Видях момиче във влака
Днес като се прибирах вкъщи с влака, то видях едно момиче, което много ми хареса (само да спомена, че в момента си нямам гадже). Не намерих повод да го заговоря и така нещата може да се каже че приключват окончателно. На практика аз и в бъдеще няма да заговарям, защото просто такъв ми е характерът. Просто ми е неудобно.

Не пиша това писмо, защото чакам някакво състрадание или нещо подобно. Не ми трябват и идеи как да се променя. Това заради което написах е, защото търся съмишленици. Но за какво по-точно говоря?

Според мен принципно е възможно и двама души да се харесат и видят на публично място, но да не им е удобно да осъществят контакт на място. След като се приберат вкъщи може и двата да размислят и да искат да се запознаят един друг, но вече ще е късно (както в моя случай).

Ето и решението, което ще дам и се надявам да намеря съмишленици. Трябва да се направи сайт в който всеки с подобен вид среща да може да я отбележи. Примерно аз ще отбележа влака и купето, в което е пътувало момичето. Ако и двамата се потърсят в подобен този сайт, тогава те може да се открият и така с помощта на сайта да осъществят контакт.

Разбира се горната идея за сайта трябва да се развие. Аз бих се заел и изграждането на такъв сайт. Основният проблем е, че този сайт ТРЯБВА ДА Е ИЗВЕСТЕН. Очаквам коментари от хора, които са изпадали в подобна на моята ситуация и искам да чуя мнението им по отношение на подобен вид сайт.

Коментари

1.   ПОДКРЕПЯМ ТЕ С 1000 РЪЦЕ!!!
Нa мен товa много често ми се случвa (момиче съм ) дa видя крaсиво момче, да ме е срaм и да си остaнa само с гледaнето. Въпреки, че според мен момчето трябвa дa нaпрaви първaтa крaчкa.. Все пaк много ще се рaдвaм aко имa тaкъв сaйт и дaно дa се осъществи идеятa ти :)

2.   Вече има такова нещо - craigslist. Пускат се обяви на всякаква тема, особено известен е разделът missed connections в който се прави това което ти предлагаш, само дето не е за България

3.   Знам за какво говориш. Аз съм варненец, но тази година стоях няколко седмици в София. Не познавам града толкова добре, затова и знам само един био магазин от който пазарувам. Намира се на няколко спирки с метрото и 15 минути пеша от роднините ми.

Докато си пазарувах там, видях едно момиче около моята възраст. Направих й път да мине, а тя просто се усмихна и ми благодари. Бях си взел много неща и ръцете ми бяха пълни, когато се сетих, че съм забравил нещо от хладилника. Опитах се да го отворя, но нямаше как. Тогава момичето ми отвори вратата и отново се усмихна. Благодарих й и отидох до каста. И... всичко свърши.

Цялата история може да звучи тъпо, но минаха няколко месеца, а аз все още си мисля за нея. Иска ми се да се бяхме запознали, но съм срамежлив, а и знам ли - може би нямаше да ме хареса. Все още си спомням ясно как изглеждаше, дрехите й и усмивката й. Изглеждаше наистина мила.

4.   По-удачно ми се струва да се направи сайт за запознанства за срамежливи хора. :) Имам усещането, че ще е сполучлив. :)

5.   "Не ми трябват и идеи как да се променя"

Като станеш 40-годишен самотник, ще ти потрябват, вЕрвай ми, само че ще е късно.

Иначе сайта е добър като идея, но е труден за осъществяване. Ти не си първия с такава идея, имало е много преди теб, но никой не е успял да я осъществи. Може пък ти да си първия.

6.   Готина идея :) Сигурно на всеки му се е случвало нещо подобно, да си хареса някого във влак, автобус и.т.н , но да не е успял да се запознае с него, въпреки че е усетил някакво привличане. На мен също ми се е случвало :) А ако имаше такъв сайт, мисля че би бил доста популярен :)

7.   Тя може да няма компютър, интернет, да не знае за сайта... и пак да не се намерите. А и дори със сайта все трябва да се видите на живо ...а ти с твоето притеснениееее....

