Споделена история от Образование

Компютърни науки, Информатика и Информационни технологии
Здравейте, някой може ли да ми обясни каква е разликата между тези специалности за висше бразование. Къде е по-добра реализацията и какво може да се работи в ИТ сферата, което не е програмиране с тях.
Аз мисля за информатика в ПУ, но видях много негативни коментари за този университет. Вие как мислите? Искам да се занимавам с компютри, но не и да програмирам. Ако има някой, който знае нещо да помага.

Благодаря предварително!

Коментари

1.   Самият факт, че задаваш този въпрос, говори че не си за бранша. Предполагам си чул/а, че има много пари и това е единственият стимул.
Който "работи с компютри", се занимава с това от доста ранна възраст и общо взето или го можеш, или не.
Може би най-близката за теб работа е QA(тестър), но не си губи времето в университет, а изкарай просто някой курс.

2.   Учих Информатика 4 години и от опит ще ти кажа че се изучава прекалено много Математика. Трудно е. Аз съм давал много пари за частни уроци. Успях да взема изпитите и сега остана само дипломна да представя. Ако искаш да се занимаваш с програмиране трябва да има някой да ти помага иначе не се получава. Най-важното е да владееш езиците за програмиране а това дали имаш висше в университета не е от значение.

3.   Значи аз съм на 13 и за компютърни технологии не съм сигурна, но мога много добре да ти обясня за информационните и информатиката, защото се занимавам и с двете.
При информационните технологии се изучава работата с програми, тоест, това с което ти искаш да се занимаваш.
Информатиката изучава създаването на програми или нежеланото от теб програмиране. Изисква математика, ако не ти върви - не се захващай.
Номер 1 е много прав, че трябва да се занимаваш от малък за да ги получаваш въпросните "големи пари", които май наистина са стимулът при теб.
По принцип и трите се кандидатстват с математика, а в чужбина - с немски или английски, или какъвто е официалния език в съответната държава. В България - не може с български.
Ако следваш - късмет! ;)