Ще успея ли да го забравя изобщо?
Здравейте, пише ви една объркана жена на 25 години.
Преди години се влюбих много в един мъж, имахме кратка връзка, но се наложи да я прекратя, понеже той се срещаше още няколко жени. Толкова много го обичах, че нямаше секунда, в която да не мисля за него и да не го усещам. Надявах се да ме потърси, но с течение на времето разбрах, че няма смисъл и вероятно никога не е имал чувства към мен. Продължих живота си, излизах с други мъже, но тези чувства така и не угаснаха. Срещнах и правилния. Видях го с разума си, не само със сърцето си. Имаме връзка и се чувствам обичана, той също. Истината е, че не мога да се преборя с онзи спомен и онези чувства, вече много, много време... и не знам точно, какво да направя. Потискам ги, боря се с тях. Повтарям си, че не е правилно и че всичко ще мине. Сънувам го може да се каже всеки ден и чувствам пареща, пронизваща болка. После се чувствам отвратително, защото не мога да контролирам това, а съм намерила човека, с които мога да бъда до край и искам да съм с него, обичам го и нямам съмнения, че това е ТОЙ!!! Искам да съм щастлива и да се насладя на връзката си. Дали от рязкото отрязване на отношенията с онзи мъж и неизказаните неща, все още има болка и яд в мен? Все пак се опитах да му простя, мислено съм му пожелавала щастие и съм се надявала с това да успея да го пусна от милите, сънищата и сърцето си, но... вече години е така. Направо не мога да повярвам, че още продължава тази агония. Хора, това продължава вече много години.. Как да се справя?
П. С. Нямам нужда от обиди и нападки така, че нека пишат само хора, които са минали през нещо подобно, които в момента минават през това или такива, които могат да дадат някакъв смислен и разумен съвет! Благодаря ви ?

Коментари

1.   "... Надявах се да ме потърси, но с течение на времето разбрах, че няма смисъл и вероятно никога не е имал чувства към мен... " - това е абсолютна глупост. Хората мълчат по различни причини. Аз вече половин година така мълча от непоносима болка и обида. Сигурно никога вече няма да проговоря на този човек.

2.   Здравей,
И аз съм била в подобна ситуация, знам колко е гадно да искаш да забравиш някого, но постоянно мислиш за него, сънуваш го, чудиш се какво прави, какво се случва с него, дали още мисли за теб…да много ми е познато ? Но както и ти самата си написала, това е защото връзката ви е прекъснала неочаквано, останали са много неизказани неща, ти може би мислиш, че вината е в теб, че ти може да си казала или направила нещо, което да го е отдалечило от теб и затова постоянно мислиш за него. Сигурно има много въпроси, които те измъчват, но по-добре остави нещата такива каквито са, колкото повече се тормозиш и се опитваш да го забравиш толкова по-трудно е. Човекът явно си е такъв, непостоянен и дори да го питаш какво в станало, защо е спрял да те търси, най-много да те излъже и да ти наговори куп глупави оправдания. А ти искаш да знаеш истината, но от такива хора не очаквай да чуеш истината, те винаги ще лъжат, ще се оправдават, защото са си такива…не ти трябва да се занимаваш и да се тормозиш заради такива. Бъди благодарна, че е изчеснал от живота ти! И повярвай ми, след време наистина ще се радваш, че той си е тръгнал и че нямаш нищо общо с него. Понякога е по-добре човек да не знае истината, а твоя човек най-вероятно е имал връзка с друга и затова така си е тръгнал, без да ти дава обяснение. Ако беше мъж на място нямаше така да те остави, щеше поне да поговори с теб и да ти обясни какво се случва. Но всичко се връща и рано или късно всеки си получава заслуженото, така че остави нещата такива каквито са и ще видип, че когато най-малко очакваш ще спреш да мислиш за него :)
Ако мислиш повече за сегашната си връзка, много бързо ще забравиш миналата. Радвай се на човека с когото си сега, обичайте се и не позволявай на някакви хора от миналото да пречат на връзката ти и да те спират да бъдеш щастлива! :)

3.   На 31 ли си или на 25 год.

