Споделена история от Образование

Съвет?Не ми се отдава математиката!!
Здравейте,аз съм в 10 клас и още от малък 5,6 клас не ми се отдава математика и с всеки изминал клас ми става все по-трудно и невъзможно :( ходя и на уроци,но имам чувството,че нищо не ми влиза в главата.Не съм тъп,всички други предмети са ми с много добри и отлични оценки.Математиката ще ми развали като цяло дипломата след 12 клас!Не знам какво да правя вече,не мога да решавам и това е,просто ми е много ама много труден предмет..чак не мога да ви
Опиша колко ми е трудно!Моля за съвет!!Благодаря

Коментари

1.   На youtube има много видео уроци по математика. И по интернет като цяло има много източници на английски. Успех.

2.   Аз бях същата! С математиката няма как да се пребориш от един момент нататък, ако не ти е вродено. Не се обвинявай! Много е важно да покажеж на учителя добра дисциплина и старание в часа, ако трябва задавай му допълнителни въпроси. Накрая на годината може и да ти вдигне оценката малко заради труда. Иначе не мисля, че един предмет може да развали дипломата чак толкова. Успех!

3.   И какво? 12 години така и не успях да я науча- не се получаваше. За сметка на това уча българска филология. Смея да кажа, че ми се отдава и ми е приятно. С всичките ми колеги се шегуваме, че математика е била най-големия ни кошмар. Намери това, в което те бива и се занимавай с него.

4.   Може да имаш Dyscalculia, или общо взето проблема може да не ти е от мързел.

И аз съм същия, станах 5-ти клас и само двойки, нищо не разбирах. И така до деня в който завърших 12-ти клас, и то с помощ от учителите.

5.   И аз бях като теб, и просто започнах да ходя на консултации по математика, но преди това си прочети урока и задавай въпроси по него. Така печелиш точки пред преподавателя! Успех!!!