Споделена история от Образование

Хранително вкусов университет!
Здравейте бих искал някой който е бил и знае да ми помогне тъй като съм 12 клас. И искам да продължа обучението си ТУРИЗЪМ задочно... Обаче в сайта малко се оплетох и не намерих това което ме интересува за това питам тук ако някой знае да помогне а ето въпросите!
1:Цени
2:Кога и как се учи?
3:Г/д какви оценки ми трябват за а може да ме приемат?
4:Как и кога се ходи в университета защото?
5: Видях че предметите които се изучават са:
-1. Макроикономика
-2. Статистика
-3. Основи на управлението
-4. Туристически ресурси
-5. Чужд език
-6. Опознавателна практика
Работата е че съм от притеснителните :D И въобще не съм запознат с тея неща а все пак тря се бутаме в тоя живот ако искаме после да сме добре... Та това е за сега което мислех ако има нещо допълнително ще питам пак! Благодаря на отзовалите се предварително!

Коментари

1.   Здравей.
Аз уча в момента там и съм втори курс.
1. Цената за един семестър (1 срок) е 220 лв. Демек, за година ще ти струва 440 лв. От догодина е възможно леко увеличение, но по-вероятно е цените да се запазят.
2. Щом искаш задочно - Задочниците учат по време, когато редовниците имат изпитна сесия (4 седмици). Пример: На редовниците, зимната изпитна сесия започва от 19-ти януари и приключва на 19-ти февруари. През това време задочниците всеки ден имат лекции и упражнения. Изпитите на задочниците са през март месец. По същия начин е и за лятната изпитна сесия на редовниците. Когато те са в сесия, задочниците идвате и цял месец наваксвате материала. Изпитите, обаче, на задочниците са през септември-октомври.
3. Хубаво е да имаш високи оценки, разбира се, но с 4-ка ще влезеш.
4. По-горе ти обясних кога се ходи. През времето когато си в Пловдив, можеш да отседнеш в общежитие, което е на 2 мин. път пеша от университета. Ще намериш и приятели, от където ще имаш възможността да преодолееш притеснението си.
5. Да, тези, които си описал ги има. Повечето от предметите, които ще ти бъдат преподавани си ги учил в гимназията.
Надявам се да съм ти бил полезен. Не се притеснявай. Щом имаш желание да продължиш, има начин това да стане. Успех! :)

2.   До номер 1: А приемни изпити има ли? Или по успех се влиза??? И като съм на задочно може ли да съм на общежитие??? Щото съм чул, че не може понеже мисля и да работя за да си подпомагам.. :)

3.   В София има ли такъв университет? Благодаря, предварително