Споделена история от Образование

Има ли смисъл?
Здравейте! Студент съм 3 ти курс "Бизнесикономика" В Тракийски университет. Искам да ви попитам дали с диплома от университет на който основното му направление не е икономика бих си намерил работа по специалността. Чудя се дали да не прекъсна, и не е ли чиста загуба на време обучението там. Другия вариант който си мисля ако завърша там е, дали с магистратура от Университет на който основното му направление е икономика би закърпило нещата при мен. Пример : завършвам в Тракийски- бакалавър, Магистър в Свищов да речем. Това би ли помогнало, защото ми е пределно ясно че дипломите от икономическите вузове са с по голяма тежест пред тези от Тракийски университет. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Да, магистър в Свищов би помогнал, но и този университет вече не е кой знае колко тачен, защото студентите в УНСС и ВИНС-а в това време са работили нещо в разни фирми, а ти ще излезнеш без всякаква практика. Съветвам те още сега да търсиш начин да почнеш работа в някоя фирма или държавно учреждение, защото при такова „висше“ само с практика ще можеш да пребориш конкуренцията, а после какъв Магистър си имал - ОК, но ти имаш ли познания по английски да кажем, счетоводство, какво можеш същност да вършиш?
Какво научи ти в тези 3 семестъра, което те квалифицира за каквато и да е било работа някъде?

2.   Здрасти отново автора съм. Английския ми е на добро ниво, наблягам на него защото поне в call-center с него бих могъл да си намеря работа. Но ми се струва че другите неща са слабо застъпени в ТРУ. Но да номер-1 прав си че трябва практика. НЕ че в другите вузове се учи много, защото съм виждал индивиди излизащи от доста по добри университети които не знаят нищо. Но то си е до човек.

4.   Изкарай още една година и си вземи бакалаварската степен. Няма смисъл да прекъсваш. Три години са много време. Ако искаше да прекъснеш да го беше направил първият семестър, защото така щеше да изгубиш една година. Нямам нищо против прекъсванията но когато някой е почти завършил това е безмислено да се прави. Хора ценете времето си.