8.   Ай стига бе! Спрете да си навивате пружините един на друг!
Искам да попитам авторът, ама ти наистина ли дойде тук в рубриката "Любов и изневяра" за да попиташ как се прави сайт? Защо не попита в някой форум на компютърни специалисти?:-)
Не искам да те спирам, може идеята ти да е хубава, може да си следващия Бил Гейтс или Стив Джобс ........а може и просто мацката дотолкова да ти е завъртяла главата, че подсъзнателно или пък съвсем съзнателно да търсиш начин да стигнеш до нея! Номер 5 ти го е казал много хубаво, имаш нужда от промяна!!! Лесно е, и ако не го направиш сега след време ще съжаляваш, защото ще пропуснеш стотици други момичета като това!
Ето решението на всичките ти проблеми, чети внимателно и мисли!
1.Ти си глупак!Не казвам, че си глупаво момче.Казвам, че реакцията ти в тази ситуация е била изключително глупава и недалновидна!Пътувал си с това момиче във влака, вероятно сте били заедно 1-2 часа на разстояние 2 метра един от друг..............и ти не си имал повод да я заговориш?Извинявай но какъв повод ти трябва?Какво трябваше да се случи за да я заговориш? Влакът да дераилира а ти да и спасиш живота също като батман?И докато я държиш в ръцете си да и кажеш ......"Здрастиии":-)
Имал си златна възможност и си я пропилял, а това е глупаво.Ако те попитам защо го правиш няма да можеш да ми дадеш разумен отговор!А причината е страх, страх от отхвърляне, страх да не се изложиш, страх да не я загубиш.И в крайна сметка си я загубил, най-вероятно завинаги!
Но не се отчайвай и не мисли за сайтове и други глупости! Не всичко е загубено! Има известна вероятност, момичето да пътува редовно с тази линия, защото учи или работи някъде а вечер се прибира, или пък всяка събота се връща в родния си град. Ако имаш път в тази посока купи си билет за същия влак, в същия час и се оглеждай за нея, не е изключено да я срещнеш отново.Но не разчитай на това!
Това не ти го разказах за да ти давам напразни надежди, а защото един мъж не трябва да се отказва при първата трудност!

2.Представи си че утре пак видиш това момиче? Ще и се обадиш ли, или пак няма да имаш удобен повод? Знаеш ли, не ти трябва никакъв повод за да я заговориш! Трябват ти топки! И ти ги имаш! Ако не ми вярваш погледни какво имаш в гащите си и ще се увериш. Знаеш ли какво ти трябва? Не ти трябва сайт, трябва ти малко адреналин.Пусни си AC/DC имат една песен, която се казва "Big Balls", излез на балкона и извикай силно ".... I have big balls...." и ще почувстваш как тези топки започват да произвеждат тестостерон. Качи се на колелото и мини 20-30 километра, обиколи езерата в Рила, скочи от някой мост с бънджи ..... направи нещо от което ще се почувстваш страхотно, нещо от което ще се почувстваш силен мъж. И следващия път когато ти хареса някое момиче във влака или където и да е, просто си кажи - "Бах маааму, аз скочих от моста с бънджи, че една мацка ли няма да заговоря".
Не ти трябва никакъв повод.Просто и се усмихни и и кажи нещо.Каквото и да е, няма никакво значение!Стига да не изръсиш някоя велика простотия, да не и правиш груби предложения за секс или да кажеш нещо което я обижда.............всичко друго е добре, каквото и да кажеш ще е по-добре отколкото да не кажеш нищо! Не се притеснявай, бъди спокоен и се владей.Усмихни и се. И и кажи "Здравей, как се казваш?Аз съм еди кой си". Дори само това е достатъчно за да започнете разговор. А ако имаш поне малко чувство за хумор и я накараш да се усмихне, е много вероятно да слезеш от влака с ново гадже. Можеш да я избъзикаш нещо, примерно "Здравей, харесах те и те вземам за жена. Кога ще правим сватбата, аз мисля че най-добре е в Събота?" Няма никакво значение какво ще кажеш, ако не знаеш какво да кажеш просто се пошегувай с нещо. Кажи нещо смешно или започни разговор с някой друг в купето а после включи и момичето в него.Каквото и да направиш е по-добре от нищо! Имаше една реклама на Пепси, в която се казваше - "Just do it!!!"
Знаеш ли, аз съм заговарял жена докато се разминаваме с ескалатора в МОЛ-а. Качвах се нагоре когато я забелязах, че тя слиза надолу с другата лента. Беше симпатична и носеше в ръце едно от онези малки смешни кученца. Когато наближи и се усмихнах и казах - "Дръж го здраво да не ме разкъса:-)", тя се засмя и се разминахме. По късно случайно пак се засякохме по коридорите и този път тя ме заговори, пихме кафе ....
Недей да чакаш повод, просто действай!

3.А що се отнася до сайта.......наистина ли искаш да направиш такъв сайт?Защо?Защото мислиш, че ще ти помогне да срещнеш твоето момиче? Докато го направиш, тя може да бута бебешка количка в парка!
Или защото ти харесва да си собственик и да администрираш такъв сайт? Или защото мислиш че , този сайт ще си избие инвестицията и ще ти донесе печалба? Отговори не на мен, а на себе си какви са мотивите ти да направиш този сайт!

Поздрави
Т.Н.

9.   Хубава идея, има потенциал да се развие.

10.   В Русия вече има много такива сайтове от рода на "Я ищу тебя (Търся те), Встречи в метро ( Срещи в метрото) и други! Хората описват точно мястото, часа на срещата и облеклото на човека, който ги е впечатлил. Идеята ти е перфектна, толкова съм търсила подобен сайт за Бг, но още нямаме. Действай, много хора ще са ти благодарни! С теб съм, ако имаш нужда от някакво съдействие или споделяне на опит.