4.   Виж лесно е да се каже - но просто следвай чувствата си.. Щом доста време е минало и не си забравила предишната си половинка, значи все още имаш чувства към него.. не е правилно от твоя страна да мислиш за друг, като имаш човек до себе си, но разбира се, ако можеше човек да потиска чувствата си щеше да е много по лесно. Мисля, че наистина е време да направиш избор - ако избереш бившия най вероятно ще останеш отхвърлена, поради факта, че той вече няма да изпитва нищо към теб, а и ще загубиш нещо изключително ценно (сегашния мъж )

5.   Вие жените като искате нещо от мъжете никога не казвате "искам това". Почвате да се чудите как да го накарате сам да си поиска. Защо не го потърсиш ти а той трябва да те търси? И аз искам някоя яка кака да дойде да ме потърси без да правя нищо.

6.   Сама знаеш, че не енормално да мислиш още за бившият, като за човек, който ще имаш. Най-вероятно той си има друга връзка, жена и семейство. Едва ли той се сеща по същият начин за тебе, а може даже да не иска и да си спомня за теб. Щом сте приключили, не го търси, така само се унижаваш, а и какво постигаш-вредиш на новата си връзка, вредиш на психичното си здраве и нормален ритъм на живот. Сама казваш, че са минали години, това не е ли достатъчна причина да хванеш живота си в ръце. Може да развалиш и сегашната си връзка, защото човека до теб скоро ще усети, че и мислено не си с него. Припомни си какво във предишната връзка не ти е провървяло, защо сте се разделили и гледай да не го правиш и в тази. Достатъчно си голяма, за да разбереш, че със спомени само не се живее. Така пропускаш други важни неща в живота си. Бившият ти няма да бъде с тебе повече, а ти не даваш и на сегашният да влезе в живота ти. Намери си твоят човек и си живейте щастливо. Какво се вълнуваш толкова, какъв е живота на бившите приятели и защо сте имали неизказани неща. Понякога човек среща по-добрата жена и тогава избира нея, не е нужно да стоят двама души и с години да си обясняват защо е имало неразбирателство между тях. Всеки търси по-доброто за себе си. Търси го и ти.

7.   Избрал е по-добрата за него жена, вече не е с теб, а ти с години го преследваш, ами не е нормално. Потърси си някого, който ще е всичко за теб и се старай да не си толкова обсебваща, че мъжете много мразят такива жени.

8.   Авторке, това се получава, защото вие жените имате навика да "прекратявате" връзките си от глезотия, суета или защото се е появил временно някой супер як пич, който с времето се оказва че не е толкова голям пич. След това се самонавивате, ама пусто сърце не се лъже така лесно, когато види готин човек го познава и не може да го забрави, това да лъжеш себе си е много кофти, както и да искаш всичко веднага, без усилия. Ти разбираш всичко това, защото ти се случва.

9.   От Авторката: Здравейте, на първо време искам да благодаря на всеки, който е отделил време да ми отговори. Мъжът за когото говоря не е женен, няма си и сериозна приятелка в момента и аз не го преследвам по никакъв начин. В смисъл нямам му нито телефон, нито знам къде е в момента, а и профил няма в социалната мрежа, нямам информация, нито търся такава. Знам само, че е жив и здрав и е добре, и това от общи познати. Това всъщност ми стига. И не искам да се връщам при него, просто не знам как да спра сънищата с него и натрапчивите мисли. Намерила съм моят човек, бях го писала по-горе. А и предишният не ме е изоставил, аз го оставих, защото бяхме 3 или 4 на клона. Това е! Просто бяях чела някъде за кармични връзки и прекъсване на такива и се чудя, дали не се касае за нещо такова. Благодаря ви още веднъж все пак :)

10.   До Авторката: намери си смислени занимания, не се концентрирай толкова много върху връзките, изпълни времето си със занимания, които те радват и зареждат. Няма да усетиш кога и как си спряла да мислиш за този човек и истинската любов е дошла в живота ти. Познавам подобен случай, от токова свестни жени покрай себе си, които нарани, мъжът сега е с едно създание, което се влачеше по корем след него години и цялата компания знаеше кога и как му е правила свирки.... както и на приятелите му. Такава жена, която ще търпи безропотно всички изневери, фасони и грубости. Ти си знаеш дали искаш за себе си такава съдба. Според мен съжаляваш и ти липсва представата за това, което е могло да бъде, а не самата връзка; случва се когато отношенията не се били изживени и доразвити човек да идеализира, но си постави някакъв срок, след който да направиш съзнателно усилие да живееш в "тук и сега". Животът е кратък, не си пилей хубавите моменти в спомени по непреживяно.

11.   Има разни теми за прекъсване на кармични връзки, поразрови се из нета, въпреки, че не вярвам да е такава