Споделена история от Семейство

Как да се преборя с близките му?
Здравейте,
за първи път пиша в този сайт. Моля хората за съвет, защото найстина ще се побъркам. С приятелят ми сме отдавна заедно. Ние сме от различни религии, тоест аз съм от помаците, той е християнин. Ние живеем в Лондон и мойте родители не го харесваха и това е отчасти причината да избягаме в Лондон да живеем. Мислех че проблема ще е мойте родители, а се оказва че проблема в нашите отношения идва от неговите родители. Някак си с течение на времето те започват да ревнуват че съм в живота му. На пример -майка му се сърдеше че искаха да им идем на гости, а ние не можахме защото той щеше да си изгуби работата си. За всичко те изкарват мен виновна. Какво да правя, той въобще не ме защитава.

Коментари

1.   Какво да правиш ли? Спри да се филмираш! Щом на него не му пука какво мисли майка му, защо на теб да ти пука? Той не те защитава, или защото смята че нямаш нужда от защита, или защото каузата защита пред майка му е невалидна.
Проблемът във вашите отношения го създаваш ти не майка му. На нея той просто отказва, ти обаче ровиш и искаш обяснения, защити и тем подобни.
Бяла и неопетнена пред свекърва никога няма да останеш, така че не трябва да ти пука в какви цветове тя те изрисува, важно е мъжът ти как те вижда, а това зависи само от теб.

2.   то пурво помаците не е религия а наименование на част от българския народ второ ако си мюсюлманка нали се сещаш винаги ще е проблем за всички. важното в краина сметка е ако се обичате и искате да сте заедно трябва да се борите друг начин няма

3.   Този проблем може да го имаш и без да сте от различни религии.
Просто той трябва да има куража да си защити връзката пред родителите.А как да стане това- говори сериозно с него.Но знай,че повечето мъже да такива за съжаление и затова жените все реват по форумите,защото нямат подкрепа от мъжете си.Мълчат за да не си създават проблеми,да им е по-лесно,а и за тях това са дреболии,а и много се правят,че са над нещата и такива разни....А жените страдат и се мъчат с неговите родители.

4.   В случая религията няма никакво значение. Проблемът е по-скоро в отношенията между вас и родителите му, както и между вас и твоите родители. А и след като не е хукнал да изпълнява желанието на мама, а е постъпил разумно и е останал за да си запази работата не виждам повод да се оплакваш. Колкото до това, е в очите на неговите родители ти винаги ще си виновна са всичко, ами за съжаление се случва доста често. Колко история за снахи и свекърви има... брой нямат! Не си нито първата, нито последната, която има проблем с родителите на половинката. Важното е вие двамата да си се обичате и да се грижите един за друг, а какво мислела майка му/ леля му/ братовчедка му и т. н. роднини за теб почти няма значение, особено при положение, че живеете толкова далеко от тях и няма как директно да ви се набъркват в живота. С две думи, живей си живота и да не ти пука, че някъде на други край на Европа майка му си измисля някакви проблеми. Виж ако живеехте заедно, не дай си Боже, в един апартамент тогава щеше да е страшно. Ама сега? На хиляди километри сте от нея, така че какво се притесняваш?

5.   незнам, може да сте прави ама нервите ми не издържат. ще ви разкажа една история. бях ме в бг и чух как баба му, му даваше акъл да не ме зачита, трябвало да зачита само акъла на възрасните и да не се съобразява много с мен.

6.   Извинявай, авторке, но като си от помаците как така те учудва, че бабата му говорила да не те зачита. То във вашия свят си е така - жената е по-низша и от хлебарките.
И първо вземи се пребори с неграмотността си!