Споделена история от Образование

Най-добра специалност
Здравейте, наскоро завърших 11 клас, но все още не мога да реша какво да уча за напред.. майка ми ме съветва да уча фармация, аз бях решила да уча в право, но като погледнах форумите се отказах категорично :D А и в последно време всеки втори излиза с диплома на юрист. Сега една моя приятелка е решила да учи неврология - доста е ученето, но и работата е една от най-заплатените, та се чудех дали и аз да не почна да се подготвям по това.
Казват, че трябва да работиш това, което обичаш - аз обожавам актьорското майсторство, но в България реализацията е почти нулева .. Ако някой има някъкви съвети моля да пише.

Коментари

1.   Ако е за парите - Финанси и Търговия, но помисли КЪДЕ и КАКВО ще работиш след като си вземеш дипломата. Дори съвета ми е да почнеш много преди това. Аз започнах стажове още на втория си семестър. "Студентските години" са термин, който ползват хората от работническата класа, за да си припомнят "добрите стари времена", докъто са се наливали като бъчви, а не са търсели кариерно развитие.
Каквото и да започнеш, си начертай план. Провери всички фирми, провери всички познати на родителите си, родителите на приятелите ти, голямата сестра, на бившото ти гадже. Виж кой може да ти помогне да си намериш работа.
Някой му викат "шуро-баджанащина", но в съвременния свят е по-познато под термина "networking". Използвай връзките си, прави нови, натискай и не се отказвай и ако си достатъчно добра, ще успееш. Време за гаджета и купони ще има, но не забравяй и за кариерата.