Споделена история от Образование

Раздвоена
Здравейте! Момиче на 17 години съм и тази година съм в 11 клас. Проблемът е, че се колебая какво искам да уча дали да е нещо с математика или нещо с език. Тоест се колебая между Финанси, Маркетинг или Английска фиология. Да има още доста време докато завърша, но все пак трябва да се ориентирам на някъде. Така че ви моля за съвет какво да избера?

Коментари

1.   Много икономисти. Голяма конкуренция. Един или няколко езика ти отварят врати. Сама си преценяваш.

2.   Ако и в двете неща си еднакво добра, по-добре избери нещо с финанси и маркетинг, защото с него се изкарват повече пари. А щом знаеш и английски добре няма да имаш проблем. Защото с английска филология можеш да станеш или преводач или учител, но и за двете се плаща малко. А идеята е не просто да учиш нещо, а един ден да си работиш по специалността и да си доволна.

4.   Пише се фиЛОлогия мойто момиче, но както и да е. Разните финанси, маркетинг и др. ги учи всеки. По-добре учи Английска филология, научи езика перфектно и ще можеш да си намериш много хубава работа :)

5.   Здравей, Раздвоена.
Първо разбери кое от двете усилия - математика или език, ще можеш да понесеш.
После реши колко ти стиска да носиш последствията от избора си.
Филологията е хубаво нещо, но докато учиш. Възможностите за работа след това по специалността обаче не са кой знае колко - учител, а ако ти върви писането, евентуално преводач. Листата е къса, което вече едва ли е толкова хубаво нещо.
Ако се справяш с математиката, преглътни по-скучното учене. Колкото и да звучи нелепо, дори в условия на несекваща икономическа криза пак ще търсят счетоводители.
А и си достатъчно млада, за да смениш курса.