Споделена история от Образование

Физическо възпитание и спорт-помощ
Здравейте, ето и моята на вид комично, но за мен доста трагична история-мраза физическо.. Бих предпочела всеки друг предмет, но не и този и ето най- големия проблем по всичко имам 6, а по ФВС 5 и 4, умолявам учителя да ми пише 6, но уви не се съгласява. Знам какво ще си помислите щом прочетете тази история, тя не се старае и т. н, но не всъщност се старая доста винаги каквито упражнения ни даде ги правя, не стоя, каквото ми е по силите го правя, и вече започвам да си мисля, че учителят ме мрази. Ако и някои от читателите са в същата ситуация нека споделят! Благодаря, предварително!

Коментари

1.   Имам само 6-тици по другите предмети... Как една 5-тица ти прави проблема в даскало, ако знаеш колко по-сериозни проблеми имат хората сега и се борят за 3-йка, ти се бориш за 6... Мога да кажа само, че си разглезено богаташче

Ренон

2.   И аз бях така навремето, по всичко 6, по физическо 5. НЕ всички могат да изпълнят нормативите, хората са различни и имат различни рефлекси на реакции и физ. активност и т.н. Трябва да няма оценки по физическо ...

3.   Здравей, аз съм момиче на 14 години в 8 клас, мен пък въобще не ме бива в спорта и ми е много тъпо когато ни карат да покриваме някои норматив пред всички, по простата причина, че се справям ужасно и вече не знам, когато започне часа ми се иска да избягам..

4.   До номер 1: А аз мисля, че ти си истински философ. Как стигна до извода, че момичето е "разглезено богаташче", щом се бори за 6.
До Авторката: Позната мъка. В пети клас така ми се провали дипломата – по всичко отлични оценки, а по ФВС – 5. А винаги бях със спортна форма, играех в часовете с желание, слушах учителя и се стараех. Накрая ми остави колкото момичето, което даже не си помръдна пръстта. А аз спортувах и извън училище, затова въобще не бях доволна на тази оценка. Но я преодолях, това е просто една петица!
Ти си бележкарка. Не трябва да ти пука толкова за оценка и то по този предмет. Старай се в училище, продължавай да си учиш уроците, но е жалко да ревеш и да умоляваш учителя за оценка. Бележкарите не се харесват на учителите. Помоли го да те изпита на някакъв спорт и покрий няколко норматива за отлична оценка. С рев и сълзи няма да стане. А и да ти пише 5, не смятам, че това е голям проблем. Кой клас си?
Успех!
Ж 14

5.   Номер 1, и защо като е умна трябва да е богаташка? Какви са тези разсъждения, имала 6-тици и хайде вече лепнат етикет ''богаташка''. Точно обратното, богаташите си чакат всичко наготово и не учат особено за разлика от другите (има изключения). Това, че другите се борят за три то си е за тях, явно това момиче иска да постигне нещо и тази петица по някакъв маловажен предмет и разваля успеха. На нея едва ли и пука дали другите се борят за три или не. И много ми е чудно, защо като нямате някакво мнение по въпроса, веднага почвате, , да ти имам проблемите, знаеш ли колко по-важни неща има '' Ами извинете, драги хора, ама всеки си има различни проблеми и иска съвет, а не да му разправят колко по-важни неща имало и кой кви проблеми имал. Те хората пускат темите за да разказват за СОБСТВЕНИЯ си проблем и нещото, което ги тормози/притеснява, а не ненужните ви мнения.

6.   И аз се стараех по математика, но пусто не ми вървеше и не съм се молила за по високи оценки, под достойнството ми е.

7.   От автора : В 8 клас съм и не не съм разглезена богаташка, това че искам дипломата ми за 8 клас да е пълно 6 не ме прави нито разглезена, нито богаташка! Благодаря на коментиралите!

8.   Аз съм 12клас. От 8 до 11клас по всичко имах 6, но по физическо имах за годината 3. Тъй, че не си само ти. Тази година си казах, че не мога да понасям това- е освободих се от часовете по спорт. Тази година по всичко имам 6 и се чувствам супер. Е в дипломата си ще имам 3, но какво ми пука. Вече спрях да се ядосвам. Понякога си мисля, че учителите по спорт се смятат за голяма работа, разни въздухари под налягане. Успех! Живей си живота!

11.   Този "проблем" с оценките по физическо явно го има откакто свят светува. Всеки физкултурник е убеден, че неговия предмет е със същото значение и тежест (като оценка) както и всеки друг предмет. Разликата е, че не се обръща чак такова внимание и важност на физическото и всеки ученик очаква да получи 6, само защото е влязъл в час. От своя страна учителят смята, че ако напише 6 на всички, ще омаловажи труда си и предмета си.
В моето училище това за което говориш е честа практика. Щом си 8-ми клас тази оценка няма да влезе в дипломата ти за средно образование, която включва оценките ти от 9 до 12 клас и е по-важна от свидетелството ти за основно образование. Моят съвет е да се освободиш от часовете по физическо с бележка от личния лекар. Така няма да имаш оценка по физическо, която да ти развали дипломата.

12.   Авторке, темата е стара, но как си получила 6 по БЕЛ? На учителя ли се моли, плака ли или просто тала ги пишат оценките? Трябва ти една 5-ца, за да се сетиш, че не си перфектна.