Споделена история от Образование

Професор измамник или не?
Здравейте, проблема е следния... Въпросния професор ни каза да си поръчаме дискове на които ще "има" материали за подготовката ни по неговия предмет. За поръчката поиска да си напишем имената и СИН на лист и ТОЙ щял да ги поръча някъде си (не каза къде). Вчера каза да се вземат дисковете от една будка за вестници и учебници до университета. При поискването им от лицето в будката то заявява: "професора си прави сам дисковете и тъй като е неговия учебник вътре казва, че ги взема от другаде ( поради факта че е забранено да се вземат пари от студенти) и си прибира парите за себе си"... На въпросния диск имаше само конспект(който не се отваря) и неговия учебник, цена 5 лв.... Това според вас редно ли е?? Какво можем да направим, за да спрем тава?

Коментари

1.   Тези неща ги разкажи в студентска канцелария или който отговаря по учебната дейност.

2.   добре дошъл в българския университет! При мен имаше една по-нагла - веднъж извади от шкафа си 3 бр. книги и ни ги подаде на всички, като ни каза, че й било неудобно, но в чуждестранните университети това било практика и дори за много повече пари. Познай какво й се случи накрая - нищо, защото това си е практика в България, макар и незаконна. Към днешна дата със същото това неудобство продава всичките си книги на студентите безпроблемно

3.   Абе верно ли става дума за 5 лева!? Това си е престъпление за 15 години строг тъмничен затвор!! Представете си 30 студента х 5 лева = 150 лева / годишно!!! Потресаваща алчност.

4.   Професорите са гладни хора с нищожна заплата. Дай му пет лева нима не харчиш по малко за цигари или кафе.

5.   По принцип не е редно, но уви, е доста често срещано явление. Аз пък имах професор, който ни задължаваше да си купим учебника му и за да не лъжем и няколко човека да ползваме един учебник се подписваше на всяко копие. Примерно това е копието на фак. номер... и той се подписваше. И ако не си си купил учебника не те допускаше до изпит без значение, че имаше още много други места от които можеше да четеш. Обаче, не! Човекът държеше да си продава учебника! Така, че намират всякакви начини да изкарват пари от студентите и то така, че да не ги хванат. В крайна сметка никой не можеше да го обвини, че е написал учебник и че студентите го купуват. Само, дето само студентите знаеха, че купуването е задължително...