Споделена история от Образование

Медицински университет
Здравейте, 10 клас съм и може ли някой да ми обясни как става кандидатстването в Медицински университет. Питал съм приятели(лекари) на родителите ми и няколко ми казаха, че няма смисъл и цял живот ще съжелявам. Други казаха, че е много хубаво, че искам да уча медицина. Уча във френската гимназия в Бургас и вече много съжелявам, че не влязох в Природо математическата гимназия, защото имат паралелки специално за химия. Задължителни ли са уроците по химия и биология и каква трябва да ми е оценката минимум, за да ме приемат? Чувал съм също, че за момчетата балът е по-нисък, вярно ли е? Моля, който е информиран в тази област нека пише, за да знам какво да предприемам от сега.

Коментари

1.   Зависи каква специалност искаш,като цяло се търсят в страната всякакви специалисти ,не мисля,че ще съжаляваш.Може да се кандидатства с матура по биология,химия взимат се в предвид оценките по тези предмети от 9,10 клас,а може и с изпити.

2.   И аз съм се насочил в същата посока. Ако ти харесва професията както на мен няма как да съжаляваш. Уроците са почти задължителни, ако знаеш много (ама много добре) материала може и да не ходиш но пак трябва да отидеш поне 1-2 да схванеш как се пише, как се решават задачите (има си определени неща които се пишат в задачите по химия които няма как да ги разбереш само от зяпане на условието. За момчетата бала е по нисък. Бая по нисък, но все пак (ако си момче) не дей да разчиташ на това, подготви се добре (поне аз това правя). Дано съм ти помогнал с нещо, и аз все още има много неща които не съм разбрал и чакам отговори в тази тема да разбера и аз нещо което не знам. Съжалявам за грешки - пиша от телефона.

3.   Знам, че за момчета бала е по-нисък (радвам се, че съм момче), но няма да се надявам на това. По химия материала ми е лесен (много лесен) за сега. Просто в час по химия ми е супер интересно и разбирам всичко още в училище. По биология уча повече, защото там разбирам нещата, но ми е малко по-трудно да ги запомня. Знам, че ще ми трябват уроци и още от сега търся такива в Бургас. Ако някой знае добри учители по химия и биология в Бургас, моля да пише. Каква би трябвало да ми е минималната оценка на матурите, за да вляза в университет, като се има в предвид, че съм момче?