Споделена история от Образование

Матурите през 2015г.
Здравейте на всички!
Седми клас съм сега. Искам да ви попитам започнали ли сте от сега още да се подготвяте за матурите? Ако "да", как? Мислите ли да преписвате? Какви са начините ви да препишете? Може да пишат и хора които са минали матурите и да споделят как е минало много ще се радвам да чуя как са се справили и дали са преписвали. Ако реши някой да каже "С преписване нищо не се постига седни си на г*за и учи" просто да не си прави труда да го пише няма да има смисъл, нито ще бъде полезен с нещо. :-)

Коментари

1.   сега съм 10 клас :Д още от началото на 7 се започнаха курсове по математика и по български частни уроци и ако се надяваш да препишеш едва ли ще успееш най-много да си съсипеш оценките ;) Да не говорим и че правих матурата по Български на рождения си ден.. така че си късметлийка :Д Тогава нещата не бяха трудни по мат. имах 4. 70 (доста добра оценка, задачите бяха доста трудни и до колкото си спомням нямах нито една напълно вярна задача :Д говорим за геометрията, която ти дават като 2-ра част от теста.. ) а по български 5. 28, абе аз не съм човек където учи много така че ако си по-ученолюбива може и да се спаравиш по-добре :д И с моя успех уча в 22-ро в софия не ми стигна за 2-ра английска... така че успех

2.   Здравей! Преди 3 години минах матурите. Не си прави труда да преписваш, ако не си добър/добра в това :D То си зависи и от квесторите, но внимавай. Започни от сега - курсове и наблягай над уроците. Аз без да преписвам имах 4, 70 по математика и 5, 30 по български, но цяла година бях на курсове. Успех!

4.   Ти не питаш как се подготвят/са се подготвяли, а как да препишеш. Моята матура беше преди 3 години, бях на първия чин, момчето от дясно ми беше добър приятел и отличник и така изкарах по математика с 4 или 4. 50. По български всичко сам си направих и имах 4 или 5.

5.   Изкарах матурите си преди две години. Не искам да ти чета лекции или нещо такова, но наистина трябва да си седнеш на задника и да учиш. Знаеш ли защо?
1. На матурите е почти невъзможно да се препише. Има десет деца в стая с по 2-3 квестори, които през цялото време обикалят стаята.
2. Не избираш сама в коя стая да бъдеш и с кого. Има голяма вероятност да няма от кого да препишеш (дори да имаш тази възможност).
3. Не знам дали искаш да препишеш, за да изкараш оценки за елитна гимназия или просто от "гъзария", но ако е първото: НЕ ПРЕПИСВАЙ! Можеш да изкараш добри оценки и да влезеш в някаква добра езикова гимназия (примерно), но ще отидеш там с оценки, които не отговарят на уменията ти и няма да се справяш в училище. Аз имам няколко приятелки в сегашния си клас (уча в елитна езикова гимназия), които преписаха на матурите си. Две от тях са празноглави кифли, които въобще не учат, а другите две са пред изключване заради нисък успех. Това ли искаш да си ти?

Но ако наистина се заловиш да учиш, ето ти няколко съвета:
1. Ходи на частни уроци по БЕЛ и математика. На матурите материалът е сложен и може дори да ти се падне нещо, което не е споменавано от преподавателите в училище (при мен беше така).
2. За подготовка по БЕЛ прави преразкази от името на неутрален разказвач и от името на някой герой на един и същи текст поне един път седмично. Също така търси теми за отговори на литературни въпроси (на матурата тази задача носи 5 точки! )
3. За подготовка по математика няма нищо особено. Само трябва да решаваш много задачи. И помни, че ще има задачи и от минали години (например намиране на обем на нещо и т. н. )
4. Прегледай миналогодишни матури и реши този материал, който си взела вече. Също можеш да прегледаш какво горе-долу се пада на матурите.
5. Ходи на консултации по БЕЛ и математика в училище всеки ден, дори да нямаш нужда.
Пожелавам ти успех.
П. П: На матурите си изкарах 5. 29 по математика и 5. 68 по БЕЛ.
Момиче, 15.

6.   По-добре учи,защото не се знае какви квестори ще ти се паднат!!!Миналата година държах изпити по всичко бях добре но по математика---ужассс! И на мен точно по математика ми се паднаха гадни и беше ужасно.Сега съм 8 клас и съм в биология и то само с учене.Ако не учих нямаше да изкарам матурите.За това те съветвам-по-добре наблягай над уроците и не разчитай на преписване!!!

7.   По български и математика няма начин за преписване. Поне в повечето случей е така! По останалите.. аз преписвах (но от определени хора естествено) :д но наистина гледай да не разчиташ на това. Ако можех да върна времето назад щях много по-упорито да уча и да искарам по-високи резултати,но.. Мързела е голямо нещо ;)

8.   Хахахах аз учебник по математика не бях отваряла. хд Лесно е, само главоболия ще ти докарат родителите ти. Пръви модул е много лесен, а втори е голяма главоблъсканица. Но е важно на първи какво ще направиш. Виж мен, аз изкарах 3, 956 без преписване. хдд Не е важно дали си учил, а дали можеш да разсъждаваш логично! - запомни го

момиче 14 години

9.   Моите са през 2016 уей :D