Споделена история от Образование

МИО
Здравейте :) Мисля да кандидатствам МИО в УНСС. Но разбрах, че трябва да предоставя някакъв сертификат, с който доказвам, че владея езика, в моя случай немски, ако някой знае какъв сертификат ми трябва моля да ми каже. И ако има хора, които изучават МИО с немски език, моля да ми кажат за какво точно става дума и какво точно учат. Благодаря много.

Коментари

1.   Каккви изпити трябва да положиш за МИО в УНСС

2.   Мисля, че трябва математика и език

3.   Аз съм първи курс студентка в УНСС, направление "Икономика с чуждоезиково обучение".
Като за начало, първите две години учиш в едно направление и всички учите общи основни неща. Моето направление е това, което ти искаш да кандидатстваш. След втората година на база среден успех се разпределяш по специалностите - МИО, Икононика на туризма, Икономика на интелектуалната собственост.
Задължително е да държиш приемен изпит, състоящ се от 3 модула - първият е български език, вторият е математика в основи, а третият е по избор - български език и литература или математика или география или история. Отделно е нужно да държиш и изпит по чужд език, в случая немски.
Ако имаш още въпроси, питай. :-)

4.   Можеш ли да обясниш за общежитията-какъв успех най-малко си трябва, за да се настаниш в хубаво общежитие и като цяло как са общежитията-уредени ли са или са мизерни

5.   Аз съм от София и не живея на общежитие, но имам доста колеги в "общаците". Балът се сформира от бала ти, с който си приет разделено на 6. Мисля, че за първо класиране бала беше 5. 35, но към октомври месец излиза второ класиране, а след това и разменни писма за другитв университети и със сигурност до края на октомври ще си на общежитие. Колкото до състоянието им, има много хубави блокове, ремонтирани, с ламинат и сменена дограма, но има и потресаващи с всичките му дървеници и пробити стени. Относително е в какво общежитие ще те приемат и не зависи от бала. Например, може твоят бал да е 5. 90, но да си в 9 блок (там е ужасно), а може пък и с 5. 40 да те приемат в новите блокове.
Като цяло, ако имаш възможността, изнеси се на квартира с приятели. Във фейсбук има много групи, в които се търсят съквартирантите. Квартирите в кварталите около Студентски град (Дървеница, Младост, Дианабад, Витоша и т. н. ) са значително по-скъпи. Аз живея в Надежда и стигам за около 50 мин. Не е в шумния и претъпкан Студентски. Въпрос на избор.

6.   Решила съм точно това да кандидатствам тази година в УНСС и искам да е редовна форма на обучение. Чудя се дали остава време е и за работа-как са струпани лекциите по програма,чувала съм, че се стои в университета до късно вечерта и ти струпват много лекции в един ден-така ли е?

7.   Зависи как направят програмата. Първият семестър имахме почивни дни само вторник и неделя. През останалите дни имахме и само по две лекции, които не са задължителни, но препоръчителни. Твърде вероятно е да имаш лекции сутрин от 07:15 или вечер до 21ч, но е твърде относително как ще я направят. Имам колеги, които си съчетават работа с лекции и упражнения, но е по-трудно и не ти остава почти никакво свободно време.

8.   Ако завърша МИО, след това мога ли да карам магистратура за нещо с компютри, говоря за IT. МИО-то си е икономика, т. е. математика и за магистратура сигурно ще може нещо такова да запиша?

9.   Икономика и после IT не знам дали е съвместимо