Споделена история от Образование

CAE
Добър ден студент съм на 20г. в град София. Един път ходих преди 2г. за определяне нивото ми на английски и показа C1. И така реших да изкарам курс за CAE Certificate of Advanced English. Ще ми трябва в бъдеще и седи добре на CV. Преглеждах няколко школи в София като Британика, Бритиш Консил, АВО бел, ЕС езиков център. Направи ми впечатление че курсовете са много скъпи на места до 900лв. В Британика така и не намерих цена. Също така гледах и за възможност за пробен изпит. Интересува ме какво бихте ми препоръчали. Искам някой курс да е съботно-неделен или да е вечерен защото скоро ще почвам работа на пълен работен ден. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Avo bell там те подготвят англичани и е на доста добро ниво, но и цената не е ниска

2.   В "Училища Европа" ще те подготвят много добре за CAE.
Аз там съм карал и го взех, но не знам дали има за събота недели курсове :/ трябва да се пита.

3.   И аз този курс го изкарах в Училища Европа и съм доволен

4.   Завършвам CAE курс в Британика и съм доволна от подготовката. Курсът струва 270 евро 120 лева за учебник, учебна тетрадка с дискове и книжка с примерни изпити. Аз ходq 2 пъти седмично по 3 астрономически часа, 3 месеца. Има и по-дълги курсове. Отделно от учебниците ти дават достъп до тяхна платформа с много упражнения, които можеш да си правиш вкъщи. Отделно се заплаща 335 лева за изпита, който се провежда при тях, оторизиран представител са. Моя приятелка ходеше 5 месеца само в неделя, така че имат съботно-неделни курсове. Най-добре отиди до техен офис, ще ти обяснят всичко и ще ти кажат кога имат започваща група, подходяща за теб. Лично мен техния формат на подготовка ми допадна най-много, затова ги избрах, а й цените им са сравнително добри.

5.   Препоръчвам ти Avo-Bell. Там подготовката е на много високо ниво. Аз тази година взимам FCE (седми клас съм) и ми беше сравнително лесно. За FCE имаше пробен изпит, така че вероятно има и за CAE. Има най-различни курсове, предполагам, че има и съботно-неделен, какъвто ти искаш. За вечерни съм сигурна, че има, майка ми ходеше на тях. Намират се на сравнително удобни места (Дундуков и стадион Васил Левски). За цената не знам колко е, но мисля, че има отстъпки ако се запишеш до края на юни. Надявам се да съм помогнала.

6.   Аз ти препоръчвам Училища Европа. За една година подготовка ти е около 1000 лв., 310лв. ти е изпита, между 80 и 100лв. учебник, учебна тетрадка и граматика диск. Като цяло там всички учители са много добри. За графика трябва да се пита, но мисля, че е възможно да има вечерен курс. Правят се курсове за родители след работа, за ученици, които свършват училище след 19:00h, мисля, че не им пречи да те вместят някъде. Обясняваш им как стоят нещата, а те правят всичко възможно да те уредят. :)