11.   И да допълня- може да бъде просто страница във фейсбук, където да се търсят непознатите, които сме срещнали.

12.   Към №8. Писал си ми доста дълъг коментар и затова мисля че е редно да ти отговоря. Едно по едно.
> тук в рубриката "Любов и изневяра" за да попиташ как се прави сайт? Защо не попита в някой форум на компютърни специалисти?
Това не го разбрах. Възможно е да не съм го описал добре. Подобен сайт много добре знам как се прави, т. е. самият аз съм компютърен специалист. Това което питах е какъв е интереса към подобен сайт. Защото освен да се направи един сайт, то трябва и да се популяризира. А и трябва да си мотивиран че правиш нещо, от което доста други хора се интересуват. Защото точно това са сайтовете - да се ползват от много хора, а не да са играчка за този който ги е написал.

> Номер 5 ти го е казал много хубаво, имаш нужда от промяна!!!
Имай предвид, че психиката на много хора не е от тип "каменна брадва". Ако контактуваш с някой, който не е готов да те възприеме, тогава ти се превръщаш в нахалитет. Той вече започва да те въприема с нахалното ти поведение, а не анализира причините поради които ти си го направил. Дори и да му харесваш визуално, то той може да те отхвръли и това е напълно нормално. Не усещаш ли колко нелепо например звучи да си ходиш по улицата, да видиш симпатично момиче и да я заговориш? Какво ще кажеш: Ех, колко хубаво време! Или извинете колко е часа? Това му викам изтъркано и тъпоумно поведение.

> Пътувал си с това момиче във влака, вероятно сте били заедно 1-2 часа на разстояние 2 метра един от друг
За подобно момиче двата метра не биха ме спряла при толкова много време. Така че предположението ти е напълно грешно.

> И в крайна сметка си я загубил, най-вероятно завинаги!
И тук определено мислиш много консуматорски. Това че външно ми хареса, че като усет ми хареса и начин на държание не означава, че е подходяща за мен - поне това не могат да го знам тогава. Човек не може да опознае някой за толкова кратко време. Това което изпитваш на момента често е някакво заблуждаващо чувство, което след 1-2 дена напълно изчезва. Ако не изчезне (и дори продължаваш да мислиш аз човека повече от седмица), тогава наистина вече трябва да съжаляваш, че не си се запознал. Но не е решение и да се запознаваш още при срещата, защото трудно можеш да скриеш какво изпитваш и в някакъв смисъл се ангажираш. Ако след два дена осъзнаеш, че това момиче хич не е подходяща за теб? Оказва се, че така си се подиграл с чувствата й, което ако не друго е поне израз на лошо възпитание!
Съвсем друга е ситуацията, ако се запознаеш на живо, без да изпитваш нищо специално и евентуално след време този човек почне да ти харесва и интимно. И това често се случва. Но не е такава ситуацията в конкретния случай, който описах в темата.

Сайтът за който говоря е именно с такава цел. След два дена разбираш (говоря интуитивно и подсъзнателно) че този човек значи нещо съществено за теб, тогава описваш къде си бил в сайта и търсиш съответния човек дали се е регистрирал там. Ако и той е изпитал същото и знае за сайта, то вероятно и той ще се регистрира и ще те търси. Така контактът НЕ Е ЕДНОСТРАНЕН, а е определено взаимен. И двамата се ангажират в някакъв смисъл и никой никого не лъже с нищо. След това осъществяването на контакт през интернет е доста по-лесно по психологически причини. Можеш много добре да обмислиш писмата си към човека и така да не изтърсиш някоя глупост от притеснение, за която после да съжаляваш.

> Това не ти го разказах за да ти давам напразни надежди, а защото един мъж не трябва да се отказва при първата трудност!
Аз не съм се отказал определено. Именно затова се готвя и да правя и сайт. Не го прява в знак на отчаяние. И преди съм си мислил за подобен сайт, като дори съм правил и схеми за него. Този случай с момичето просто преля чашата на пасивността ми и вече определено ще се заема сериозно. Просто тази среща беше много по-особена поради много неща.

> Представи си че утре пак видиш това момиче? Ще и се обадиш ли, или пак няма да имаш удобен повод?
Аз на този въпрос вече отговорих по-горе. Определено ще й се обадя.

> А що се отнася до сайта... наистина ли искаш да направиш такъв сайт? Защо? Защото мислиш, че ще ти помогне да срещнеш твоето момиче?
Такъв сайт правя защо е полезен и определено включително и на мен. Защото мисля, че има мислещи хора, които не се подчиняват на своето директно инстинктивно животинско поведение, което много прилича на това което прилага котарака ми. Хора които не робуват на първоначалната си емоция, а залагат на нещо, което да издържи както споменах поне 1-2 дена като силни чувства.

