Споделена история от Образование

ИТ или друга компютърна специалност - къде
Имам желание да се обучавам и да работя по нещо свързано с компютрите, но не знам какво да избера. Програмирането ми се вижда малко скучно, но имам опит с точност на въвеждане на данни и проверка и откриване на грешки от друга сфера. Уеб дизайн... струва ми се, че е пренаселено с уеб-дизайнери и по-трудно ще си намирам проекти. Като че ли най-ми допада 3D моделирането и други неща с повече творчество. Какво бихте ми препоръчали и според вас, кое се търси и ще има бъдеще? Също така кое учебно заведение е най - добро в тази сфера на обучение

Коментари

1.   Като за начало мога да започна с отговора на въпроса, та той е - занимавай се с всичко. От 6 клас, когато бях малко хлапе се занимавам, сега като се замисля с програмиране - "скуката" ти, а това не е скука, просто алгебра с команди :) (обяснено по прост начин). Аз лично си се занимавам с програмиране във всички езици компютърни C#, C , Pascal/Pascal Delphi, F#, Visual Basic, Java, Ruby :) и т. н. Просто имам огромен интерес - а и html/php също ме привличат, но не до такава степен. Според мен захвани се да работиш с всичко това - не мисля, че няма да ти хареса наистина, та всичко отначало изглежда скучно, но когато усетиш "любовта" към програмирането е друго, много по интересно и удовлетворяващо. С "захвани се с всичко това" имах предвид разбира се абсолютно всичко, в което искаш да успееш и ти харесва - не е толкова трудно колкото изглежда. Спрямо реализацията -> едва ли ще е в родината, но това е друг въпрос.

Извини ме, ако не съм помогнал -> това по скоро беше нещо, като мотивация лека по-скоро.

2.   "трува ми се, че е пренаселено с уеб-дизайнери и по-трудно ще си намирам проекти"
Уеб програмирането е полезно, обаче е нужен някакъв продукт т. е да продаваш във сайта.
2-3 месеца се занимавам със уеб програмиране, не е много сложно, ако изключим javascript.
Бих ти препоръчал уеб дизайнер програмен език.
Специално за уеб - все някога ще направят от консорциума "автоматични създатели".
Най-важно е практиката, без нея нищо няма да се получи, дори да учиш в някоя академия.
(България не е най-доброто място за програмисти, няма достатъчно информация)