Споделена история от Образование

А сега?!
Да се изправиш пред реалността е страшно! Истината е, че всеки един от нас се страхува. Никой не може да е сигурен какво му е приготвило бъдещето. Сега всички ние сме на кръстопът и не знаем накъде да поемем.
Странно е, сякаш си в безтегловност! Нищо не е както преди. Просто се събуждаш една сутрин и вече не си същият, нищо не е същото. Вече отговорностите не са нови, сякаш за една безкрайно кратка вечер трябва да пораснем и да осъзнаем, че сме други.
Аз си признавам... страх ме е, навярно с всички е така! Та това е съвсем нова глава от живота ни. Може би чак сега осъзнаваме реалните размери на случващото се.
Задаваме си въпроси на които дори не сме сигурни дали искаме да знаем отговорите. " А сега на-къде? Сама ли оставам? Ами ако сгреша в избора си? Какво ме очаква в бъдеще? Ще се справя ли? Имам ли силата да се боря, или ще рухна накрая? "
Едно е сигурно - времето ще покаже, а на нас не ни остава нищо друго освен да затворим очи и да направим решителната крачка!

Коментари

1.   Ами, нормално е. Не може вечно да бъде тате носи, мама меси. Всеки рано или късно трябва да си хване пътя. Ако има амбиции и акъл в главата ще постигне, каквото поиска. Ако ли, пък няма - жалко, още един хрантутняк на обществото.

2.   "А сега на-къде?"
Накъдето трябва!

"Сама ли оставам?"
Не! Винаги имаш себе си!

"Ами ако сгреша в избора си?"
Ще поправиш грешката навреме и ще започнеш пак!

"Какво ме очаква в бъдеще?"
Няма значение, настоящето е по-важно!

"Ще се справя ли?"
Трябва да се справиш!

"Имам ли силата да се боря, или ще рухна накрая?"
Имаш цялата сила на света! Ако вървиш срещу свойте истински желания, интуиция и интереси ще рухнеш!