14.   Тази идея няма как да я бъде, защото замисли се колко често се случва това на човек и на всичкото отгоре и двамата едновременно да го почувстват. Освен това трябва и двамата да знаят за този сайт и като за капак и двамата да се решат да влязат и да се регистрират. Всичко това трябва да е налице едновременно. Ами той сайта ще има по 5 души трафик на ден. Виждал съм такива сайтове, но стоят почти празни. Да не говорим, че ще се навъдят много зевзеци, които ще се е*ават.

Ако имаше начин, все някой щеше да го е осъществил това. Даже навремето имаше конкурс за идея за сайтове към Инвестор и имаше точно такава идея, само че за дискотеки и не я приеха като имаща потенциал. В смисъл идеята беше да е нещо като социална мрежа и сайт за запознанства. Да може да си избираш примерно в еди кой си ден в коя дискотека си бил и така всички евентуално да се регистрират. И ако примерно някоя ти е допаднала, но не си я заговорил да се свържете чрез сайта. Но идеята е тъпа като цяло, а и няма как да се реализира напрактика поради гореизброените причини, пък и жените не приемат добре мъже, които тогава не са се решили, па впоследствие да ги приемат добре. Освен това така ен можеш да използваш дискотечното настроение (и алкохола) на жената в своя полза. Тя вече ще е на работа, ще има други грижи, ще е забравила изобщо, че по-предната нощ се е забавлявала и изобщо мига ще е изчезнал.

15.   Мъжки ти нямаш приятелка и няма и да имаш скоро. Какво ще притесняваш момичето от влака. Имал си твоя шанс и си го пропуснал. Приеми го!

16.   Поради големият интерес от доста хора, то вече се заех с направата на сайта. Пуснах го в отделна тема, но която още не е одобрена от модераторите, че да покажа тук препратка. Когато това се случи, то ще пиша пак.

До 14:
Много хубав анализ правиш, но мисля че изводите ти не са непоклатими. Има начин да се решат всичките, макар че за някои ще е трудно.

> Да не говорим, че ще се навъдят много зевзеци, които ще се е*ават.
Със сигурност ще има такива. И именно за тях има специална изненада, която е функционалност на сайта.

> Ако имаше начин, все някой щеше да го е осъществил това.
Целият проблем е не в това, че подобен сайт е трудно да бъде създаден. Проблемът е хората да го знаят масово. Още нямам решение на този проблем, но считам че с времето ще открия такова.

> имаше точно такава идея, само че за дискотеки
Относно дикотеките - там хората мислят за секс и алкохол. Това не са места, където да се влюбиш и да бъдеш срамежлив. Сайтът за който аз говоря е за друго и за друг вид хора (или поне за същите хора, но при друга ситуация).

> пък и жените не приемат добре мъже, които тогава не са се решили, па впоследствие да ги приемат добре.
Това са глупости. Не че няма такива жени де, но такова общо правило просто няма.

17.   Изключително глупава идея. Защо? - защото на вас някой ви е направил впечатление НА ВЪНШЕН ВИД и вече ще е жената/мъжа на живота ви. Може на вас да ви е направило впечатление, но на другия да не мислите че му дреме за вас. Пътува си, слиза и отива да си върши работата. Наистина не мога да ви разбера идеите. И откъде сте сигурни, че точно вашия човек ще търси някой в подобни сайтове. Убедена съм, че почти никой няма да се занимава от тези които вие сте видели. Отделно, че хиляди самотни лелки ще ви залъгват, че са те или ще пълнят сайта с молби как си търсят здрав и силен мъж, без семейство и т. н. И забравяте нещо. Ами ако симпатягите си имат приятел/приятелка за какво им е да се срещат с напълно непознат човек, който ги е видял в метрото или във влака и им е уж бъдещото гадже.

18.   Ти не си ли чувал, че жените подсъзнателно предпочитат по-инициативните и уверените мъжкари?
Дори да се свържете, и да се сгаджосате, утре ти сигурно ще поискаш свирка, но ще те е срам да й кажеш! Чрез сайта ли ще си комуникирате тогава?! Или ще искаш брак, деца, но ще ти е неудобно да й предложиш? Умряла работа...
Помисли си много добре защо пред другите вратите постоянно се отварят - имат гаджета, спят с тях, и дори и връзките има да не са особено успешни и да са временни, те правят нови и нови такива, а при теб винаги сценарият е един и същ?

