябва да има. Изреши всички минали матури по биология, има и примерни в интернет. Ако имаш някой приятел или роднина, който да се навие, може да го караш да те изпитва на материала. Предлагат в сайтовете за обяви и по-разработени теми по биология, но аз знам, че е достатъчно идеално да си научил материала от учебниците специално за изпита в МУ.
То и зависи каква специалност ще учиш, защото май за Медицина, Фармация и Дентална медицина не може оценката от матурата да замести изпита.
Успех

2.   Благодаря ти. Ще кандидатствам в колежа, ходил съм лично да питам върху кои учебници да се готвя. В последствие си ги закупих и сега лека полека се готвя. За медицина се полагат изпити върху изтеглени теми по "Биология" и "Химия". Има да, разгледал съм доста книжки има събрани 9 и 10 клас в едно като са доста подробни. Примерни тестове за изпита и за матурата, за сега съм само с учебниците и някой тестове, които на по късен етап, ще ги решавам.

3.   Каквото събрал - събрал, почвай сега да учиш. Аз лично ти препоръчвам да си синтезираш и подредиш нещата както на теб ти е удобно.Че на мен Биология за 9ти и 10ти клас леко разхвърляна ми се стори. Кога са ви матурите? 21 и 23? Кажи как си ги минал после! Успех!

4.   Благодаря много. Но следващата година ще държа матурите, но съм почнал от сега да се подготвям, защото всеки казва има време, но времето минава неусетно. Затова съм почнал от сега имам време да се подготвя много добре. Решавах миналогодишната матура да видя как ще се справя оценка 4, не ме удовлетворява, но пък тепърва започнах да се подготвям. Надявам се да взема и двете матури и да вляза в МУ. Това е мечтата ми. Дай боже живот и здраве да стана студент. Благодаря отново за споделената информация :)