Споделена история от Образование

Английски с акцент
Здравейте. На 13 съм и имам огромно желание да науча английски перфектно, но едновременно да го говоря с американски акцент. Някой от вас знае ли начини, или някой който е минал по същия път и е успял? Не казвайте частни уроци, пробвала съм но нямаше никакъв ефект, там учихме същото което и в училище, нямаше нищо ново и затова се отказах. Благодаря предварително :)
П.С. - Мисля че е добре да спомена, че като завърша искам да уча в Америка или Англия :)

Коментари

1.   Ех, тия вашите детски мечти край нямат, ей.

2.   По тъпо нещо отдавна не бях чела...

3.   Ами, гледай американски влогъри и наблюдавай как произнасят думите. :D Аз така правех и в рамките на около 1 година придобих американски акцент. :D И хора са ми го казвали. А и когато има удобен момент, говори си сама на английски, доооооооста помага. :D

4.   Хага няма такова нещо като американски акцент има английски американския е селски английски...

5.   Е, няма как да се научиш да го говориш с американски акцент ако не ти идва отвътре, аз например точно с американски акцент го говоря още от втори клас тоест от както започнах да го уча.

6.   Щом искаш да говориш английски перфектно, било то с американски, британски, австралийски, шотландски или какъвто и да е акцент, трябва да си добре запозната с фонетиката на езика. След това, трябва да се запознаеш с това какво прави американското произношение различно от британското например. (т.е. звуците на американският английски) Ще приема, че разбираш езика добре, затова просто потърси в YouTube ''How to speak with an American accent'' или нещо от сорта и се упражнявай.
Също така онлайн се запознай с американци и си говори с тях, защото само като слушаш и учиш няма да успееш да го говориш перфектно дори и с български акцент.
Препоръчвам този сайт:
www.interpals.net
Там има предостатъчно американци, а ако имаш късмет може и да намериш някой, който се интересува от българския.
Харесва ми, че си амбициозна и ти пожелавам успех! :)

7.   Ако искаш английски да научиш, филми гледай със субтитри. Повечето са американски и готово. Всъщност, американския акцент е много лесен да се докара. По-грубо звучи. Английския е сложен особено R, да изговориш в някоя дума.
Аз колкото повече се опитвам по-зле става :Д

8.   От авторката:
Благодаря много на всички, дори на хейтърите, че отделихте време да напишете коментар и да ми дадете съвет. Оценявам го.
До номер 1 и 2 - Не мисля, че това човек да е амбициран е "тъпа детска мечта". Щом ви е тъпо просто не го четете. :)
Най - много благодаря на номер 6 - сайта ще го видя по-късно благодаря ти много. :)
До номер 5 - Знам че е трудно да се научи който и да било език перфектно, но има ли желание има и начин нали? :)
До номер 7 - Да знам че произнасянето на Р е много трудно и малко странно, тяхното Р е по - различно но.. И аз съм като теб понякога :Д

10.   Явно някой са прекалено злобни или гледат да драскат нещо, колкото да не е празно..
Ако искаш да придобиеш американски акцент, трябва да се упражняваш.
Гледай видеота за произнасяне на определени думи примерно търсиш
how to pronounce "L" and "R" sound in english /as american
Предлагам ти това видео
http://www. englishteachermelanie. com/pronunciation-how-to-pronounce-l-and-r-video/
"R" се произнася, без да докосваш горната част на устата т. е езика не трябва да се допира в никоя част.
"L" допираш езиkа до най-горната част, след това започваш да произнасяш продължително "L".
След продължителни тренировки произнасяй Like, light
"ae", "аi", "ei" са заедно т. е ги произнасяш на един път, не мога да ти го обясня точно. Примерно b[a]nk.
"T" "D" се произнася така https://youtu. be/1FDjhKY8HwM
*тук се получава нещо като разделяне
"ST" [st][ay]
Използвай тези думи за упражнение say, stay, take, dad
Толкова мога да ти обясня, дано е полезно :)

11.   забравих да добавя "R"
http://www.englishteachermelanie.com/pronunciation-how-to-pronounce-l-and-r-video/

12.   Човек говори без акцент само и единствено, ако е роден и израсъл в страната. Колкото и да се напъвате години наред, няма как да говорите без грам акцент. Живея в англоговоряща държава и познавам германка, която живее тук повече от 40 години, и въпреки това, веднага усетих, че е чужденка по лекия акцент, дори след толкова години живот в страната. Важното е не да говорите перфектно, без акцент ( всъщност това е почти невъзможно), а да говорите граматически правилно.

13.   Номер 1 и 2 - И от кога да имаш мечти и да се опиташ да ги осъществиш е нещо глупаво? Аз пък ще кажа евала ,че се опитваш, а не стоиш и не чакаш на готово и искаш да постигнеш нещо!

14.   Аз съм на 14 и говоря английски с акцент. Имам това тяхното специфично "р". И съучениците ми го намират за забавно и ме карат да повтарям думички.
ПП: Произнасяй думите. Гледай клипчета в Тубата.

15.   Има 12 основни диалекта с САЩ, от които нито един не е считан за "правилния", за разлика от родната ни страна. Проучи ги и тогава си избери един ;).
"Човек говори без акцент само и единствено, ако е роден и израсъл в страната. " - Смея да твърдя, че това изказване е грешно. Просот 99% от хората не желаят да променят акцента си. Но не е и невъзможно. За пример давам индийците. Техния акцент прави английския им много труден за разбиране. Макар и граматически правилен, изказа им се губи в странно произнесени гласни и съскащи съгласни. НО, съм срещал няколко души, които са си отделили време и сили, за да подобрят своето звучене с много добри резултати. Един на име Пура, почти ме обеди, че е израснал в Лондон, а всъщност е бил в англия само 3 години.