19.   авторе, досега не писах, но последният ти коментар (12) избива рибата! значи 2-3 ч. пътуваш с някого, гледате се като котараци, харесваш го, но не можеш да прецениш дали е за теб. после обаче си отиваш в къщи и оставяш подсъзнанието ти да работи и след 2 дни си готов - разбираш дали значи нещо за теб!? !?
ти изобщо знаеш ли нещо за човешките взаимоотношения? за да разберат дали са един за друг хората ОБЩУВАТ помежду си, говорят си, излизат, пррекарват време заедно. ти искаш да кажеш, че подсъзнанието ти ще проектира бъдещите ви отношения и връзката и ще тогава прецениш дали си струва да я потърсиш??? и това за момиче, с което дори не си говорил, да не говорим да се познавате! на всичко отгоре наричаш това "силни чувства"
наистина имаш нужда от промяна в мисленето! да заговориш някого не е непременно лош вкус и нахалство - ако вложиш чувство за хумор и остроумие, напротив, можеш да направиш добро впечатление, или например да предложиш да й помогнеш с багажа, да попиташ има ли против да отвориш прозореца и какво ли още не... освен това по този начин можеш да разбереш доста за човека срещу теб - как се изразява, как комуникира, интелект, образование и т. н., ти обаче предпочиташ да си траеш и да залагаш на подсъзнание и сайтове и наричаш това " инстинктивно животинско поведение"!
вече са ти написали за вероятността тя да влезе точно в този сайт и да те търси... дори при наличие на добро желание... а и няма никаква гаранция, че тя също те е харесала при положение, че си мълчал през цялото време. ако питаш мен, такава идея е умряла, иначе е технически изпълнима.
Ж43

20.   Ето ги и мъжкарите, които от правене на секс и време с половинката си имат време да учат и хора като нашия автор как да бъде успешен с жените! Мъже/момчета, стегнете се! Не можете да накарате водопада да потече нагоре, а имам чувството, че подобни "съвети" са просто начин да заявите "Вижте ме колко съм добър в запознанствата и започването на връзки на фона на останалите", но без да бъде твърде натрапчиво. Добре, велики сте и вече дори не сте за тази планета на некадърни и недодялани хора! Купете си някоя звезда на лизинг или в кеш (чух, че продават) и отидете да влезете във владение на собствеността си! :)

Авторе, идеята ти е добра. Вече има такива сайтове в чужбина, което е бонус, защото идеята е разработена донякъде. Няма защо да се водим само по най-тъпите идеи на чужденците като Брадъра, училищни униформи и ровене за шостов газ в Добруджа да речем. Защо веднъж тук да не реализираме нещо стойностно за разнообразие? Хареса ми и онова за сайта за запознанства за срамежливи, но няма как да се контролира кой се записва и накрая пак ще имаме сборище на загорели простаци и женени прелюбодейци от двата пола с около 10% срамежливки и срамежливци (ще ги допуснат в сайта, но не и да доминират като присъствие макар че тигри като тези в темата и женския им еквивалент уж си имат други начини да се запознават с жени/мъже). Успех и ако го направиш, можеш да напишеш името на сайта тук стига особено уравновесените ни модератори да не го сметнат за опасност за националната сигурност и грандиозен пробив в системата на МО! :)

21.   Минaхa 3 дни, кaжи сегa още ли я хaресвaш, поне дa знaем.

22.   Правиш го за България, смисъл български сайт после може тези, които харесваме темата да следим тук за линка. След като ни го дадеш можем да го разпространяваме всеки където има регистрация, най-вече в социалните мрежи. Така ще набере известност и посетители. Когато името вече се знае, ще помага на хората. На всеки се случва по една или друга причина да изпусне момента, а този сайт би бил 2-ри шанс.

23.   Хубаво е това за сайта,но дали тя ще влезе в него,вероятността е много малка,пожелавам ти да я срещнеш отново и то преди да си направил сайта,успех!

24.   Ми добре, щом мислиш така авторе давай напред със сайта. Може пък аз да греша а ти да си прав. Едно време ергените са се хващали на хорото до момите и са им напивали менците... сега може да е модерно да се запознават в интернет, а като се видят във влака да мълчат като пукали и да си играйт с айфоните. Извинявай, няма да ти давам повече акъл!
№20 не се правя на велик, нито на голям мъжкар. Просто се опитах да помогна. Няма да се бъркам повече.

Т. Н.

25.   За всички, които проявиха желание да помагат.

Ето тук е прототипа на сайта, т. е. сайт в един ТВЪРДЕ ранен етап на разработката:
http://sreshta.twomini.com/
Имайте предвид, че ТОВА Е ВРЕМЕННО МЯСТО НА САЙТА. Взел съм домейн, но ще преместим сайта там, когато бъде завършен.

За да можем да обсъждаме изграждането (а по-късно и развитието) на сайта съм регистрирал временен форум тук:
http://contact-after.freeforums.net
Това е безплатен временен форум, темите на който на по-късен етап ще бъдат преместени като нормален форум в сайта. Той ще служи само за разработка и поддръжка на сайта.

=== Отговори ===

Към 17:

Много добре аргументиран отговор, но всичко се дължи на това, че явно смисъла на сайта не съм го обяснил добре. Не е новост за мен, много лошо обяснявам. Това съм го разбрал много пъти.

> защото на вас някой ви е направил впечатление НА ВЪНШЕН ВИД и вече ще е жената/мъжа на живота ви.
Не стада дума за мъжа/жената на живота ви. Става дума за запознанство, което може да има бъдеще. Освен това оценка "на външен вид" правят хората, които са с нулева интуиция. При подобна среща влизат в действие поведение, подсъзнание и мнооого други фактори, които чувствителните хора усещат.

