Споделена история от Образование

МУ-СОФИЯ 2015/2016
Здравейте ! Последна година съм и съм решил отдавна , че втората ми матура ще е по БИОЛОГИЯ ! Насочил съм се към Медицински Университет София и съм решил да запиша спец. "Медицинска Рехабилитация и ерготерапия " ! Искам да знам , как стоят нещата дали мога да кандидатствам с оценката от матурата по биология или има приемни изпити . Горе долу кога са са тези "приемни-предварителни-редовни изпити" . И не ми е ясно как стоят нещата с кандидатстването . И ако има такива приемни изпити трудни ли са . Как се изчислява бала знам , че максималният за колежа е "24" . Как се изчислява той ? Какви са таксите особено за тази спец. която съм решил да запиша . Ако някой има някаква информация ще се радвам , да я сподели . Тъй като не съм от София и ми е трудно малко . Благодаря предварително на всички ! ! ! :)

Коментари

1.   Здравей! Супер си се насочил, аз също уча в медицински университет. Доколкото знам, няма специалност от МУ-тата, в коята да влезеш без изпити, особено в университета, а дори и в колежите. В момента говоря от гледна точка на друг град, но влез в сайта на МУ-София, там ще намериш информацията, която те интересува, а ако няма - около януари месец, ще пуснат справочници, но не те съветвам да чакаш с подготовката, изпитите не са за подценяване. Иначе за колежите, мисля че няма предварителни изпити, само редовни, но точно за София мога само да говоря наизуст.

п. с. Ако нямаш 6 от училище по биология, съветвам те да изкараш матура, защото за повечето специалности, е необходима оценката по биология оценка от друг предмет като част от балообразуването. Успех!

2.   Благодаря все пак за информацията. Имам две 5 от у-ще които съм сигурен , че ще ми свършат работа. Все още преглеждам доста неща относно София, тъй като не съм и от там и ми е малко трудно ( бих казал доста ). И малко по - малко си събирам информацията относно МУ-то но надявам се да се справя успешно. Дано ме приема живот и здраве догодина :) все пак БЛАГОДАРЯ!

3.   Не искам да те отчайвам, но не се залъгвай. В МУ се влиза доста трудничко и всяка стотна е от значение. Тази 5ца, ти намаля бала с цяла единица, което може да ти изиграе доста лоша шега. Казвам ти го като човек, когото не са приели от първата година и то точно заради стотни. Ако си сигурен в знанията си, отивай на една матура по биология, не е трудна изобщо, после да нямаш ядове. Въпреки че си момче, а при вас са по-лесни нещата, но според мен недей да рискуваш, тъй като от тази година за някои специалности се променят и форматите на изпитите и ще се вдигне още повече бала. Все пак ти си знаеш. Успех!

от 1

4.   Здравей, тази година и за мен е последна. Насочила съм се към същата специалност, сега се готвя за изпитите, които не са много лесни. В Му са теми ( съкратен вариант на конспекта за медицина), а в софийския също са теми, но можеш и да кандидатстваш с оценката от матурата. Хубаво е обаче да се явиш и на изпитите. Датите са излезли в сайта... предварителния е на 5 април.Дано съм ти помогнала поне малко, аз самата имам доста въпроси и знам колко е гадно, когато няма кой да ти отговори

5.   Да в МУ е по - трудно за разлика от Софийският Университет. Прегледал съм и смятам да се запиша за предварителня изпит по Биология който е на 5 април. И да видя на какво ниво съм после имам матура на 22 май и в крайна сметка ако не се получат нещата ще се ява и на редовният изпит който е на 7 юни. Благодаря все пак на всички за инфото... доста изпити се се събират за тези 3 месеца... напрежението е голямо ха ха

6.   Аз също искам да запиша тази специалност, но не знам дали ако имам 4 на матурата по биология ще ми вземат по високата оценка от училище която съм изкарала 6 :/

7.   До колкото знам на момичетата искат с 1 единица повече за разлика от момчетата ...но дори и аз да имам 4 на матурата по биология на дали биха ме приели ...всичко над 5.00 от матурите е добре дошло..... успех на теб и на мен също :P
Аз съм се насочил към СУ Св. Климент Охридски..... МУ - София съм го отписал тъй като там са теми по химия и биология до колкото съм запознат .

8.   Под внимание се взима оценката от ДЗИ или от изпита, който провежда съответния университет. С оценката от училище не можеш да кандидатстваш. Трябва да се знае, че като се кандидатства с изпит (на теми) оценката се умножава по 3, а от ДЗИ по 2.5. Макс. бал=24. За тази специалност в МУ е само на теми по биология.