Споделена история от Образование

Имам ли шанс?
Момиче в девети клас съм. След осми клас се преместих в ново училище, но се махнах от там поради причини.. Там по някой предмети преподаването не беше също на ниво но се водеше по-престижно. В чуждоезикова паралелка съм. Училището в което се намирам н момента не се води елитно или пък престижно. Аз давам всичко от себе си и изкарвам само петици и шестици. Това, че не съм в толкова хубаво училище значи ли че след, като завърша нямам шанс да отида в добър университет в чужбина? Може би въпросът ми е доста глупав, но ме притеснява. От тази година започнах да ходя на курсове по английски и смятам да правя. IELTS.. Този тест може да ми помогне без значение в кое училище съм учила нали? Университетите в който имам желание да влезна са доста на високо ниво. Просто исках да попитам имам ли шанс или да не си правя някакви фантазии..

Ще се радвам ако го публикувате. Това е наистина многооо важно за мен! :)

Коментари

1.   Здравей. Ако смяташ да следваш в чужбина(или по-точно Англия), то е най-добре да вземеш от сертификатите на pearson, защото за тях съм сигурен че имат 99% покритие по света и ги смятат за най-престижни. За ielts не съм много сигурен, но мога и да греша. Ако учиш усърдно и щом още от сега си решила какво ще правш с живота си в преден план съм сигурен, че ще постигнеш реализация и ще успееш в това за което се трудиш. Късмет!
П. С Писъл съм от телефона, не ме съдете за грешки, моля.

2.   Ако се поразровиш малко повече относно университетите (прием, условия, изисквания) ще разбереш колко малоумен всъщност е въпросът ти. Няма сега да ти обяснявам какви изпити трябват, пък и навсякъде - различно, както и да е. Точно защото не си в престижно училище - имаш шанс за по-висока диплома без чак толкова много усилия. Естествено пак ще трябва да положиш такива, но не в някаква голяма степен. Докато в по-елитните гимназии хубавите оценки се изкарват по-трудно. Наблягай много на английския език, не просто нещата, които учите в училище, защото те никъде няма да те заведат. Хубаво е, че си започнала да ходиш на курсове, надявам се да си попаднала в такъв, който ще те подготви наистина добре. Важното тук е не просто да научиш езика, а да го говориш. Обърни внимание на произношението си, пиши есета, усъвършенствай се. Мисълта ти трябва да върви на английски. Сега може би не ме разбираш, но всичко изисква време и усърдие. Не се залъгвай да се концентрираш само и единствено в/у IELTS. Той не е единствения изпит, който ще трябва да взимаш, ако ще кандидатстваш за чуждестранен университет. Разбира се, не навсякъде (дори) ще изискват точно него. Първо се орентирай къде/какво искаш да учиш, тогава разбери какви са условията. Не се усланяй на приказките на №1, че "щом още от сега си решила какво ще правш с живота си в преден план съм сигурен, че ще постигнеш реализация". Ти си в 9 клас, разбирам(? ), и имаш останали 3 години, което не е толкова много време, ако наистина искаш качестени резултати, с които да се гордееш ти самата. Да не забряваме, че от тази година (-нататък), трябва да обърнеш внимание на всички предмети - оценките от тях ти оформят дипломата. Много упражнения, тренировки. Бъди възможно най-концентрирана и това е. Всичко хубаво става с много труд. Успех. :)