> Отделно, че хиляди самотни лелки ще ви залъгват, че са те или ще пълнят сайта с молби как си търсят здрав и силен мъж, без семейство и т. н.
Ама това НЕ Е сайт за запознанства! Не го бъркай. Да в сайтовете за запознанства единственото което можеш да видиш е снимка и някакви изкривени представяния, т. е. това е само оценка на външен вид. Този сайт е със съвсем специфична функция.
Ако говориш за фалшивите обаждания - за тях ще се изгради механизъм да се отбягват (доколкото може).

> Може на вас да ви е направило впечатление, но на другия да не мислите че му дреме за вас. Пътува си, слиза и отива да си върши работата.
Ако НЕ ВИ Е забелязал, тогава наистина няма смисъл да се регистрираш в сайта! Това е част от функционалността му. Например при моят случай не беше така. Това е важно уточнение, което всеки трябва да знае.

> И откъде сте сигурни, че точно вашия човек ще търси някой в подобни сайтове.
Не става дума за подобни сайтове! Става дума за точно един добре известен сайт. И ще търси точно вас, ако ви е забелязал и харесал на същото място. Ще го направи точно заради вас. А ако не го направи, тогава явно той не изпитва нищо към вас и нещата ще са ОК. Бях писал, че чрез подобен сайт нещата се осъществяват ВЗАИМНО. Ако го заговориш на място и без никакъв специален повод, тогава ти в 90% от случаите си нежелан натрапник.

> Ами ако симпатягите си имат приятел/приятелка за какво им е да се срещат с напълно непознат човек, който ги е видял в метрото или във влака и им е уж бъдещото гадже.
Много е просто. Ако симпатягите си имат приятел, тогава няма да те потърсят!!! Сайтът не е за натрапници! Това е и идеята. Ако симпатягата си НЯМА ПРИЯТЕЛ и те е харесал, тогава ще те потърси. Това е идеята!

Към 19:

За всичко си прав, без "значи 2-3 ч. пътуваш с някого". Не пътувахме в едно купе, това вече го споменах точно в тема 12, която ти твърдиш че си чел(а). Сайтът е за срещи които или са твърде кратки или които са при обстоятелства при които общуването е възпрепятствано по някаква причина (освен ако не си нахален).

> за да разберат дали са един за друг хората ОБЩУВАТ помежду си, говорят си, излизат, прекарват време заедно.
Ами това естествено е да стане на по-следващ етап. Ако си в магазина, то няма начин да започнеш да общуваш. Може човекът който си видял по принцип да е склонен да те хареса, но например може да е заета главата му с друго. Може да отхвърли разговора точно поради тази причина и в последствие, като пристигне вкъщи да осъзнае, че човекът който се е опитал да го заговори всъщност му е направил добро впечатление и проявява желание да се запознае с него.

> на всичко отгоре наричаш това "силни чувства"
Ами чувствата може да са силни, това че на теб не ти се е случвало нищо не значи. Това вече от какъв вид са тези чувства е съвсем отделен въпрос. Най-често не можеш да прецениш. Например има такива моментни, които се изпаряват бързо и заради които НЕ СИ СТРУВА дори да започваш общуване - нещо, за което споменах в темата (за споменатите 1-2 дена). Може би ще разбереш, чак след като се запознаеш, поговориш и т. н.

> наистина имаш нужда от промяна в мисленето!
Така е. Всъщност и ти. Всеки човек трябва непрекъснато да си променя мисленето и да се учи. А не да се мисли за велик разбирач на човешката душа, взаимоотношения. Имам чувството, че си заразен(а) с учителски манталитет.

> да заговориш някого не е непременно лош вкус и нахалство - ако вложиш чувство за хумор и остроумие, напротив, можеш да направиш добро впечатление, или например да предложиш да й помогнеш с багажа, да попиташ има ли против да отвориш прозореца и какво ли още не...
Ех, пак ли трябва да се повтарям. Ама естествено. Като имаш ситуация, то може да я използваш. Като нямаш, тогава понякога те е срам да осъществиш контакт, освен ако нямаш улично държание. Освен това аз не съм чак толкова затворен, но има хора които са.

> освен това по този начин можеш да разбереш доста за човека срещу теб - как се изразява, как комуникира, интелект, образование и т. н., ти обаче предпочиташ да си траеш и да залагаш на подсъзнание и сайтове и наричаш това " инстинктивно животинско поведение"!
Нека да уточним нещо. Под истинско животинско поведение разбирам да си нахален. Да нямаш причина да осъществиш разговор, но да отидеш и да питаш нещо целево. Под това да се впишеш в ситуацията и да осъществиш контакт - няма нищо по-добро от това.
Наистина, ако единствено представата ти е само визуална, то е малко стрелба на сляпо. Но може съответния човек да си го чул как говори, да видиш как се държи с други и от това да си доизградиш впечатление. И обратно, ако забележиш че някой изпитва интерес към теб (но примерно няма повод за разговор) и ти е доста симпатичен, тогава може да потърсиш пост от него в споменатия сайт. От написаното там ти можеш да разбереш как разсъждава и какво мисли.

