Споделена история от Образование

Информация за анимация в България
Здравейте,
уча в 12ти клас и искам да кандидатствам анимация в НАТФИЗ. До скоро за мен и НБУ беше вариант, но като че ли по-добрите отзиви чувам за НАТФИЗ. Решението ми не е напълно окончателно, за това ще ви помоля да кажете мнението си и за 2те учебни заведения. До колкото знам НАТФИЗ все пак си е стара школа, изпита е доста сложен и е по-сериозно. От друга страна са ми казвали, че доста от преподавателите ходят и в НБУ, там все пак им плащат повече, базата е по-добра и т. н. Едно от нещата, което ме кара да клоня към НАТФИЗ за момента е самия изпит, защото в НБУ се влиза единствено с пари и портфолио, чувал съм, че преподавателите не винаги влизат на лекции, не държат до такава степен на присъствие и си избират любимци, с които общо взето си работят индивидуално... а и като се влиза толкова лесно нивото може би не е чак толкова добро, друго си е да си с хора, които са доста по-подготвени. Смятам, че средата има значение, важно ми е. Мненията са доста противоречиви, за това моля да чуя такива на хора, които вече учат тази специалност на едно от 2те места.
Нужни са ми подробности и за школата по анимация в НАТФИЗ, тя подготвя ли за кандидатстване или си е отделно, не можах да разбера достатъчно ясно от сайта. Ако не е подходяща къде мога да се готвя.. някакви курсове, уроци, консултации и т. н.... за изпита мисля, че разбрах какво представлява и не знам какво друго конкретно да попитам. Моля просто за възможно най-много информация по въпроса, благодаря предварително :)

Коментари

1.   Не мога да отговоря на въпросите ти, защото проявявам само любителски интерес към създаването на анимация, но ми се струва, че това като е творчество, ще ти е нужна голяма доза самоизява, за да си развиеш таланта. Има доста литература в нета за анимация и рисуване, има и форуми. Допълвай си знанията отвсякъде, за да се наслаждаваме след време на по-качествени твои анимации. :)