Споделена история от Образование

Варненски свободен университет
Има ли някой, който учи там? Доволен ли е и заслужава ли си парите? Чувала съм, че който не го приемат в държавните, той записвал в частните, че си купуваш дипломата и т. н. Има ли нещо такова, лесно ли се избутва? На високо ниво ли е университета?

Коментари

1.   Горещо НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ този университет!! 3ти курс съм. Има преподаватели на много високо ниво от моя факултет, идват от СУ хоноруваните. Но... знай, че ще учиш със страшни тъпанари, ще избуташ все някак си, щом всички избутат.... Иначе можеш да научиш нещо, ако ти се учи, но винаги ще си под общ знаменател с всички простаци дето плащат за диплома.

2.   Аз съм вече пети курс там и съм доволна. Уча и в Търновския едновременно втори курс съм в него. И няма разлика освен в таксите. Преподавателите са еднакво изискващи от към изпити, късат и в свободния, плаща се за попраква и тн. Не бих казала, че се "избутва" лесно. Точно заради такива мнения, че можеш да си платиш и изпит и диплома са много по-строги. От толкова много преподаватели през годините, не съм попаднала на нито един които да не държи да се ходи на очни, да се подготвяш от посочената литература, изпитите следят за преписване, а да ти се подсказва трудничко става, защото в повечето случай гонят и късат дирекно. Ако не си от Варна, университета е извън града до Златни, има хотели заведения, но всичко е средства. И ако смяташ, че плащайки двойна такса, ще изкараш ей така грешиш!

3.   Не съм съгласен с коментар номер 1.
Простаци и тъпанари има във всеки един университет. Единствено в медицинския се предполага, че учат по-стойностни хора, но дори там се срещат не малко невазпитани люде. В свободния не е по-лесно от който и да е държавен университет и се учи. Друг е въпроса, че навсякъде само от теб зависи дали ще научиш нещо. За реализацията всичко става с връзки.. Ако имаш пари за частен и ти се учи, по-добре отиди в чужбина.

4.   И аз съм съгласна с 2 и 3. Номер 1 не е прав изобщо. Преподаването е на много високо ниво и си заслужава парите. Аз съм доволна. В миналото много се говореше, че е лесно и че изпитите се плащат, но дори и някога да е имало такова нещо, вече не е така. Най-хубавото е, че преподавателите не само ти преподават, а и имат опит и са работили в дадената професия. Свободния е университет на много високо ниво и който дрънка простотии, значи не се е интересувал достатъчно за какво иде реч и по-добре да не се обажда!

5.   Аз съм възпитаник на ВСУ. Доволна съм като цяло. Има много стойностни преподаватели и научих различни неща. Не съм плащала до сега за изпит, но не са ме и късали. Завърших с отличие със защита на дипломна работа. На мен ми струваше около 10 000 лв за 5 години, но бях задочно обучение и работех междувременно. Основният плюс на университета, че получаваш международен сертификат. Успех!

6.   От авторката: Аз не се стремя да избутам лесно, точно обратното. Като цяло се бях насочила към ВИНС-а, но прочетох доста отрицателни мнения за него. Не съм от Варна, а много искам да живея там. Кой университет бихте ми препоръчали там? Като цяло щом казвате, че няма голяма разлика с държавните, а парите са в пъти по-високи, значи не си струва...

7.   Авторке, казваш, че си се била насочила към ВИНС-а, но си прочела доста отрицателни мнения за него. Какво по-точно си чула за този университет? Можеш ли да дадеш някакъв линк или поне да напишеш, какви отрицателни мнения за чула за ВИНС-а?

8.   Номер 7, заповядай...
http://spodeli.net/17/story-73776.html
http://spodeli.net/17/story-73362.html
http://spodeli.net/17/story-36953.html
http://spodeli.net/17/story-73036.html

9.   От номер 7- Трябва да ти кажа, че аз съм авторът на 3 от 4-те теми :))) И аз бях много дезориентиран (и все още съм, де) и затова те попитах, но явно няма други теми. Но мненията, които ми бяха дадени, след като написах тези теми, бяха противоречиви- някой казваха ВИНС-Влизаш, Излизаш, Нищо не Ставаш, но други казваха, че са доволни от университета. Затова съм все още объркан. Но трябва да ти кажа, че определно е по-добре ВИНС от ВСУ! Не се подлъгвай! Ти по какво си вадиш критериите? Съветвам те да погледнеш Рейтинговата система за направление икономика и да видиш, кой е най-добрият държавен университет за икономика (само ще ти загатна, че това е СУ).

10.   ^Това е ясно, но съм мераклийка на Варна, не на икономиката. Не знам какво искам да уча, знам, че искам във Варна.

11.   От Номер 7- Авторке, съветвам те да не разсъждаваш така. Много е важно каква специалност ще завършиш! Ако завършиш нещо във Варна, например, което няма практическо приложение, какво от това, че си завършила във Варна като ще стоиш безработна? Ако чак толкова много искаш да завършиш във Варна, отвори Рейтинговата система, избери си някаква направление и намери, къде Варна се представя най-добре. Току-що погледнах и видях, че има страхотен Медицински университет във Варна, ако искаш да учиш в този град, ти препоръчвам този университет. Но внимавай-медицината е най-трудната специалност от всички и не знам, дали ще успееш да се справиш, освен ако не си изключително упорита.