Споделена история от Образование

Матура по английски
Здравейте, в понеделник започваме училище, ще бъда 12 клас и проблема ми е, че нямам никаква представа какво искам да правя след като завърша. Не знам какво да уча, не знам какво искам да работя, пълна мъгла. Матурата ми вероятно ще е по английски език. Въпросът ми е, към каква професия мога да се ориентирам след това, къде мога да уча? Единия ми родител няма никаква парична възможност, а другия не иска и да чуе за мен, заяви, че е щастлив, че няма да плаща издръжка и да не го търся. Аз имам някакви надежди, че мога да работя и да уча, но най-вероятно няма да е редовно, а задочно. Знам, че питам много общо, като цяло, но предполагам, че всяко мнение ще ми е от полза. Моля модераторите да публикуват историята ми (ако може да се нарече така). Благодаря.

Коментари

1.   Не мога да ти кажа коя професия да си избереш, но нека е нещо на което сам ще си си шеф.

2.   С матура по Английски в днешно време можеш да кандидатстваш в половината специалности сигурно и според мен е една от най-лесните матури. И аз с такава кандидатствах в ТУ. Въпросът е какво искаш да учиш. Ние няма как да знаем какво ти харесва. Съветвам те да НЕ записваш някаква икономика/туризъм/филология.

3.   Тедко ти ли си?

4.   Уф, блазе ти,че си 12ти клас...Липсва ми даскалото. Аз откакто завърших изобщо не си спомням нищо от това, което сме учили...направо ме е срам от себе си :D. По темата - в днешно време най-търсените специалности са медицинските и педагогика. Говоря за тези, в които има хляб. Ако решиш да учиш психология, философия , все ще си станеш учителка. Има глад за учители сега, така че е добър избор!