Да го забравя ли или не
За първи път пиша тук, не че нямам близки хора, с които да споделя или да поискам съвет, просто понякога е хубаво човек да потърси и други мнения.. та аз съм студентка на 21 и преди няколко месеца се разделих с приятеля си. Бяхме заедно 6 години ии да той беше ученическата ми любов. И двамата винаги сме били спокойни, винаги се подкрепяхме, обичахме и бяхме наистина много щастливи! През тези години не сме се разделяли, нито сме се карали. Той винаги е бил нежен, мил, най-добрия ми приятел! Аз също винаги съм била чества и откровенна с него казвам всичко това, защото ние имахме най-прекрасната и хармонична връзка! Имало е моменти, в които да се уморяваме един от друг, понякога аз, понякога той, но не за повече от ден, понякога часове.. Всъщност много се забавлявахме и смеехме.. не помня да ни е било скучно. Всички хора казваха, че сме перфектната двойка, но аз никога не съм харесвала това определение, защото ние бяхме и знам че и сега сме двама души, които се обичат, желаятт и са дори след шест години той ме гледа, целува все едно за първи път и всъщностт е взаимно. НО един ден просто ми смъмри едва-едва, че не знае дали иска да бъде с мен. Проявих разбиряне и го оставих да реши какво иска, но вместо това той си играеше с чувствата ми. Казваше ми колко ме обича, как съм най-хубавото и най-важното, ноо не му е достатъчно, защото е любопитен да бъде с другии и да не с друга, а с други! Не зная мъжко его или какво е, но ми разби сърцето, когато си тръгна така. Приключихме отношенията си, защото аз не можех да играя тази роля на всеотдайното момиче, което да го чака. Да чакам какво и кого, колко и защо?? Сега няколко месеца покъсно не се чувствам разбита, а само разочарована И объркана, не знам дали напълно да го изтрия от живота си или да се боря за него. Когато казвам да се боря имам впредвид не да му се моля или влача, а да го спечеля пак. В мен се борят две чувства. Да не забравя да отбележа. В живота ми се появява нов човек, но не смея да го допусна преди да съм сигурна свободно ли е сърцето ми или не..

Коментари

1.   Ами щом като не те иска, какво има да се бориш и да решаваш. Той просто не те иска и те е оставил. Тегли му чертата и забрави.

2.   Щом се връщаш назад и се чудиш какво да направиш, значи сърцето ти не е свободно все още. Но това до голяма степен зависи от теб. Моето мнение е, че ако решиш да се "бориш", това би било крачка назад. Неслучайно казват, че първата любов не се забравя, никой не казва да го забравиш. Преживяването остава за цял живот и винаги ти напомня за себе си. Връзки като вашата, които започват от ранна възраст, ни учат на много, показват ни какво е да обичаш, да уважаваш, да се съобразяваш с някого, да градиш отношения, да порастваш заедно с човека до теб. Но това не означава, че трябва да продължат завинаги. Вие сте извлекли всичко, което сте могли да вземете от вашите отношения- било ви е забавно и приятно заедно, разчитали сте един на друг, изграджали сте се като личности, докато сте били заедно. Но тези отношения са имали своя край и той е бил по желание на приятеля ти. Съветвам те да уважиш това желание, заради него и заради самата теб. Дали иска да експериментира, да сменя 1-2-3..10 момичета, да се радва на свободата си или каквото и да е, е без значение, важното е, че го е поискал достатъчно, за да се раздели с теб. Опитай се да го "пуснеш" и да продължиш в друга, нова посока.

3.   Определено НЕ, кауза пердута е това. Може нещата да се оправят, но докога? ! Един омагьосан кръговрат, няма смисъл, най-губещия в случая ще си ти, не си заслужава. Една връзка се гради на взаимност, щом е едностранно значи човека не е точния за теб.
(Fra25)

4.   N3 Редакция на коментар: Определено ДА,съжалявам за грешката ....

5.   Хей- Авторке ти просто преминаваш през етапите на раздялата.

Ще ти липсва, ще мислиш за него, за хубавите моменти, които сте имали... за времето, което сте прекарали заедно, за общите Ви интереси, филми, книги, политика, спортове и т. н. НО ще го забравиш в един момент!

Той е взел решението да се разделите! Не се депресирай! Щом е решил така, вероятно е имал своите мотиви и един ден ще съжалява за решението, което е взел и възможностите, които е пропуснал.
Ще е пробвал 1-2-3... 10... (хайде да не давам квалификации) жени и ще се е убедил, че не е важно до кого си лягаш, а до кого ставаш!

Гледай напред, защото любовта винаги идва отново :)

` Sun, 23

6.   Благодаря ви, мили хора, за съветите определено ще продължа напред. Мисля че, имах нужда да чуя точно това! :))
от Авторката