Споделена история от Образование

Искам да уча стоматология
Здравейте,
От доста време съм решила, че искам да се занимавам със стоматология и това много ме влече. В момента съм 11 клас в езикова гимназия в София. Но именно фактът, че съм в езикова гимназ
ия затруднява нещата, тъй като физически аз нямам чаосве по химия и биология в 12 клас. Много мои познати ми казват, че така ще стане много по-трудно и дори не знаят каква е техниката. Искам да попитам всички, които знаят как става кандидатстването в България при такива условия, за малко разяснение.

Благодаря!

Коментари

1.   Започваш да ходиш на уроци по химия и биология при хора, които се занимават с кандидат- студенти за медицински университети, разучаваш какви са изискванията за изпитите в различните ВУЗ- ове и учиш съвестно и постоянно. Не си мисли, че шанса ти е по- малък, отколкото на другите кандидат- студенти, ще ти се наложи да учиш точно толкова, колкото и на тях :)) Само че трябва да започнеш да се подготвяш още от сега, тъй като зубренето на теми и научаването на химията, не е най- лесното нещо на света. Успех :))

2.   Здравей, аз сега съм първи курс Дентална медицина в София. Не се притеснявай, че учиш в езикова и не ги слушай другите. Аз завърших СОУ с профил музика, като бях с китара и пиано. В 11 и 12 клас ми отпадаха като часове химия и биология, а ми се увеличиха по БЕЛ, История, музикалните предмети. Можех само да избера ЗИП или биология, или химия. Аз избрах химията, като навих няколко човека да се запишат на този ЗИП. Така аз имах в 11 и 12 клас само 2 часа седмично химия в училище. Започнах уроците по химия и биология още октомври месец на 11 клас. Ходех всяка седмица по един час на химия и 3 часа биология. По химия решавах задачи в къщи и си учех темите после г-жата ми проверяваше задачите и ми преподаваше нови теми. По биология пишех всеки път тема от предишния път, тя ми връщаше стари теми, които са оценени и ми казваше грешките и ми преподаваше нови 2 теми. До юни на 11 клас ходех на уроци, това ми беше за 11 клас. После лятна ваканция и после пак на уроци, като аз приключих с тях март месец, тогава вече бяхме взели целия материал и се подготвих за предварителни във Варна, като се готвех по конспекта и задачите за София. Бях решавала задачи и от варненския сборник, но не всички бях решила, наблягах на теорията, защото знае ли я човек и задачите може да ги реши и разпише. Във Варна изкарах много хубави оценки още от предварителните и така ме приеха на първо класиране. После дойде кандидатстването в София и така. Не е трудно, ако ти кажа, че после като влезеш, КСИ ще ти изглеждат смешни и ,че нямат нищо общо с изпитите в университета. Ако искаш повече информация ми кажил