Споделена история от Тинейджърски

За финал напсува майка ми, която много не го заслужаваше!
Искам да споделя моята история с вас :) Аз съм на 16 години и живея само с майка си от 1 година и половина вече... Проблемът ми е такъв... Имам си сериозен приятел от 2 години който е на 19 години... лятото беше станала случка по моя вина и той ми посегна... От тогава родители, роднини са против тази връзка, но ние пак се събрахме и всичко си беше напълно нормално до тази Неделя 11. 12. 2011 точно на тази дата с приятелят ми направихме 2 години и 1 месец...

В този ден станах много късно и излязох с майка си... викнах да я изпратим с колата до нас. Но тя пък не се качи. защото отзад стоеше един негов приятел и на нея и стана неудобно да седне и тръгнахме пеша, а той ни каза стойте ей сега ще ги закарам на кафето и ще ви забера... ама тя не и тръгнахме и ние с него се скарахме аз изнервих и той също... За финал напсува майка ми която много не го заслужаваше и сега нашите искат да ни разделят а той иска да си ме вземе в тях и незнам наистина какво да правя даите съвети моля ви... Благодаря предварително :)

Коментари

1.   Изобщо не се занимавай с него! Напсувал е майка ти и ти е посегнал. Остави го.. пълен простак е.

2.   Ти си на 16, как ще те вземе у тях не ми е ясно. Тук може даже да го съдят, ако е против волята ти.
Виж сега, родителите са за цял живот, а ти очевидно уважаваш твоите и мнението им, даже осъзнаваш ситуацията. Останете заедно щом искаш, но внимавай и се оглеждай много.
За мен не е нормално да те удря, да се изнервя за подобни простотии, че чак да псува майка ти.
Ако питаш мен и какво аз бих направила няма и да се замисля. Бих ги сбрала всичките да седнем на масата и да поговорим, който първи започне да крещи, вика и да ме притиска е аут.

3.   Не може да те вземе у тях, ти си на 16. Иначе, зарежи този ненормалник - утре ще си неговата частна боксова круша, ако не го зарежеш. Ако ми беше дъщеря и аз щях да постъпя като вашите!

4.   Номер 3, ако аз ти бях син, не знам дали псувнята от историята е била залсужена, но аз лично щях да ти набия шамар и щеше да е 100% заслужен. Няма да ми казваш с кой да излизам и с кой не. Точка. Може да ми даваш съвет, да ми даваш други гледни точки, да се аргументираш. Но в крайна сметка решавам аз.

Кубрат

5.   Да но аз го Обичам и нямам намерение да го оставя може да ме помислите за наивна глупачка, но така съм решила....

6.   Номер 5, евала! Не оставяй други да вземат решенията вместо тебе! Слушай сърцето си и вкарвай от време на време малко разум.

И никой не те мисли за глупачка заради това - само глупаците.

Кубрат

7.   Кубрат, ако беше родител, щеше да мислиш по друг начин. Бъди сигурен.

Авторке, и аз като майка бих те посъветвала да избягваш връзки с момчета/мъже, които лесно си изпускат нервите, а физическо насилие да не говорим. Няма да видиш щастие с такъв човек, повярвай ми. Когато се съберете да живеете заедно, няма да стане по-добре. Но... сама ще се увериш. Дано само не пострадаш много. Ще е добър урок.

8.   7, още не съм родител, но се чувствам готов да бъда. И повярвай ми, задавал съм си такива въпроси. Един родител каквото си постели, такова ще го сърба един ден. Ако възпитаваш детето си от малко да ти има доверие, да ти споделя, да МИСЛИ върху това, което му казваш, тогава няма да има нужда от забрани и ултиматуми. Само че това възпитание се почва от 2-3 годишна възраст, не от 15.

И да, дори да виждам, че детето ми прави грешка, ще му кажа, че е грешка, ще му кажа ЗАЩО е грешка, но няма да го спра (освен ако не е с опасност за живота и здравето, разбира се). Човек не се учи от спестени грешки, а от направени такива. И мен баща ми винаги се опитваше да ме предпазва от грешки, и аз ВИАНГИ съм си отстоявал правото да правя такива. Не напук, не заради тоз и оня, а защото АЗ мисля, че така е правилно. Ако се окаже, че не е, си научавам урока. Ако се окаже, че е било правилно, ми дава още повече самоувереност. И двете са житейски опит.

Кубрат

9.   На 16 ти е времето да се радваш на живота, а не да премисляш всяка своя дума и да се страхуваш от физически тормоз. Казвам го, защото на твоята възраст и аз имах подобен приятел, но все не събирах смелост да го оставя... Е, 3 години по-късно ми дойде акъла в главата, зарязах го и няколко дена по-късно се запознах с настоящия ми приятел. В общи линии-давай смело, мъже много! :)
Evettie

10.   Само не разбрах да се страхувам от физически тормоз това кога съм го писала, че нещо ми обегна???

11.   И също така забравих да те попитам номер 9 защо да преосмислям какво казвам и аз нямам намерение да го оставям за да събирам смелост....

12.   Честно да ви кажа много мразя майка си само чакам да стана на 18 и няма да ме види повече още малко...

13.   Номер 4 ако не се лъжа е момчето от историята, с което въпросното момиче излиза и какъв си ти че ще й забиеш шамар?? Какъв мъж си ти изобщо.
В днешно време всички мъже сме станали идиоти а не кавалери, както беше едно време. Дай сега щото нали някой еди си на кой напсувал майка му и айде до бо да се стига.

Луда работа.

14.   Момиче бягай докато е време този не е за теб щом се държи така утре и на децата ви ще почне да посяга ако не дай си Боже останеш с него!

15.   Малее... Авторке ти нормална ли си? Първо казваш, че ти е посегнал и обидил майка ти незаслужено калто и, че не знаеш какво да правиш, после го защитаваш и казваш, мразиш майка си и че искаш да си с него. Може да си на 16 но мозъка ти е за 2-ри клас... Като пишете нещо мислете и първо решете кво искате... То бива простотии, ама...

16.   Малее... Авторке ти нормална ли си? Първо казваш, че ти е посегнал и обидил майка ти незаслужено калто и, че не знаеш какво да правиш, после го защитаваш и казваш, мразиш майка си и че искаш да си с него. Може да си на 16 но мозъка ти е за 2-ри клас... Като пишете нещо мислете и първо решете кво искате... То бива простотии, ама...

17.   Момиченце, гледай някой път един епизод от „ Истински истории”. Там така първо голямо щастие после като отиде при него той започна да се държи с нея, като с жените в арабските страни не и даваше да се виджда с приятели, не и даваше да ходи на лекции, биеше я. Накрая тя някак отиде при психолог, сподели с техните и отидоха да и вземат нещата. Онзи, като видя, че си отива, тръгна и баща и да и посяга, но човекът му хвана ръката на него обаче не посмя. Та твоят мухльо извинявай, че ти го казвам мисля, че ще излезе същата работа и затова по нагоре те посъветвах далеч от него навреме! Намери тоя епизод и го гледай мисля , че ще и от полза! Такава сцена веднъж и в трамвая видях той я обижда пиян и дрогиран тя мълчи. Зачудих се тогава какво търси това момиче при тоя боклук!