> вече са ти написали за вероятността тя да влезе точно в този сайт и да те търси...
Писали са. И това е точно идеята на сайта. Ако тя не влезе и не те търси, тогава ПО-ДОБРЕ ДА НЯМА никакъв контакт. Пак казвам този сайт е само за ВЗАИМНИ отношения. Не при които единият насажда своите чувства на друг. Между другото и методът с "насаждането на чувства" си е напълно функционален, стига да имаш чест контакт с човека на живо. Но в крайна сметка дори и да се стигне до връзка, то тя често няма да е стабилна, защото е "стартирана" едностранно.

> дори при наличие на добро желание...
При наличие на добро желание проблем няма. Това може да стане, обаче, единствено ако сайтът е доста известен. Не можеш да пуснеш сайт, който е известен още от самото начало.

> а и няма никаква гаранция, че тя също те е харесала при положение, че си мълчал през цялото време.
Тук подкрепям с две ръце. Ако не направиш никакво впечатление, освен визуално, тогава наистина малка е вероятността някой да те хареса. А и дори да те хареса, то ще те хареса не като човек, а като животно служещо за нещо "доста стандартно". При моя случай (момичето във влака, за което описвам) точно това се случи. А можех примерно най-простото нещо да се обадя на някой по GSM-а си и да поговоря в нейно присъствие (в смисъл да ме чува де). Това си е явно моя грешка в този случай. Затова още от начало съм си наясно, че въпросното момиче е доста вероятно загубена кауза. Дори и пак да я срещна и този път да я заговоря, то тя ще ме възприеме като напълно непознат, който никога не е срещала.

№19 ние мислим доста еднакво, но аз се изказвам просто нелепо и затова се разбира съвсем друго. Може би наистина имам нужда в промяна на мисленето. Да мисля малко по-елементарно, за да мога поне да се изказвам по-нормално и да се разбира. Относно неяснотата на изказването ми, то може би това е професионално изкривяване, така че ще ми е трудно, но поне ще опитам...

Към 21:
> Минaхa 3 дни, кaжи сегa още ли я хaресвaш, поне дa знaем.
Разбирам подигравателната ти забележка, но ще ти отговоря напълно сериозно.
Да определено още я харесвам.
Между другото основната причина е, че това момиче ме зареди с позитивна енергия. Отначало си мислех, че ще се получи обичайното зомбирано състояние (чак обичайно не, но ми се е случвало два пъти). Мислиш за човека нонстоп, блокира ти се нормалното мислене, ефективността ти в работата спада значително. Само ти е в главата как да я намеря отново.
При моя случай нещата са точно на обратно. Ефективността ми в работата се подобри значително, като ми остава доста време и за друго. Добих увереност, че мога да направя един полезен сайт (естествено само за някои). Изобщо не мисля как да я търся, като философското схващане: "ако това запознанство е било стойностно и е трябвало да го има, то ще я срещна пак и ще се случи" е в пълна сила. Никакви следи от тъга, разочарование, от натрапчивото "трябва да стане" и тем подобни.
Това момиче направи и още нещо добро (въпреки че и две думи не сме разменили), което е свързано с начина ми на мислене. Преди това мисленето ми беше доста шаблонно: има правила и оценявам човека според тези. Е тези правила ми изглеждат вече като пълна тъпня и едно доста по-човешко и естествено мислене, като описаното от №19 са нещото, което трябва да възприема и този път по ЕСТЕСТВЕН път, а не насаждайки за това някакви нови правила.

26.   Пич, просто следващия път като ти хареса някое момиче, го заговори! Аз постоянно го правя. Във влака, на перона, на спирката... Какво толкова го мислиш? Че и някакви схеми със сайтове и т.н. То е свършило вече. Действай на момента и това е.

27.   Имаме едно наблюдение, свързано с дейностите ми, което искам да споделя тук. Не е точно по темата, но резултата от тази тема много ясно го потвърждава. Ако правите нещо и търсите други хора, то не ги търсете самопроизволно. Примерно както аз направих тук в темата и очаквах да има хора, които да помогнат (най-вече с конкретни идеи, когато разработвам сайта). Търсете един или двама човека, чрез директно търсене (ако на живо ви е трудно, тогава в интернет). Понякога е добре да посещавате интернет форуми от които да придобиете представа по отделно за всеки от доста голяма група от хора. Другият вариант е, разбира се да ги търсите между приятелите си.
Аз "пренасочих" стратегията към развитието на описвания сайт точно по споменатия начин. Така че може би след месец два можете да очаквате тук вече да поместя вече функциониращия сайт (бавно се разработват сайтове, особено като имат голяма функционалност).

