Споделена история от Образование

Училища в София - мнение
Здравейте, уважаеми читатели! :)
Аз съм момиче на 14 години. Преди по-малко от месец имах матури. Резултатите ми са:
Отличен 5, 92 – по БЕЛ и Отличен 5, 833 по математика. Доволна съм от резултата си. :) <3
Ако може да напишете мнение за различните училища в София след 7 клас, много ще се радвам. :) Засега мисля да сложа на Първо място 1НЕГ или СМГ, но още се колебая. Не се притеснявам дали ще ме приемат – за годината имам по всичко 6. :) :)
Благодаря предварително за съдействието! :) :)

С уважение: Мартина С.,

Коментари

1.   Поздравление за резултата! :)
Аз предпочитам СМГ, всичко там е на много високо ниво.

2.   Супер, браво за хубавите оценки. Аз също тази година имах матури и имам 5, 83 по БЕЛ и 6, 00 по математика. Смятам, че доста добре сме се представили и че няма да имаме проблем с приема, което и училище да изберем. Аз ще пиша първо желание СМГ, понеже математиката ми се отдава най-много. Успех с избора, може да се паднем в един клас! :)

3.   От авторката: Съжалявам, пропуснала съм една голяма грешка в бързината. Изпуснала съм цифрата 9 и вместо 91 НЕГ съм написала 1НЕГ. :D

4.   Сигурен съм, че си имала предвид 91 НЕГ. Но аз предпочитам СМГ. На много високо ниво е. ;)

5.   В СМГ влизат хора, много добри по математика. Супер училище е. Но ако ти трябва да научиш перфектно немски, е по-добре да избереш 91 НЕГ.

6.   В НЕГ определено ще научиш по-добре езика, за сметка на математиката. В СМГ- обратното. Затова внимателно се прави избор между 2-те хубави, но съвсем различни училища, които именно заради това не бива да се сравняват. Прецени възможностите си и приоритети и действай!

7.   Аз бях в СМГ. Голямата дилема беше СМГ с немски или 91НЕГ. Писах на първо желание второто и бях приета на първо класиране. Когато отидох да си взема отпусното срещнах директора, който ми каза, че имат намерение Караджова да води някаква съботно-неделна школа за бившите ученици на СМГ, които ще учат в немската, за да поддържат нивото си. След 12 клас ще получим и дипломи от СМГ.

8.   С бал 35, 506 за езикова и 35, 419 за математическа...
УОУ! Браво!
ПП: Аз ти препоръчвам 91 НЕГ. Успех! :) :*

9.   5, 833 по МТ е доста, но в СМГ има доста пълни шестици. Аз съм за НЕГ. Но ти си прецени.

10.   Здравей, Марта! :)
Аз също съм момиче на твоята възраст от СМГ. Мога да ти кажа, че там всичко е на много високо ниво. Мога да кажа, че обичам училището, учениците и математиката.
ПП: Аз имам 5, 810 по БЕЛ и 6, 00 по МТ и ще си остана в СМГ. :) :)

11.   Зависи с какво искаш да се занимаваш в бъдеще.

12.   Браво за постигнатите резултати! Където и да влезеш, ти пожелавам късмет! :) ^. ^ <3
Ж., 17 г.

13.   Къде влезнa? :) Aз съм приетa в 91 НЕГ, може дa сме съученички.

14.   Авторке, ти къде ходи на уроци и как се подготви за изпитите. Какви сборници имаше? Моля те дай ми нкакви насоки за подготовката, защото аз сега завърших 6-ти клас с среден успех 5, 77. МОЛЯ ТЕ ОТГОВОРИ МИ!

15.   От авторката до номер 13: Супер, и аз съм приета там. Можем да се паднем в един клас. :)

16.   До номер 14: Не се притеснявай, матурите не са толкова страшни. А и поздравления за завършването на шести клас. :) :) А за методите ми на учене – учих редовно, нямах отсъствия, винаги имах прилежно написани домашни. Ходих на уроци по БЕЛ, МТ и АЕ в "Образователни технологии", които ме подготвиха много добре. Гледах уроци от сайта Уча. се (препоръчвам ти го). Имах много помагала. Накрая, двадесет дена преди изпитите, започнах настървено решаване на тестове, правене на преразкази. За НВО-тата не се притеснявах. И когато дойде денят на матурата по БЕЛ бях готова, знаех, че ще успея. Станах рано, бях бодра и весела. Направих гимнастика, медитирах, хапнах зърнена закуска и потеглих към училището. И успях. Затова ти казвам да не се притесняваш, а да учиш здравата! :) :)

17.   Aвторке, aз съм Н13, и aз ходих в "Обрaзовaтелни технологии". :дд Знaм, че не се дaвa личнa информaция, но може ли поне името? :) Моля... Aз съм Нaдя. ^^ Учaствaш ли в групaтa нaзaйците в НЕГ във фейсбук?

18.   До авторката. Аз сега съм 7 клас и на матурите имам 5. 707 по Бел и
5. 890 по Мат. Въпросът ми е как е в 91 НЕГ и съжаляваш ли за избора си