Споделена история от Образование

Предстои ми изпит по езикова култура след около седмица
Добър ден.

Предстои ми изпит по езикова култура след около седмица. До сега реших 2 книжки с тестове, но някак си нещата не се подобряваха драстично.

Преди няколко дни си взех да чета книга. За около 2 дни прочетох малко над 100 страници, като за човек, който не чете книги въобще, мисля, че това е добра цифра. Интересното е, че много ми харесва и ми е доста приятно. Усещам някак си как, когато мисля и мисълта ми тръгва по-леко, речникът ми се обогатява. Като цяло е много хубаво и не знам защо хората отмятат с лека ръка това нещо. Преди четях всякакви неща из интернет, но не е същото.

Чета с огромно желание и тук въпросът ми към вас е дали това помага повече, отколкото огромното решаване на тестове от книжките за подготовка?

Чета с желание и някак си усещам, че има развитие. Сякаш това е универсалният начин да обогатиш езиковата си култура и сякаш помага повече от решаването на тестове на килограм. Усещам, че ме подготвя много по-добре.

Споделете какво мислите. Да започна, и да чета, и да решавам тестове по езикова култура, или само да чета?

Аз мисля, че четенето е по-добре, особено когато на човек му стане интересно. Дори мисля, че е в основата на развитието на езиковата култура.

Коментари

1.   За съжаление твърде късно си се сетила да четеш книги.

„За около 2 дни прочетох малко над 100 страници, като за човек, който не чете книги въобще, мисля, че това е добра цифра. “
Пред „като“ в този случай няма запетая мисля, но изречението е толкова объркано, че пунктуацията му е най-малкия проблем! Изпуснала си „което“ пред като и затова си сложила запетая по смисъл, но ИЗРЕЧЕНИЕТО НЯМА ТАКЪВ!

Правилно би било или да сложиш точка след края на първото изречение, или да пред „като“ да има „което“

„За около 2 дни прочетох около 100 страници, КОЕТО като за човек... “

Аз така бих написала горното странно изречение.

„ За около два дни прочетох около сто страници от една книга. Мисля, че това е голяма цифра за човек, който не чете по принцип книги. “

Избягвай подобни изречения! Не се превръщай в новата министърка на спорта, на която не може да ? се разбере нищо! Преди правилната пунктуация е важно да ИМА СМИСЪЛ.

Четенето на книги би ти помогнало много, ако беше почнала преди години да го правиш. За мен сега е прекалено късно, а и правилата от тестовете нямат нищо общо с реалния език, а са си чиста проба зубрене. Време е за езикова реформа, която да изчисти езика от глупостите, които не се прилагат, но едва ли ще стане до седмица. ЗУБРИ, ТАКА СЕ ВЗИМАТ ТАКИВА ТЕСТОВЕ! Книги се четат за удоволствие!