28.   баба ми и дядо ми са се запознали във влак. ако бяха срамежливи, нямаше да четете това ;)

29.   Авторе, разбирам мотивацията ти. Факта че отговаряш на всички обаче означава че си с хаплив характер. Зукерберг и бил като теб. И май ФБ по-добре да го нямаше. Всички подобни идеи са прозлезли от слабостта(предимно на мъжете).
Направи го сайта. Да кажем ще има развитие. С какво ще помогне това на мъжете които ги е срам да заговорят момиче? Ще седят в автобуса, , ще я гледат и ще си мислят "ох, тази ще я намеря после в сайта"...
Не разбираш ли, че по този начин хората още повече живеят във виртуалното. Още по-слаби стават на улицата. Накрая ще правят само виртуален секс, щото ги е срам даже да се гледат. Все повече и повече живеят във фантазиите си - жените си мислят за принца, а мъжете за порноактрисите. Това води до разминаване и сайт като този тук е пълен с постове на разочаровани хора.

Ако искаш да нахраниш комплекса си -да, направи го. В себе си по този начин нищо няма да промениш - най- много да станеш по-добър девелопър. Но ако искаш да допренесеш за цялостното развитите на човечеството, по скоро се научи да сваляш мацките в реалноста и направи блог, давайки съвети на нерешителни като теб, какъвто си сега.

И не излизай със становището, че не си искал да си нагъл. Кого залъгваш? Анонимните тук, на които не им пука за теб? Бил си пъзльо и си го знаеш, повечето сме такива. Нищо ново под слънцето.

Разбираш ли? Истинския проблем не е в това как света да бъде по лесен, а как да се научиш да се справяш с трудностите му. Всеки от нас има нужда от това.

Понеже звучиш като геймър, ще ти го кажа на твоя език - като направиш играта на по ниска трудност, нищо няма да спечелиш. Да научиш и приятелите ти да играят така, те също нищо не печелят. Играй на хардкор, стани добър и после оди да се хвалиш.... Много добре знаеш че да си добър в една игра, доста трябва си играл и умирал в нея.

Слушай Т. Н. (№8) (тоз човек понякога блести в мнението си) и те чакаме да направиш блог на сваляча! Аз ще съм му първия регнал се.

М. В

30.   Да ако бяха срамежливи или ако не пътуваха случайно в едно купе. Иначе можеше да се забележат, но дотам.
Между другото сайтовете за запознанства са тъпотия, защото се пълнят с курвари, които пречат на употребата на сайта по същество.

31.   Бил си заедно с нея, ако ще и във влак,
не си направил нищо, а сега я търсиш....
И ти всъщност какво си й харесал на тази мадама,
след като дори не си говорил с нея!?
Аз една жена започвам да я харесвам,
след като правим секс поне няколко пъти.
А преди това е просто бегло познанство.
Защо просто не влезеш в някой сайт за запознанства?
Гледай снимките там и си представяй, че си с някоя, във влак :)

Y D

32.   За тези, които се интересуват от това което започнах да правя (споменатия в първата тема сайт). Сайтът още тогава го почнах, но в момента вече е скрит. Това с което се занимавам в момента е разширяването на дейността на сайта, като нещата се развиват и на принципно ниво (обмисляне на разнообразни допълнителни идеи).

Когато съм готов, то вече няма да постна тук резултата. Сайтът spodeli. net не е предназначен за рекламиране на продукти (въпреки че това което в крайна сметка ще направя ще е безплатно и без реклами). До момента това което показах беше само една идея и затова я показах и като сайт, но нещата вече минаха на "следващото ниво".

33.   Е, значи не съм единствена. Преди цяла една година харесах едно момче във влака, бяхме дори в едно купе. Сега се чудя защо не го заговорих... Тъпа история. Затова, хора, съвет: говорете! По-добре да се изложите или да ви отсвирят, отколкото да не сте опитали дори!

34.   Защо мислиш, че и тя ще те потърси в този сайт? Повози се на градски транспорт, примерно автобус 280 или 94 /дано си от Сф/ и гледай, гледай, гледай.... :)

35.   Към 34:
> Защо мислиш, че и тя ще те потърси в този сайт?
Ако не те потърси, това означава че не я интересуваш. И тогава по-добре че няма да се запознаете! Идеята на сайта е да се осъществи запознаването, ако отношението е взаимно - и на двамата едновременно.
Тези от 280 и 94 не знаят за моя сайт. А и не могат да го знаят, първо защото не е завършен и второ защото не е популяризиран.

Ама аз това го отговорих много пъти... А още в първата тема казах на какви мнения няма да отговарям (не става дума за номер 34 очевидно), но въпреки това и такива се появяват.

Към 33:
Не знам какво да ти кажа...

36.   Y D, коментар 31 е нелеп. Бегло запознанство било, леле ще падна.:-)

Че с какво голото тяло на една жена ти помага да я опознаеш?!?!?!?!