Споделена история от Други

Моля за съвет относно wi-fi мрежа
Здравейте, реших да ви помоля за съвет или по-скоро напъдствие. Та случаят е следния-С учителят ми по информатика се разбрахме, че ако разбия паролата и се сваржа към wi-fi мрежата в даскало ще ми остави отлична оценка за годината. Е, успях да се докопам до паролата но проблема е следният. Имам паролата за рутера, но въпреки това не мога да се свържа. Господинът ми каза, че паролата е вярна, но е сложил някаква защита, която ми забранява да се свържа. Само учителите могат да се сварзват с техните лаптопове към вапросната мрежа. Учителят ми каза, че има начин да я разбия и да се сдобия с хубавата оценка. Вапросат ми към вас е каква е тази защита и как мога да я преодолея. Знам, че в този сайт има грамотни хора, които могат да ми помогнат затива ви пиша. Благодаря много предварително. :)

Коментари

1.   Сложил е MAC-filtering (Media Access Controller).
Ползвай програмч?то http://www.stumbler.net

2.   Точно така.. MAC-filtering е! Позволява връзка само на тези устройства, чийто MAC адрес разпознава.

4.   Искам да разбия паролата на училището, за да ползвам интернета им, макар че се хваща само в една стая, но да не си хабя моя. При нас няма такава висока защита, а само парола, налучквах с какво ли не, имена на учители, на директори, години важни за училището, името му и номера му, но не стана. Я кажи как да я разбия? Много ще съм благодарна.

5.   А бе то грамотни хора има, ама на теб ти липсва именно това... наблегни на правописа... не се занимавай с глупости...!

6.   Ако може да ми дадете линк към някоя друга програма, защото тази не мога да я отворя. Благодаря за дадената информация.

7.   Ако аз ти бях учител, щеше да получиш отличен, като разбиеш защитата на RADIUS сървър с клиентски сертификат.

8.   7, моля те успокой топката! Все пак става въпрос за ученик-пишлигар, а не за професор по криптография и информационна сигурност...

9.   Да бе 8, ама това което пита тоя пишлигар може да го направи всеки, който умее да търси в Гугъл и да инсталира една програма, а него го мързи и това да направи и пита тука.

10.   Не очаквах да пуснеш история тук, но сега след като знам, че мамиш, дори да успееш да хакнеш нета няма да ти пиша шестица.
От учителя ти

11.   Трябва да смениш мак адреса на телефона си. Предполагам си с андроид. Някои по компетентен да пише как става смяната на мак-адреса.