Споделена история от Образование

Проблем със средното образование
Здравейте,
Искам да помоля за помош относно един малко по-особен проблем. Понеже ще емигрирам скоро, но дипломата ми за средно е ниска, а искам да кандидатствам в друга държава за курс, за който се изисква поне 75% покритие от максималния успех; мога ли да се откажа от дипломата ми за средно в България, за да доуча там и сответно да изкарам диплома ТАМ.
т. е да мога да ида в друга държава и там да карам наново изкарването на дипломата?

Коментари

1.   Дипломата ти ако е слаба, това би означавало че ще ти е пречка да учиш във колеж или университет. Образователната система във всяка държава е различна и няма как да ти се даде ясен отговор. Провери в гугъл и така прецени кое, как, защо.

Повечето курсове за добиване на квалификация не изискват средно образование, да не говорим че ако ще кандидатства за неквалифицирана работа дори не биха ти искали диплома. В България тъй като 90% от работните места се водят неквалифицирани, на хората не им прави впечатление.

Това показва колко е деградирала нацията. Ти си жив пример за съжаление.

2.   Ти имаш нужда от помоЩ.
Но не може да се откажеш от дипломата си. - ти бъзикаш ли се?

3.   Забравих да спомена и че в чужбина би било много по-трудно да учиш. Прави си добре сметката къде ще ходиш и на какво ниво знаеш езика. Хубаво е да се запишеш и на курсове по езика който се говори в местната държава. Има и безплатни.

Силно се надявам заминаването ти да е свързано с родителите ти, които да те изтикат някак си. Ако правиш планове за заминаване сам с приятели, нещата не са хич розови и провери много добре какви са ти правата упражняващ EU treaties, какви документи ти трябват, как се вадят, как стоят нещата с квартирите, какви изисквания имат, какво ще работиш, св, мотивацинно провери дали ще ти свърши работа EU бланката. Много държави не я приемат - в България както винаги като гъзолизеща държава, работодателите не използват конкретна българска бланка а натръсват европейската. Емигрирането в друга държава не е така както си мислите - хоп на самолета и ви чакат на червен килим с цветя и рози. Там ще си чужденец и ще бъдеш дискриминиран както българите дискриминират цигани в България.

Айде дерзай. Два пъти мери и един път режи. Използвай си главата повече и виждай света реално. Пари не се берат от дърветата и никой 5 пари не дава за теб. Тва е реалноста. Оправяй се сам ако искаш да не си: както казват едни приятели австралийци - lower class

4.   Като си тъп, къде си тръгнал във ВУЗ да учиш, че и то в чужбина. Аман от такива дето не стават, ама родителите ги бутат насила. Дано поне останеш в чужбина, защото тука имаме достатъчно такива "специалисти"