Споделена история от Образование

С каква специялност да кандидатствам?
Здравейте! Момиче на 16 години съм и всъщност в момента съм в 10ти клас, но просто ми се иска още от сега да се ориентирам към конкретно нещо. Има много неща, които искам да работя, но не знам кое да избера. Едно е сигурно искам да се занимавам с езици и хуманитарни науки. Живяла съм около 3 години в Испания, и след като се прибрах в България ходя там поне 3-4 пъти годишно (там са родителите ми). Така, че може да се каже, че испанският ми е на отлично ниво. Дори тази година станах първа в България на едно лингвистично състезание. В момента уча трета година в езикова гимназия с усилено изучаване на английски език. Също, като испанският английският не ми създава проблеми. От пролетта изучавам и трети чужд език-руският, който в момента е адски търсен и има доста добра реализация. Смея да твърдя, че езиците са "моето нещо", но както споделих по-горе не знам към какво да се ориентирам. Не искам скучна работа. Аз съм доста активен, свободен и енергичен човек. Искам работата, която работя да ми харесва и всяка сутрин да отивам с желание.
Доста пъти съм мислела за учителка и наистина би ми харесало. Всъщност госпожата ми по испански ме пусна в някои от нейните часове и преподавах. Забавно е и доста изнервящо същевременно. За журналистика също съм мислела, за испанистика също.
Ще ми е любопитно да прочета вашите съвети и ако вие самоте вече сте се сблъсквали с нещо подобно.
Благодаря за отделеното време!

Коментари

1.   Учител е най-добрия избор, особено в България. Парите са горе-долу добре, имаш ваканции. Но може да е доста натоварващо...

3.   Щом ти харесва учителка, стани такава :) Мен също ми вървят езиците, но не искам да ставам учителка, няма да издържа просто. Журналистка също ми звучи добре или екскурзовод - така също ще обикаляш по разни места и ще е приятно.

4.   Не знам дали езиците са твоето нещо, но по-добре обърни внимание на българския, че да пишеш "специЯлност" е много кофти. Все пак, колкото и да си добра по испански и английски, преди да кандидатстваш каквото и да било първо ще трябва да минеш матурата по БЕЛ.

5.   До колкото виждам, дори да казваш, че езиците са твоето "нещо" изглежда Българският не е от тях -> специАлност се пише.
Иначе, щом си толкова добра по езиците, специалностите, към които си се насочила са доста добри.

6.   следвай журналистика в испания

или каквото и да е, но да е там. още повече че вашите са там, ше ти помагат. в бг нямаш бъдеще