Споделена история от Образование

Нямам представа какво да правя с живота си
Момче 9 клас съм. Знаете как роднините все питат какво ще правиш като завършиш средното, къде ще учиш и подобни. Вече взех сериозно да се замислям, ама нещо не мога да го измисля :Д Единственото нещо което се виждам да следвам е нещо свързано с компютри. Проблемът е, че си вървят заедно с математиката, а аз съм пълна скръб. Доколкото разбрах най-вече се учи при специалност информатика, но аз така или иначе не искам да се занимавам с програмиране. За информационните технологии четох в някакъв форум, че се учат Офис програмите, ама не ми се вярва 4 години да се уча само на 5-6 програми. Последната опция (мисля) е компютърни системи и технологии, а в него така и не разбрах какво се прави. Един вика, че е най-лесното, друг че е най-трудното. Сега нито знам какво е, нито какво се прави. Както казах не искам да се занимавам с програмиране, писане на кодове, скриптове и подобни, а по-скоро малко софтуер (нали основите (е вероятно имаме различни разбирания за "основи")) хардуер и възможно най-малко математика и не само да е малко, но и да е лесна. Е лесна не може да е, математика е все пак :Д, да е възможно най-малко трудна. В момента уча в ТОХА, хотелиер, не бих казал, че ме влече, за сега е план Б, но за ИТ се утрояваше оценката по математика и нямаше смисъл да кандидатствам дори.
Ще съм честен, мързелив съм, искам да уча възможно най-малко, но все пак да мога да се хваля, че съм завършил висше :Д. Не ме интересува дали ще знам нещо като завърша, важно ми е да имам висше и да ме вземат на работа. (вероятно, не много сте съгласни, но това е моето виждане за живота)
Та, ако може да ми обясните кое, какво се учи. Първо искам да си избера специалността пък тогава да гледам в кой град да е университета.

Коментари

1.   Здравей аз съм 4-ти курс компютри и имам да взимам 4 изпита и след толкова години нищо не знам :) Гледай да си различен и да научиш нещо ако не когато завършиш стаж някъде извън България и това е ;) И поздрави за това ,че си честен ;) Рядко срещано явление сред днешният фалшив свят в който живеем :) Бъди здрав братле ;)

2.   И аз съм в същото положение като теб... 9ти клас в компютърна паралелка, обаче не знае какво иска. Само дето съм от противоположния пол. :D