Споделена история от Образование

2 АЕГ ,2НЕГ и НТБГ
Здравейте, ще съм много благодарна, ако някои ми разкаже малко по -подробно какъв трябва да ми е бала, за да влезна 2НЕГ, 2АЕГ или в НТБГ, какви трябва да са ми оценките на матурите по БЕЛ и математика, гледат ли годишната оценка и колко трябва да ми е минимума? Просто ми кажете всичко, което трябва да знам. Благодаря, предварително! Моля редакторите да го качат!
Момиче в 7 клас съм.

Коментари

1.   Бала ти се образува от годишната оценка по бел и по математика По математика от матурата оценката и по бел от матурата в 2АЕГ искат минимален бал 33.150. И аз искам да отида точно в същите гимназии. Бала се образува така например имаш за годината 6 по бел и 5 по математика събираш ги става 11 , след това имаш 5,35 по математика на НВО и 5,57 по бел умножаваш ги 11 5,57.2 5,35.2 и така получаваш бала. За да влезнеш в 2АЕГ трябва да имаш по математика 5.35 т.е около 80 точки на изпита

2.   От авторката: Мерси , много!

3.   НПМГ?

4.   Да ти кажа честно и да ходиш и да не ходиш на уроци по математика файда няма ти пак ще изкараш 4, 5 на уроците не ти дават нещата от матурите дават ти лесни задачки колкото да се минат 60 минути и да платите аз бях така с моите съученици един се беше записал при една специалистка и изкарваше само 6 по математика в клас на матурата изкара 4. 25 по-добре се учете сами имате учебници, ако нещо не разбирате отивате при госпожата/господина и питате.

5.   От авторката: НТБГ - Национална Търговско-Банкова Гимназия. Аз не мисля , че е невъзможно да се изкара 6 на НВО по математика .