Споделена история от Образование

Къде бъркам?
Здравейте. Момиче на 15 години съм, 8 клас. Винаги съм била отговорна към училището, защото то винаги е било на първо място за мен. Не съм от типичните тинейджърки, които мислят само за момчета цигари и такива неща (не съм зубър :D). Имам добри оценки по предметите не съм отличничка ( по не аз така мисля), но не съм и слаба ученичка. Тази година изучавам най-много английски език. В началото на годината имах добри оценки, но към края на първия срок започнах да изкарва по-слаби оценки предимно 3-ки(само на контролни). Това доста силно ме притесни. Постоянно мислех, къде ми е грешката. Бях отчаяна. Не съм от онези, който като изкарат 3 или 4 светът ще умре(мисля, че ме разбрахте), но искам да имам по-добри оценки специално по английски. Вторият срок започна добре, но получих отново 3-ка. Предишните години съм изкарвала добри оценки по английски, но тази година не знам защо се получи така. Уча редовно, колкото е нужно. Май месец има изпит, който ме притеснява още повече. Вие как мислите къде греша, къде бъркам? Ако ми помогнете ще съм ви много благодарна, защото това е много важно за мен!!! Благодаря на всички, който обърнаха внимание да прочетат моят проблем. :)

Коментари

1.   Сладурче, в 8-ми клас и аз изучавах по-интензивно английски (имахме по 12-13 часа седмично). Съответно в началото аз също като теб изкарвах някакви по-прилични оценки, но после по контролните все се въртях около 3-4. А истината е, че полагах усилия и въпреки това резултатите ми бяха слаби.

И аз се притеснявах заради това, няма да си кривя душата. Е, не че щеше да дойде края на света (както каза и ти), но факт е, че исках да изкарвам по-хубави оценки.

Щом английския ти е с приоритет над другите предмети - наблягай повече на него. Не казвам да зарежеш останалите предмети, тъй като ще изостанеш и после става лошо, но отделяй малко повече часове на английския. Събота и неделя чети текстове на английски, превеждай си ги, изваждай си новите думички, пиши ги по няколко пъти и ги учи. Слушай повече музика на английски, интересувай се какво се пее и така съчетай полезното с приятното.

В 8-ми клас си е малко зор, но не се отчайвай. Просто залегни повече над учебниците (не казвам, че не учиш, но си дай още мъничко зор) и ще видиш, че дори да не е веднага, но след определен период, резултатите ще са налице и ще си доволна от себе си.

Успех и не се отчайвай! :)

3.   От къде си и в кое училище учиш?

4.   Авторката : до No1 - много ти благодаря! :)