Споделена история от Образование

Немски или испански
Здравейте, аз съм на 11 години. Тази година ще бъда в пети клас. В училището ми се учи английски, но сега от пети клас трябва да избера втори език-немски или испански. Аз съм се насочила повече към немски, защото баща ми ми каза че се говори в много развити държави като Германия, Австрия, Швейцария. Тези три държави наистина са богати и развити и немският може да ми помогне в живота. Обаче някои ми казват, че немският е много труден, но аз знам, че се пише каквото се чува в повечето думи. А за испанския знам да броя до седем и съм чувала някои думи, но не мисля, че този език ще ми е полезен. Една част от съучениците ми искат немски, а други испански, но знаете ли защо искат да учат испански, защото е по-лесен. Обаче не знам защо се съмнявам в избора си. Преди не беше така. Да уча ли немски??? Моля дайте ми съвет!

Коментари

1.   Нямa кaкво дa се чудиш. Немският безспорно ще ти е по-полезен. Определено е по-труден, но си струвa, a е и достa търсен в днешно време.

2.   Ама разбира се, че немският ще ти бъде по-полезен! Аз уча немски от 2 години и мога да ти кажа, че не е толкова труден, колкото всички казват. Хайде стига да не преувеличаваме. Германия, Австрия и Швейцария са наистина най-добре развитите държави в света. Баща ти те е насочил много правилно.

3.   Здравей! Немският е един от най-трудните езици макар, че за писането си прав/а, но това не трябва да те спира. Аз ще те посъветвам щом сега си се насочил повече към немския да избереш него, все пак си само 5 клас. По късно може да се отдадеш и на испанския-много красив език. Аз лично говора италиански, но татко е роден там и за това, после мисля да уча испански. Истината е, че в живота си има време за всичко някой ден може да владееш много езици.
Късмет!

4.   Граматиката е малко по трудна на немски, но ако имаш желание, ще я научиш. Всяко нещо се учи, ако има желание!!!

5.   испански много ясно!

6.   Сигурно си в езикова гимназия като мен :) от Враца ли си? Аз тази година ще съм 6 клас и уча английски с испански. Мисля, че испанският не е труден език, а и в 5 клас не се учи толкова много колкото си мислиш. Мисля, че немският е по-лесен, защото е близък до английския така че ако искаш нещо лесно се запиши с немски, но и той е труден, но мисля, че испанският е по-хубав за изговаряне, четене и писане, но ти решаваш! Късмет! :)

7.   Може да кажеш на твоите съученици, че и испанският не е чак толкова лесен.
Изобщо не мисля, че има лесен език.
Който твърди обратното е пълен глупак, според мен. И толкова и знае съответния език.
(Забелязала съм, че хора, които никога не са учили или са учили съвсем бегло даден език, правят такива заключения, че е супер лесен, разбираш ли. )

Който и език да учиш винаги ще ти е от полза.

8.   Естествено, че немски! В ПЪТИ по-полезен е, махай я тая Испания... никакво бъдеще нямаш там.
Да, немският със сигурност е много по-труден, но това ли ще те спре? То, ако това ти е фактор...

9.   Мисля, че испанският е вторият най-употребяван език след Английския. Аз лично много харесвам испански. Но все пак избора е твой.

10.   Немскиии! Дори да е по-лесен испанския и да го научиш перфектно.. за кво ти е? !

11.   Послушай баща си-той е прав. По-добре си учи немски.
alone girl ^^

12.   Според мен можеш да учиш и двата езика. Ти си едва пети клас, но наистина баща ти е прав, немският език се говори в много добре развити страни, в които има много добра икономика и стандарт на живот. Аз съм шести клас, и също съм пред дилема, като теб, когато стана в осми клас какъв език да избера, но предпочитам засега според това мое решение да уча немски, защото много обичам Германия, като страна. Испански искам да уча, защото просто езика ми харесва. В Испания не бих живяла, дълго време. Та съветът ми към теб е(извинявай, че се отклоних толкова от темета) е да учиш на първо място немски, а след това можеш да се занимаваш и да учиш испански език... Но в крайна сметка решението си е твое. Дай Боже, ако вляза в езикова гимназия, ще избера немски, а после ще се занимавам с испански. Немският сама, ако не живееш в немско-говоряща няма как да научиш езика, защото граматиката е адски трудна, докато испанския е по-лесен език, така, че може да го научиш по-лесно, ако се занимаваш по-сериозно. Дано съм ти помогнала. Извинявай за дългите писания! :)

13.   Според мен можеш да учиш и двата езика. Ти си едва пети клас, но наистина баща ти е прав, немският език се говори в много добре развити страни, в които има много добра икономика и стандарт на живот. Аз съм шести клас, и също съм пред дилема, като теб, когато стана в осми клас какъв език да избера, но предпочитам засега според това мое решение да уча немски, защото много обичам Германия, като страна. Испански искам да уча, защото просто езика ми харесва. В Испания не бих живяла, дълго време. Та съветът ми към теб е(извинявай, че се отклоних толкова от темета) е да учиш на първо място немски, а след това можеш да се занимаваш и да учиш испански език... Но в крайна сметка решението си е твое. Дай Боже, ако вляза в езикова гимназия, ще избера немски, а после ще се занимавам с испански. Немският сама, ако не живееш в немско-говоряща няма как да научиш езика, защото граматиката е адски трудна, докато испанския е по-лесен език, така, че може да го научиш по-лесно, ако се занимаваш по-сериозно. Дано съм ти помогнала. Извинявай за дългите писания! :)

14.   Избери немски. Да, труден е, но ако се учиш със старание и упоритост, ще се справиш. Германия е най-развитата икономика в Европа и немският ще ти помогне много.
Испанският е лесен език. Но е езика на бедните страни.

Късмет! :)

15.   Определено комбинация английски немски е по-добрата, най-малкото са от една и съща езикова група и по-лесно ще ти се учат. Аз знам перфектно немски и ти гарантирам, че е труден само в началото, но като база за учене на английски е много полезен. Изхождайки от немският например в последствие научих английски, холандски, а изхождайки от български научих руски - ето как с минимум усилия можеш да научиш не един, а цели три чужди езика ей така - от нищото и без да имам дарба за езиците (техническа специалност съм завършила и не съм учила в езикова гимназия).. Неският и българският като основи просто дават много добро начало за други важни езици.
Ако обаче почнеш да месиш испански английски, то става малко трудничко. Аз започнах да уча испански от скука по едно време и се отказах - не само, че няма особен смисъл този език, но и е мнго далеч от английски, немски и други езици. Учи френски, ако толкова ти се учи романски език, но испански?
Ти си решаваш

16.   Мерси да немски избрах и номер 6 не не съм от Враца а от София мерси за съветите много!!!!

17.   Ако знаеш немски добре, после с лекота ще научиш английски, холандски, нидерландски – езици от Северна Европа.
Ако научиш френски, после лесно ще научиш италиански и испански.
:)

Дано немският ти се отдава! Късмет! :-)

18.   Както са казали хората живота е кратък за да научиш немски... ТИ С ВСИЧКИЯ ЛИ СИ? Испанския е по хубав от немския и по известен говори се в Южна Америка и други страни които са богати? Аз уча немски и много съжелявам затова, езика е скучен и много искам испански...

19.   Немски.

20.   Хаха как може да попиташ за какво ти е испанския? ! .. Номер 10. Испанския е един сред най-популярните езици не се излагай. Доста по-лесен е но това не значи, че е елементарен.. без усилия нито един език не може да се научи!
Пък и матурите в 8 клас по испански са най-трудните!