Споделена история от Образование

Труден избор
Здравейте! Историята ми не е много специална, но все пак реших да я споделя и много бих се радвала ако ме посъветвате какво да правя, защото съм объркана. В седми клас съм и тази година ще кандидатствам. Колебая се къде да продължа да уча майка ми ме съветва да остана в същото училище, проблема е там, че в училището остават тези, които не са ги приели никъде и като цяло успехът им не е висок и аз ако остана там мога да завърша с по-висок успех. Страхувам се, че ще се променя пък като се събера с такива хора няма как да се развивам. Аз искам да уча в езикова гимназия знам, чи ще ми бъде трудно първата година, но поне "ще стане нещо от мен" майка ми е говорила с учителката ми по англииски език и тя и казала, че съм нямала възможности за езикова( да учител е знае колко мога, но успепът ми за първия срок е 5). Наистина много искам да уча в тази езикова гимназия, но майка ми е почти готова да спори с мен, че е по-добре да остана в същото училище. Много ще ви бъда благодарна ако отделите време да прочетете проблемът ми и ми дадете съвет как да постъря. Хубав ден..

Коментари

1.   Възможно е учителката ти да го е казала, защото в твоето училище са им нужни деца. Затова лично аз не бих слушала нейното мнение. Имай предвид, че ти най - добре знаеш дали ти се отдават езиците. Не става въпрос специално дали ти се отдава английския, все пак в езикова гимназия можеш да запишеш френски/немски/руски/испански или каквито езици предлагат във вашата езикова гимназия. Аз сега уча втора година в езикова гимназия с френски език и нямам никакви проблеми, защото езиците са ми страст. Но една моя съученичка въобще не разбира от езици, не може нито да схване правилата, нито да запомни думите на чужд език. Дошла е в тази гимназия от "гъзария". Затова добре си помисли дали умееш да учиш езици или не.
Успех.
Момиче, 15.

2.   Ако наистина си готова да учиш здраво, направи всичко възможно да се махнеш! От опит знам, че обикновено в такива училища като твоето, нивото рязко пада след седми клас. Който отишъл в по-добро училище, отишъл. Не става дума изобщо за успех - то в кварталните училища е пълно с отличници дето не могат да пишат правилно и са стъпвали в има-няма половината часове. Най-вече е важна средата - ако останеш в клас с деца без амбиции, без особено желание за нещо по-добро... ами те ще те принизят на нивото си. Успех ти желая!

3.   Благодаря ви много за съветите.

4.   Щом искаш, влез в езикова гимназия, не слушай винаги майка си, ти си решаваш. Само учи по-усилено, за да влезеш и след това също. Когато влезеш в езикова, езика се започва да се учи отначало, така че си учи редовно и старай повече.